Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] turbo megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
costyn_man
Vand turbo pentru megane 1,9DCI motorizare DUPA anul 2001, provine de pe un megane accidentat si are doar 17.000 km, pret 250 euro
Kit distributie Laguna 1,9 DTI, contine inclusiv roata de pe axul cu came, pret 110 euro.
Preturile nu sunt negociabile iar kitul provine din Franta!
andu911
1.9dci de cati cp ? Eventual un cod al turbinei. Merci.
costyn_man
Chiar ca nu am habar citi CP avea meganul respectiv, spune-mi unde sa ma uit de cod la turbina si miine iti comunic, chiar nu am habar unde este codul blush.gif
Ceea ce pot sa spun ca garantez functionarea impecabila a turbinei!

<span class='edit'>30 Oct 2008, 09:43:</span>
Pentru Vlad_laguna, din pacate nu imi permite sa trimit PM asa ca iti raspund aici (sper ca nu incalc regulile) turbo merge si pe Laguna de 1.9 DCI, din pacate asa cum am spus mai sus nu am idee unde sa caut codul de pe piesa.
Mai pe seara o sa pun niste poze detaliate, poate va dati seama dupa flansa de prindere la admisie si evacuare!

<span class='edit'>30 Oct 2008, 17:43:</span>
Am spus ca azi o sa pun fotogrfii cu turbo, ce am mai gasit scris pe el, niste serii de cjfre pe care o sa le trec aici, cred ca stiti voi care este codul piesei
GT1740V
H114015
HEI 08885P
Mai jos aveti pozele!!
costyn_man
Nimeni interesat?!!! Preturile chiar sint rezonabile!
andu911
eu cred ca e 1749, nu 1740, fiindca nu exista 1740.

Dar e cu geometrie variabila, se vede din poze, dupa cum e asezata capsula...

Merge si pe Laguna dupa 2001 si Megane dupa 2003, din cate stiu eu... Cele cu 120 cp.
BiCos
Ai pm.
costyn_man
Andu911, cred ca ai dreptate, a venit cineva sa o ia, avea un megane sedan din 2001 si nu se potrivea la flansa de evacuare si a zis ca este un model mai nou!
BiCos, nu pot trimite PM asa ca-ti raspund aici, tel de contact este 0740.105.870., sint din Turnu Severin si turbina este in stare impecabila, de asta as fi preferat daca era cineva din zona Olteniei pentru ca as fi vrut sa fiu de fata cind se monteaza piesa!
Un weekend placut!
PS, ce am uitat sa mai adaug, tot de pe acel Megane, am luat si pompa de inalta presiune pentru commonrail, pretul este tot de 250 euro!
Daca este cineva interesat miine o sa pun poze si cu aceasta!

2 Nov 2008, 08:56:
Inca valabil!
costyn_man
Inca valabil, pacat de turbo si pompa de inalta, la 17.000 km sint noi! Astea mi-au mai ramas, speram sa ajunga la cineva care are cu adevarat nevoie! sad.gif

5 Nov 2008, 16:46:
Sus cu ele! Abia asteapta sa readuca la viata un motor! smile.gif

6 Nov 2008, 14:28:
Turbina a plecat! biggrin.gif a ramas kit-ul de distributie pentru 1,9 DTI (110 euro) si pompa de inalta presiune pentru 1,9 DCI (250 euro) pentru motoare dupa 2003!
costyn_man
Hai sus..... biggrin.gif
Se adauga injectoare de 1,5 DCI 8 buc. si injectoare 1,9 DTI 8buc, pret injector 100 euro, fix.
Deasemeni, calculator injectie 1,9 DTI 200euro, 1,5 DCI 200 euro.
Zilele viitoare aduc un Clio 1,5 DCI avariat pentru dezmembrare. icon_mrgreen.gif
costyn_man
Hop sus, a sosit si clio pentru dezmembrare, complet mai putin motor care s-a dus deja! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.