Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nesimtire, cenzura sau ce?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
dmc
Salut, am postat si eu un mesaj pe topicul Nould SkodaSuperb si m-am trezit cu postul sters. Chiar nu inteleg de ce? se spunea ca se poate configura un Superb la 25000 de euro cu aproape toate optiunile si am postat ca exista alternativa mult mai buna: Honda Accord 26000!!!

1. Nu inteleg cu ce ar ofensa acest mesaj?
2. Nu inteleg de ce se sterg posturi asa aiurea fara sa se anunte si motivul? Poate sunt oameni care nu stiu ca exista si alternativa la acea masina.
3. Am postat din nou acolo cerand explicatii de ce a fost sters si nu am mai gasit acel post si nici explicatie nu am primit.
4. E cumva forum comunist si se face cenzura ca in China ca eu unul nu inteleg.
5. In cazul in care se face cenzura rog sa-mi fie inchis contul si promit ca nu mai calc niciodata pe aici, doar exista si alte forumuri de masini necenzurate.

Multumesc, un membru suparat.
AR-18-MOS
Erai Off-Topic, acolo se discuta numai de Skoda Superb!

22 Oct 2008, 15:11:
QUOTE(dmc @ 22 Oct 2008, 15:09)
4. E cumva forum comunist
*


S-a zis de "n" ori ca aici NU este democratie.
adrian mgn
esti inregistrat in 2004 ... de atatia ani nu te-ai prins cam cu sta treaba pe acest forum? biggrin.gif
dmc
Sincer pana acum nu am avut astfel de probleme. Presupun ca am suparat pe cineva care e moderator or what?

Nu cred ca este offtopic sa zici ca exista alternativa asa cum a fost postat si pe topicul Megane 3. Daca in alta parte se poate nu vad de ce nu se poate si acolo?

Astept un raspuns de la moderatori iar dc lucrurile stau cum ziceti voi atunci ma retrag singur si imi vad de viata in alte parti.
C a t a l i n
Eh, invidia asta pe Hon... adică Hyundai...
EdyB
Eu mi-am luat warn si posturi sterse pentru ca i-am apreciat (desigur pozitiv) cuiva de la bursa masina din anunt...si se stie ca jumatate din anunturi au astfel de posturi.
Andy_ACS
@EdyB - la tine se intelege, esti un fel de "politist" al bursei, nimic nu iti scapa smile.gif

Bafta!
Serje
Cumva democratie inseamna si lipsa regulilor? Exista si in democratie reguli, care trebuie respectate, si pentru ca in anumite cazuri moderatorii sunt mai indulgenti, nu trebuie criticati cand aplica regulamentul.
M i h a i
QUOTE(EdyB @ 22 Oct 2008, 15:25)
Eu mi-am luat warn si posturi sterse pentru ca i-am apreciat (desigur pozitiv) cuiva de la bursa masina din anunt...si se stie ca jumatate din anunturi au astfel de posturi.
*





5. b ) Pretul unei oferte/cereri poate fi discutat doar de catre cei interesati sa vanda/cumpere (de catre cei care negociaza tranzactia respectiva). ''''''Orice alte comentarii si/sau aprecieri asupra pretului se incadreaza la art. 5 lit a)'''' Acolo se discuta numai pretul..nu '''ce marfa este''...sau '''bafta la vanzare''' cum se vede mereu
ssilviu
QUOTE(dmc @ 22 Oct 2008, 16:09)
In cazul in care se face cenzura rog sa-mi fie inchis contul si promit ca nu mai calc niciodata pe aici


Nu e cenzura. Ci doar un moderator inconsistent in actiunile sale. Pe astia ii avem, cu astia defilam.
M i h a i
ras hohote.gif Ce ati patit dragi colegi?
IRONICK
Sa inteleg ca eu trebuie sa am rauri de lacrimi cu 40%warn?
adip
dmc, mie mi s-a mutat subiectul de la Stiri cu Politia si Loganurile de 70000Eu la Stiri Non-auto, de parca nu de masini era vorba in subiectul ala. Deci iti dai seama cat de offtopic esti tu mentionand de Accord pe subiectul cu Skoda
os
Mai oameni buni - voi chiar n-aveti alte preocupari?

Auzi - nesimtire, cenzura... moderator inconstient (? asta am semnalat-o la colegii care modereaza pe aici, sper sa te avertizeze).

AR-18-MOS
QUOTE(IRONICK @ 22 Oct 2008, 15:39)
Sa inteleg ca eu trebuie sa am rauri de lacrimi cu 40%warn?
*


Las' ca am avut eu 50%Warn, si 2 pentru aceeasi chestie. Si n-am patit nimic.
xcss
N-am nici o treaba pe acest topic, dar ssilviu vorbea de inconsistent, nu de inconstient. Doar pentru precizie am tinut sa mentionez asta.

