Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cred ca am facut o prostie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bmf_panzer
in aceasta seara frumoasa eu incercam sa imi reatasez electromotorul la lumina felinarului ...fiind intuneric ,obosit ,etc...cred ca mia scapat piulita in cutile pe langa volanta ....cam ce implicatii ar avea manevra asta si daca e posibil sa cada pe acolo....?
blink.gif
tzepesch
nici una.

stai calm ca eu am colectie de piulite, saibe, suruburi... toate scapate prin fereastra de la volanta. cad intr-un gol, sub volanta.

e drept ca am mai auzit si varianta ca domne, mi-a scapat si s-a agatat nush cum pe acolo si a blocat cutia.

chill.
bmf_panzer
ms pt raspuns deja ma gandeam cum sa scot cutia dar da ca e asa ....intrebarea este de unde iau piulita de 13 rolleyes.gif
slaiciprian
si la mine tot acolo s-a dus una... nu s-a intamplat nimic. am mai scapat in cutie doua capace de carioci cand completam uleiul...
piulita...la magazin, dar merge electromotorul si intr-un surub. evident, ca solutie temporara.
bmf_panzer
am glumit cu piulitele mai am pe dacia lu tata sa vedem cum scap cu electromotoru fisele de la baterie si o piulita de tata biggrin.gif
PH-06-BOA
Te poti baga sub masina, si daca departezi aparatoarea de tabla (n-are nimic daca o strambi putin)de la volanta, care se afla intre carcasa ambreiajului si blocul motor, si e prinsa in partea de jos, cu un surub de M6, poti scoate piulita ( si cu un magnet), pentru a fi sigur ca nu s-a agatat de placa.
badboy_marius
stai relax.
smile.gif
cristi87
don't worry..... be happy!!
mitu2002
dap si eu am avut o saiba si o piulita scapate acolo leam gasit intacte dupa 2 ani cind am schimbat ambreiaju singura repercusiune cu ambreiaju calcat se auzea un sunet ciudat (biziit metalic)dar pp ca era de la rulmentul de presiune uzat
piuluta si saiba erau ingropate intrun strat gros de ferodou +unsoare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.