Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: piese originale
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
smeqerudemine
caut piese originale pentru dacia 1300.electromotorul nu functioneaza si nu prea ma pricep la asa ceva sad.gif masina e in stare foarte buna, a fost a lui tataia... cumparata in anul 1978 biggrin.gif tot ce are pe ea, cutie de viteze, motor, sunt originale...eu unul, acum ca a murit sad.gif( as fi vrut sai fac un tuning mai serios, adik sai schimb volan,scaune,tobe,faruri bord,filtre, cam tot ce se poate
as dori sa ma ajutati cu niste pareri si poate niste situri cu piese compatibile biggrin.gif multam anticipat biggrin.gif
emilperijoc
parerea mea ca e mai bine sa o lasi asa cum e, si sa incerci sa o aduci si sa o pastrezi intr-o stare cat mai aproape de cea originala.
Acum sunt banii tai si faci ce vrei cu ei, sincer iti spun ca intorc capul cand vad o dacie din anii aia pastrata intr-o stare fff buna si cat mai aproape de cea originala.

Respect
Adrian_Boy
Primul tau post, cu un pas gresit.
Pune masina la punct sa mearga bine si pe urma mai nene sa treci pe tuning wink.gif
Mr_Devil83
Aici noi nu facem tuning ci incercam sa ne intretinem masinile intr-o conditie tehnica decenta si sa corectam ce a gresit fabrica. Pentru "tiuningu" cu eleroane, spoilere si jenti de aro vezi alte forumuri si in spatele blocului.
deceneu32
La eleroane,spoilere si neoane merge si un casetofon cu manele!Ca sursa de inspiratie iti rtecomand urmatoarele ''tiuninguri'':
ydaniel
daca ai nevoie de piese te servesc:) pune poze cu masina"_
Adrian_Boy
deceneu, super tari pozele, cand ma gandesc ca am masina alba, deci pot sa o fac si eu asa coolspeak.gif
deceneu32
Adrian,ma bucur ca iti plac pozele!Haide sa le pun pe toate:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.