Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: care sunt cele mai cool praguri pentru logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
flor-yan69
Pentru ca si asa nu mai pot da reply pe pm vreau sa le fac "sic" la moderatori si initiez acest topic pentru motivul ca mie personal nu-mi plac spoilerele fata si spate si vreau sa-mi pun niste praguri decente care sa se monteze usor si sa nu-mi tina noroiul si murdaria cum bine imi spun toti amicii. Astept pareri si multe poze .
bobo77
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...desing+exterior
Rasfoieste bre si aici...
flor-yan69
eu vreau sa-mi pun numai praguri bre nu superspoilere sau pleoape sau mustati iar de kitch-urile astora de la Pilot sunt saturat pana peste cap(apropo sunt din Arges) .Vroiam ceva solid, decent si usor de montat.
cristio_79
Ieftin,bun si durabil nu cred ca gasesti.Fa-ti comanda pe site-urile de afara.
dan.gutu
Pragurile din kitul de tuning Dacia . smile.gif
juristul2000
Perfect de acord, am grila deja (de ieri montata) super calitate si as vrea si pragurile da nu la pretul de reprezentanta ca nu face.
Si eleronul de luneta ca e bestial
flor-yan69
eeeh,in sfarsit idei mai bune, dar oare astea de la dealeri sunt bune, a montat cineva?
IRONICK
De ce vrei praguri? Eu as pune carenaje pe sub masina, deflectoare sa ii scad cx-ul ...
bobo77
De frumusete si tu acum de ce...
Apolodor
Acum in prag de criza , Coana Dacia , n-a mai scazut si ea ceva banuti de pe la plasticele alea ? Acum e bataia pestelui pe alea de Sandero. Bagati tare baieti !
Dar ceva "replice" nu face nimeni ?
flor-yan69
praguri de pe net:[attachmentid=1627481584][attachmentid=1627481584]
juristul2000
Cele de sus sus de la Horguem din Oradea da sincer le-am vazut live si nu prea ma incanta, cele originale trebuie gasite smile.gif
GBi
QUOTE(IRONICK @ 7 Nov 2008, 15:47)
De ce vrei praguri? Eu as pune carenaje pe sub masina, deflectoare sa ii scad cx-ul ...
*




pai si gasim ceva carenaje pt. "golan" ?
flor-yan69
Carenaje gasim la Mioveni pentru logan dar nu gasim praguri
flor-yan69
pentru juristul2000 nu pot raspunde pe pm ca sunt suspendat dar raspunsul e da dar nu stiu la ce pret,incearca sa-mi aflii nr de tel si dicutam
juristul2000
Merci am vazut tarziu mesajul si deja am facut rost, da o sa te caut mai incolo pt pinioane
stiancu
se face la Craiova replica kitului dacia! e lucrat mult mai bine decat cel de la Oradea(le-ma vazut pe amnadoua). daca sunte-ti interesati, pm. nu fac reclama!
IRONICK
QUOTE(flor-yan69 @ 8 Nov 2008, 22:39)
Carenaje gasim la Mioveni pentru logan
Interesant. Si-a montat lumea pe acolo? Eventual preluate de pe Logan eco?
flor-yan69
Poze tata,vreau poze!
juristul2000
Eu astept PM si de la tine si de la tine(se stiu ei)
flor-yan69
am fost la service sa fac ITP-ul si mi-au zis mecanicii ca nu-i bine sa-mi pun praguri ca apare rugina si nici nu pot sa o ridice pe elevator.
juristul2000
schimba mecanicii smile.gif serious
flor-yan69
Dar oare nu se lauda nimeni pe aici cu praguri frumoase,sa-mi dea si mie idei?
Dsign
pragurile propuse de producator numai bune nu sunt... Sunt facute din 2 bucati, se lipesc cu silicon de pragul masinii si nici macar nu sunt drepte... la nici o masina nu le-am vazut montate ca lumea.


Pragurile facute de Zender sunt ok, insa vor stringe mizeria. Sunt turnate profi si vin in pachet cu kit de montaj
juristul2000
Si unde gasim nenea Dsign ca ma intereseaza sa nu spui logtuning ca mor au aia neste preturi de vorbesc singuri de fiecare data cand intru pe site smile.gif
sonykel
wtf is cool? wacko.gif
Dsign
intreaba la racingnick, de obicei se vinde la pret de catalog ... ei isi iau cheltuielile+profitul din reducerile primite prin contractul de distribuitor


@sonykel, cool = rece tongue.gif
flor-yan69
de astea de dacia are cineva? cum se monteaza si cum arata pe masina?
B-53-SDP
Sincer am vazut pe niste masini genul asta de prag da asa cum a spus si @dsign nu prea erau puse bine si aratau cam aiurea.
flor-yan69
credeam ca sunteti mai interesati sa mai schimbam un pic din aspectul golanului ,parte in care sufera destul de mult dar vad ca nu prea am avut ecou(ri).Pragurile carora le-am pus poza sunt originalele piperate ale Dacia si mi s-au parut cele mai bine lucrate dar la pretul asta....
Darkyro77
Parerea mea e ca pragurile de la Zender sunt cam cele mai reusite de pe piata. Sunt foarte bine finisate si dau bine cu linia masinii. O sa postez cand ajung acasa cateva poze.
In plus e kit complet de montaj.
bobo77
Si cit costa aceste praguri? asta dupa ce pui si pozele promise.
Darkyro77
Nu mai stiu exact cat au costat.
Oricum cred ca le gasesti la Horguem sub 200 de lei setul, singura problema ca acolo au o calitate indoielnica.
CriSTI68
kit-ul de la dacia merge pe bara fata de disel (sau mai bine spus mcv) ?
free_fiber
Te referi la plasticele alea care vin in zona proiectoarelor?
Nu, acele plastice nu se potrivesc pe bara tip MCV.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.