Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alcar H22
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
Mihai San
Ma gandeam sa achizitionez un senzor de perimetru la alarma mea Alcar H22 banuiesc ca are mufa pentru intrare senzor perimetru nu?Ce nu inteleg care este diferenta intre un senzor perimetral cu 1 zona si senzor cu 2 zone.Pe mine m ar interesa acest senzor perimetru pentru exteriorul masinii daca se apropie cineva foarte mult de masina ,nu as vrea sa tipe cand am o musca in interior biggrin.gif
D.D
Cele 2 zone sunt exteriorul masinii si interiorul. Senzorul are 2 reglaje independente pe zone si e folositor in cazul in care alarma are posibilitatea prin programare sa excluda zona de exterior. Zona de interior se activeaza daca se sparge un geam si se intra in masina iar alarma nu mai suna cu preavertizare ca in cazul zonei de exterior cu cu alarma totala.
eaglemaster80
senzorul de perimetru are 2 perimetre ,nu de refera la interior sau exterior,mi se pare absurd sa ti se sparga geamul ca sa sune alarma, primul perimetru se regleaza cat mai departe sa avertizeze potentialii raufacatori faptul ca masina este dotata cu alarma si daca acestia se apropie prea mult de ea alarma se activeaza .Ar trebui sa stii ca in comunitatea europeana utilizarea acestui senzor este interzis,poluare fonica e motivul interzicerii lui,chiar si senzorul de soc este interzis singurul senzor admis este cel ultrasonic pentru interior,care se gaseste instalat la masinile straine care au alarma din fabrica.
Mihai San
Vreau sa stiu si eu daca senzorii univesali se potrivesc si pe Alcar H22..

Ma poate ajuta cineva ?Multumesc

http://www.digitalworld.ro/prod_Senzor-pro...tru-alarma-auto


asa ceva vreau sa mi iau ...scrie p acolo ca se obtine detectie si in jurul masinii putin ..exact ce trebuie fara sa sune aiurea mereu ...

eu as dori acest senzor numai cand atinge cineva masina sau se apropie f mult


Este ok acest senzor pentru Alcar H 22?
aleksanders
au senzori de perimetru chiar cei ce proiecteaza alarmele alcar, mai precis romanoelectro - parerea mea ca sunt niste alarme slabute - eu am avut pe 2 masini inclusiv cu senzor cu microunde - a functionat o perioada dupa care nu mai reuseam sa anulez perimetrul exterior -
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.