LE: Nu ca ar fi vreunul dintre termeni cumva vreun compliment, dar exista o mare diferenta intre ei...
M i h a i
Inconsistent mai este inconstientul ala de buton edit.. 04.gif

Nu mai bine se face pace? blink.gif Tomorrow will be a better day... wink.gif
EdyB
QUOTE(os @ 22 Oct 2008, 16:47)
Mai oameni buni - voi chiar n-aveti alte preocupari?

Auzi - nesimtire, cenzura... moderator inconstient (? asta am semnalat-o la colegii care modereaza pe aici, sper sa te avertizeze).
*


dmc, asta e atitudinea pe care o cautai?
xcss
Eh... eu am vazut doar produsul final al editarii, in acest caz...
brvictors
QUOTE(AR-18-MOS @ 22 Oct 2008, 16:48)
... si 2 pentru aceeasi chestie. .
*


Sa fie vorba de goana dupa posturi? mad.gif

QUOTE
...Si n-am patit nimic.

...pacat.
ssilviu
Pai initial am scris "incosistent" si am editat doar pentru a adauga n-ul lipsa. Sensul a ramas la fel. Mersi de precizare xcss.

Chiar m-a mirat reactia lui os pentru ce am spus eu. Dar asta pentru ca eu in postul lui nu am citit "inconstient", ci "inconsistent". biggrin.gif. Deci na, se intampla.
os
Da, bre, se intimpla. Si?

Intreb inca o data - voi chiar n-aveti alte cai de a va forma- si etala personalitatea decit prin forumuri?

Despre subintelesurile lui EdyB nici nu merita sa comentez.
dmc
Mai aici nu e vorba ca-ti iei warn. E vorba de faptul ca iti pierzi vremea sa scrii ceva ce este sters mad.gif Si este sters aiurea, puteau sa-mi dea warn si sa-mi zica pentru ce (chiar daca motiv nu era) in loc sa stearga postul. Asta sincer mi se pare nesimtire si cam atat. Daca asa se rezolva problemele eu zic pas la acest forum. Este destul de simplu sa faci un alt forum Reno unde lumea sa scrie decent dar liber.

@os scriu pe acest forum pentru ca sunt posesor de Renault, pentru ca-mi plac masinile. Atlfel ma duceam pe alt forum gen softpedia si vorbeam de ce ma interesa sau nu intram pe nici un forum. De multe ori am intrat aici de nevoie. Scriu si citesc atunci cand am timp. Socializarea o fac in alta parte.
logan1.5dci
Greseli exista sigur de ambele parti, si chiar vad bune atentionarile, numai ca , atentionarile cu jigniri ar trebui sa nu existe, dinspre niciuna din parti.

Oameni buni, spuneti-va off-ul , fara "tembel"/ "prost"/"nesimtit" etc

Merg totusi : incorect, nedrept ......e o chestie de vorba dulce, cred ca aveti mai multi sorti de izbanda fara jigniri .

semit
cu tot respectul, esti pe stop? huh.gif de unde atitudinea asta de copil de 3 ani.. sub postul tau scrisesem si eu un alt post in care scriam despre Laguna 3, a fost sters de asemenea, big deal, nu mai pot dormi noaptea, nu mai pot manca, nu mai pot gandi decat la acest fapt al dictatorului nenorocit care mi-a sters postul...care mai este si nesimtit pe deasupra sad.gif
logan1.5dci
Momentan FLP nu se poate exprima, asa ca postez in locul lui un mesaj :

"Mie imi place forumul asta. Activez pe la CLT, pe la CAFENEA. Doza de informatie tehnica e mare pe forumul asta.
Am inceput sa activez pe partea sandero, unde mi s-a dat ban pentru un comentariu postat in loc de o impresie (in lumea celor care nu au prieteni si care rup internetul in doua, exista o linie clara trasa intre o impresie si un comentariu, eu doar adaugam o informatie care poate ar fi fost folositoare unui om care a dat pe google search dupa un anumit termen).


Haideti sa va explic smecheria, noi postam informatii, alt user da pe google ca are nevoie de informatia respectiva, google`u vede ca forumu asta are informatia respectiva si trimite userul la noi pe daciaclub. Pentru ca daciaclubul a avut informatia google ii da niste bani lu' daciaclub.
Adica noi postam, ei isi iau bani ... si apoi ne baneaza.
Ok, m-ati banat, nu mai postez, ati pierdut un client.... si ati banat si pe mine si pe stefan pe acolo, sa vedem cine o sa mai posteze, cine o sa mai puna informatie sa adune userii "
A l e x
dmc, la Stiri se bat mult campii. E topic (stire) despre Superb si se ajunge la o dezbatere de Honda si alte mizerii... Fa un exercitiu, gandeste-te ca ai fi moderator si ia la "puricat" fiecare topic pe acolo, sa vezi cam cate posturi ar fi de sters, si cati useri de sanctionat, pentru off-topic.

