Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
unstrain_bruma
am cumparat astazi un kit inlocuire disc ambreiaj + placa presiune + rulment urb de 200mm ... de firma Master Sport ... cu certificat de autenticitate, fabricate inafara de rulment.. in germania ... in bavaria ce parere aveti ? care are deja montat... cum se comporta?
mitu2002
eu unu nu prea am o parere grozava despre piesele facute de ei mi se par slabe calitativ dar facind comparatie cu preturile pe care le au piesele de "uzina" ........................ eu am avut electromotor de la master si 3 ani si-a facut treaba ok si a costat in 2005 - 186 ron iar cel de uzina era vro 350 deci ramine la latitudinea fiecaruia ....
ydaniel
sincer...ai dat banii degeaba pe ele.DEGEABA!!!!
ionut.tanase
ydaniel, fara suparare dar cand spui ca a dat banii degeaba trebuie sa si argumentezi de ce. E din auzite sau sunt testate de tine sau apropiati de-ai tai? De ce a dat banii degeaba?
Minel
QUOTE(ionut.tanase @ 6 Nov 2008, 11:10)
De ce a dat banii degeaba?
*



Chiar , de ce a dat banii degeaba ?? nedumerire.gif

Muttley
Ca n-a luat de la el. DOH!!!
ydaniel
caz concret:placa de presiune master dupa 2000km s-a dus,discul de ambreiaj in timp i se vor nupe niturile si tot asa...
eu am patit-o cu un set de bujii de le ei.
normal ca lumea cumpara de la master sport si nu de la alte firme
ex:pompa apa master 45lei,pompa apa hepu 125lei.
si tot asa...
Adrian.
Eu am kit ambreiaj de la ei , dar nu de mult timp . Momentan se comporta ok
unstrain_bruma
la disc de ambreiaj am garantie ca si la placa presiune de 18 luni si are cod pe ele... ptr identificare tipa de la magazin mi-a zis ca daca in 18 luni am probleme cu ele sa vin cu piesele si mi le schimba
ydaniel
pai iti da garantie numai daca le montezi in service autorizat:)
nelu_1985
recomand LUK, is tari la ambreiaje... wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.