Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tuning profesional
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
ABRAKAX
Pe search nu apare nimic despre tuningul profesional adus logan-ului tot ce am reusit sa vad sunt masini "tunate" sumar sau mai bine zis impodobite ca un copacel de craciun asa ca ma gandeam sa deschid un topic cu date tehnice ca de ex amortizoare cine face de unde si cum se monteaza axe cu came sport , turbine pt diesel , injectoare sport .. etc ceva performante adevarate.


Un mic exemplu la care o sa revin cu ceva poze cand voi primii piesele .
eu m-am gandit sa imi iau :

1suspensii kw reglabile pe inaltime numai ca nu am gasit comutatorul electronic pt ele si stiu ca se fabrica
2 turbina de laguna ca am inteles ca s-ar potrivii + un interculer mai mare
am gasit unul de 450x300x80
3 dar inca nu m-am decis ce admisie si evacuari sunt bune pt diesel actual 110 cp
klaus
Ziceai odata ceva de niste poze, ca o sa le pui saptamana viitoare.
Si de atunci au tot trecut vreo 2 luni.
ABRAKAX
te referi la cele cu dyno testul ?? n-am apucat sa il fac pt ca am fost plecat din tara smile.gif am ajuns abia acum 2 sapt in ro .. imediat ce il fac il pun pe net smile.gif

24 Oct 2008, 14:01:
stie cineva cum se monteaza electromagnetii la usi pt a scapa de manerul de deschidere din ext sa il acopar . ca nu prea imi dau seama dcum se face
felixb
foarte bine, adevarat tuning....
CriSTI68
solenoid smile.gif
C a t a l i n
Ai terminat cu camele sport și te-ai apucat de mânere?
alexis
Poze?
EinarN
Un Logan Bine Tunat de m-a dat pe spate nu alta, este asta: VEZI VIDEO si pozele:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Nu stiu daca se poate cumpara pe undeva acest BODY KIT, daca se produce în serie sau la comanda dar e nebunie nu alta.
Toti din forumul nemtesc AUTO EXTREM posesori de Logane, care au vazut pozele, sînt înebuniti nu alta.
C a t a l i n
Numărul e copiat...
EinarN
QUOTE(MAERSK @ 27 Oct 2008, 21:25)
Numărul e copiat...
*


Numarul identic apare si în VIDEO.
Vezi catre sfîrsit pozele facute din alta masina în mers.
C a t a l i n
Nu bre, s-a luat după o Nova GTi albă ruginită...smile.gif
AR-18-MOS
Frumos Logan-ul de la ProStreet. smile.gif

27 Oct 2008, 22:33:
QUOTE(ABRAKAX @ 23 Oct 2008, 22:42)
cum se monteaza axe cu came sport ,
*


Este firma care monteaza axa cu came sport pentru K7J si K7M. Detalii PM.
Serje
Daca nu ar avea chinezariile alea de faruri si stopuri, si un eleron care sa se potriveasca ar fi fain.
ABRAKAX
am si eu nevoie de o info. care stie cum functioneaza tobele sport ca nu reusesc sa aleg una pt diesel
BuNu'
E nitel mai complicat cu tobele sport la diesel dar merg pe acelasi principiu...
AR-18-MOS
Pe dCi nu se mertita toba sport. Vezi bz_26_zzz, care a avut, si a vandut-o in prima saptamana. Exista si topic pentru tobe sport!
loganfan2008
QUOTE(EinarN @ 27 Oct 2008, 22:23)
Un Logan Bine Tunat de m-a dat pe spate
*


Intrebare: cat timp ar fi dispus posesorul sa o lase nesupravegheata? mandru.gif
ABRAKAX
inca nu ma indur sa dezmembrez masina (am zis ca daca o demontez o data ii fac toate modificarile ca sa nu fac munca patriotica) am trimis mai multe mailuri la k w ca sa imi trimita amortizoare coilovers cu sitem hls si mi-au trimis intrun final raspuns ca nu exista stie cineva o alternativa dar de calitate.
http://www.kwsuspensions.de/HLS-Special/index.html
ABRAKAX
off topic . incercsa postez niste poze pe forum si nush de ce nu vrea sa le ia. exista vre-o limita de dimensiune ??? imi zice the page cannot be displayed
ABRAKAX
aici sunt cateva poze cu masina dupa ce am montat antifonarea in usi plafon si partea din spate
AR-18-MOS
Cat te-a costat?





Da!
ABRAKAX
poze interior

12 Nov 2008, 21:32:
insonorizarea??



12 Nov 2008, 21:34:
insonorizarea m-a costat 690 ron folia (cam 3 metrii patrati de folie xtrem dinamat) si manopera cam 2 ore am facut-o singur dar nu recomand nimanui m-am ales cu vanatai si f multe zgarieturi din cauza locurilor stramte.
AR-18-MOS
Apropo, eu zic sa iti dai jos husa de pe volan, si sa il imbraci in piele.
ABRAKAX
astept sa imi ajunga asta si le schimb pe toate. app am auzit ca aceste scaune sunt pe clio sport stie cineva ceva concret si cum difera sistemul de prindere fata de al nostru ??
ABRAKAX
care stie cum se da volanul jos ??? pls sa ma lumineze si pe mine si sa imi zica daca apare vreo eroare la airbag pt ca vreau sa il schimb smile.gif cu un sparco :
IRONICK
QUOTE(ABRAKAX @ 12 Nov 2008, 21:28)
aici sunt cateva poze cu masina dupa ce am montat antifonarea in usi plafon si partea din spate
Aia numesti tu insonorizare? Ma faci sa rad. Insonorizarea unei masini nu se face doar cu folie bituminoasa. Se pune in locurile unde se transmite zgomotul, nu peste tot.
ABRAKAX
chiar te rog sa imi zici si mie ce inseamna in locurile unde se transmite sunetul (la un logan )care daca ii dai un bobarnac in usa de la portbagaj se amplifica si la sofer zici ca a cazut ceva pe masina chiar sunt curios . si daca tot vrei sa stii nu am facut acest lucru ca sa mi se auda boxele mai bine , ci sa nu mai aud zgomotul de afara. so eu cred ca am facut treaba f buna am redus aproape 60 % sunetul .acum nu mai adu decat sunetul motorului smile.gif
Lostboy
QUOTE(IRONICK @ 5 Dec 2008, 02:09)
Aia numesti tu insonorizare? Ma faci sa rad. Insonorizarea unei masini nu se face doar cu folie bituminoasa. Se pune in locurile unde se transmite zgomotul, nu peste tot.
*



Bine că ști tu ce e ăla tunning. tongue.gif
sonykel
folia de bord e hidoasa
einstein1984
Axe cu came sport pe diesel sunt cam pierdere de timp. Probabil de aia nici nu le fabrica nimeni. La fel si evacuarile "sport".
Suspensie sport cu coilovers iti poti comanda la SPAX, fac pentru orice masina.
ABRAKAX
cred ca cineva nu a inteles ca nu vb numai de masina mea . vb de tuning pt masinile logan de orice tip si orice motorizare . eu unul inca imi caut o turbina capabila fara sa imi omor inca motorul. axele cu came erau pentru motoarele pe benzina logic smile.gif
aici chiar mi-ar placea sa vb de ce a modificat in bine fiecare (in special la motoarele masinilor lor )
CriSTI68
sa ce ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.