Ti s-a sters doar un post. Mare smecherie. Fii si tu barbat.
sadi
QUOTE(dmc @ 22 Oct 2008, 17:16)
Mai aici nu e vorba ca-ti iei warn. E vorba de faptul ca iti pierzi vremea sa scrii ceva ce este sters  mad.gif Si este sters aiurea, puteau sa-mi dea warn si sa-mi zica pentru ce (chiar daca motiv nu era) in loc sa stearga postul. Asta sincer mi se pare nesimtire si cam atat. Daca asa se rezolva problemele eu zic pas la acest forum. Este destul de simplu sa faci un alt forum Reno unde lumea sa scrie decent dar liber.
*



daca primeai warn, intrebai de ce ai primit warn.. lantul slabiciunilor wacko.gif
dmc
Se pare ca unii dintre voi nu intelegeti, in contextul in care se sterg posturile eu nu mai vad motivul pentru care as mai continua sa scriu. Aici e vorba de timp nu de maturizare sau barbatie. Nu vad rostul de ce eu as sta sa scriu si un moderator sa stea sa stearga (timp la mine + timp la moderator). Mai simplu pentru mine este sa nu mai scriu deloc aici.

Este clar ca fiecare moderator interpreteaza multitudinea de reguli dupa cum stie si doreste. Ideea de forum clar s-a pierdut pentru ca eu si alti utilizatori nu mai putem sa ne spunem opinia intr-un mod civilizat.

Asa cum spunea si altcineva pe aici, forumul ar trebui sa fie o sursa de informare ceea ce este complet descurajat prin actiunea moderatorilor si asta doar de dragul de a nu degenera intr-o discutie aprinsa care la fel de bine daca se intampla putea fi mutata intr-u topic dedicat.

Iar de insultat eu nu am insultat ci am cerut explicatii si doar mi-am pus niste intrebari (nesimtire, cenzura, etc) la care inca astept raspuns (daca o sa vina vreodata).

@semit Ai inteles totul pe dos. Ma confuzi cu un pusti care nu are ce sa faca. Citeste mai sus ce-am scris ca sa intelegi care este problema mea.
A l e x
Lunar vine cineva care ne ameninta ca nu mai scrie pe forum. Pfoaa, suntem toti foarte, foarte speriati.

Nu mai vrei sa scrii aici ? Lasa faptele sa vorbeasca, opreste-te din postat acum, si aia e, n-o mai fa pe victima aici, nu vezi ca rade lumea de tine ?
logan1.5dci
Are dreptate Alex, nu mai postati cand vi s-a facut o nedreptate(sau credeti), numai ca lasati la administrative si numele moderatorului, ca sa se stie.
Are cineva ceva impotriva? smile.gif
b76bgaarh
intreb si eu asa....

cand userii normali sunt atentionati pt offtopic...de ce moderatorii care de obicei starnesc acele discutii sunt trecuti cu vederea...

de sters se sterge la toata lumea...... asta nu e un lucru rau........ ca se ajunge la o discutie gen megan in NFS.......
klaus
1. Mesajele off-topic sunt pasibile de a fi sterse. Cine le posteaza isi asuma acest "risc". Ca se sterg sau nu, depinde de o multime de factori.
2. in conformitat cu 1, acest topic e aiurea-n tamvai.
3. Considerand punctul 2, titlul topicului mi se pare injurios. Drept urmare se aplica regulamentul.
4. Se inchide. Pentru plangeri infantile va rog sa va adresati in familie rudelor de gradul 1.
Tudor
QUOTE(logan1.5dci @ 22 Oct 2008, 17:40)
Haideti sa va explic smecheria, noi postam informatii, alt user da pe google ca are nevoie de informatia respectiva, google`u vede ca forumu asta are informatia respectiva si trimite userul la noi pe daciaclub. Pentru ca daciaclubul a avut informatia google ii da niste bani lu' daciaclub.
Adica noi postam, ei isi iau bani ... si apoi ne baneaza.
*



Scuze klaus ca ma bag sa postez dupa ce ai inchis topicul, dar nu putem lasa astfel de dezinformari numai bune de Radio'Sant necontrate.

@logan1.5dci:

google incaseaza bani ca sa iti puna raspunsul tau mai in fata.
google nu plateste bani ca sa te puna in lista de raspunsuri. daca vrei gratis te pune unde ii iese lui evaluarea, daca vrei pe bani (sa platesti, nu sa iti plateasca) te pune mai in fata.
ceea ce afirmi dumitale sunt aberatii. atat si nimic altceva.
AlexV
"mie personal nu imi place noua skoda superb. mi se pare ca si-a pierdut si acel ceva urat tipic skoda."

mesajul asta scris de mine aici se potriveste in topicul tau ca nuca in perete. cam asa se potriveste si mesajul tau in topicul despre skoda. putea fiecare user sa vina dupa tine sa insire, da laguna costa x, dar passat costa y, cum ca am vazut eu pagani zonta la z.

sunt convins ca poti sa intelegi de ce ti s-a sters postul si culmea nu ai luat warn. trebuie doar sa vrei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.