Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
aitilop
salutare
Incercnd sa schimb furtunul de la pompa de apa - cel care urca in "T" am observat ca sa rupt tiva pe care se prindea furtunul. Ce e de facut? trebuie sa schimb toata pompa sau mai e ceva de facut?
Mr_Devil83
adica stutul ala care iasa din pompa? Dac imi amintesc bine se desface ramasita de stut din pompa si se gaseste in comert altul de cumparat.
aitilop
da stutul ala ... Mi-a mai zis cineva ca se poate desfileta dar la mine sa rupt fix la nivelul pompei si nu am cum sa-l apuc sal desfiletez , si oricat m-am chnuit eu pe acdolo nu am reusit sal fac se se desfileteze
aitilop
Am schimbat pompa de apa cu totul, si acuma am pus antigel, am aerisit si dupa vreo 30 km mi-a curs revarsat apa din borcan.
Stie careva de ce?sa ma ingrijorez?
Minel
QUOTE(aitilop @ 11 Nov 2008, 10:55)
Am schimbat pompa de apa cu totul, si acuma am pus antigel, am aerisit si dupa vreo 30 km mi-a curs revarsat apa din borcan.
Stie careva de ce?sa ma ingrijorez?
*



Ai montat corect termostatul ?? huh.gif
aitilop
da. sunt sigur de asta
argon
a fiert?
aitilop
nu. a urcat acul pina aproape de rosu si cand sa deschis termostatul a coborat pina la jumate si acolo a ramas
argon
problema e ca nu ar trebui sa treaca de jumatatea scalei cand deschide termostatul...
Minel
QUOTE(aitilop @ 11 Nov 2008, 15:13)
nu. a urcat acul pina aproape de rosu si cand sa deschis termostatul a coborat pina la jumate si acolo a ramas
*




Ori iti deschide tarziu termostatul , ori ti-a ramas blocat pe inchis si intr-un final a deschis

Poti incerca cu un alt termostat ! excl.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.