Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jante Aluminiu Sandero
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
EinarN
Ce Jenti de aluminiu exista pe piata romāneasca pt. Sandero?
Momentan nu-mi sīnt cunoscute nici un fel de oferte tuning din Romānia si nici aici īn DE. Deci nu-mi ramīne alt ceva de facut decīt sa caut alternative cum ar fi:

user posted image

Ar arata cam astfel (Fotomontaj) :

user posted image

La suspensie m-am gīndit sa īnlocuiesc originalul cu AIR-RIDE ca sa pot s-o las jos cīnd o parchez:

user posted image

voi ce ziceti de idee si cum arata cu jentile astea ?





C a t a l i n
Nu știu cum aratć jențile, dar jantele din imagine aratć țigćnesc.
aphophis
prea bling bling pt gustul meu. eu zic sa te inspiri de la asta: http://www.dacialoganmcv.nl/?p=2218
EinarN
Nu-mi plac jenti negre. Trebuie sa fie cel putin bicolor (alu / negru). Cu complet negru arata de zici ca-i caruta (chiestie de gust)
Executron
E o chestie de gust... Unora le plac jantele negru full smile.gif

Ce rost are air-ride ca nu inteleg.... De ce as vrea s-o las jos cand parchez?
EinarN
@ Executron

La Air Ride poti s-o lasi jos, DACA VREI, CHIESTIE DE SHOW wink.gif

Avantajul la A.R. este ca nu-ti mai trebuie fierotanele alea arcuri elicoidale care scīrtīie, se rup, ruginesc, costa ca naiba.
Ai practic perne de aer īn locul lor (ca la autobuze), suspensia e mai buna.
Executron
Si crezi ca astea Air-ride sunt f.f.f. fiabile? laugh.gif Sau nu sunt f. scumpe?

EinarN
QUOTE(Executron @ 26 Oct 2008, 19:22)
Si crezi ca astea Air-ride sunt f.f.f. fiabile? laugh.gif Sau nu sunt f. scumpe?
*

Eu zic ca sīnt mai fiabile. Am mers cu destule masini care au pe ele A.R. wink.gif
angelblack
Nu arata rou deloc
Rainbow
Ceva jante care imi plac au baietii Jante roti fac si distributie, ti le pot livra acasa.
MariusWsW
jantele pe 17 arata bine, sunt super pe sosele unde se ruleaza cu viteza, stabilitate ok, manevrabilitate super ok, ca minus mare, pe hartoape distrug amortizoare, bielete, pivoti, capete de bara, bucsi, e rigida si inconfortabila! la pret, jante + gume = 3000-3500 ron

jantele pe 16, sunt bunicele din toate punctele de vedere, nota 8 le dau, ca mare minus este pretul, peste 3500 ron

cele pe 15 sunt cele mai indicate, cu mentiunea, gume mai mici (mai putin inalte) dar mai late, sunt ideale, iar ca pret 2500-3000 ron ( jante complet echipate)

recomand www.anvelopejantepromotii.ro a nu se considera reclama
Stefan
Iti citez propria semnatura, poate ai uitat-o:

QUOTE
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
MariusWsW
daca ma uit bine pe aici, nu-ti prea vad rostul de a te amesteca in discutie, esti off-topic tare!
te intreb eu pe tine stefan, care e problema? ca mi-am spus parerea? dovedeste-mi ca gresesc...pana atunci, aminteste-ti prezumtia de nevinovatie...liniste te rog
bolgartiberiu
Mi-ar putea spune cineva exact, ce fel de genti sunt bune pentru un sandero stepway arctic 09Tce?
La gentile originale de 16" ce valoare are ET-ul?

Multumesc anticipat
varzaru luigi
Salutare, imi poate spune cineva marimea jantelor la noul sandero, ma refer la Et, distanta gaurilor stiu ca este 4/100, J nu stiu exact, as vrea marimea de fabrica astfel sa nu am probleme cu rar-ul sau cu politia, va multumesc!

16 Jul 2014, 17:37:
nu este nimeni pe acest forum care imi poate raspunde?? ma intereseaza et, j-ul jantelor pe original...
torquemada
Vezi aici
varzaru luigi
icon_mrgreen.gif multumesc am sa tin cont de toate aceste valori atunci cand imi voi cumpara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.