Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Skoda Fabia din 2001
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
internet
Skoda Fabia, inmatriculata, an fabricatie 2001, 996 cc 49 cai, 110 000 km, un singur proprietar, foarte ingrijita, consum 4,2, fara defect, inmatriculata in 08/2002, distributie pe lant, nicio lovitura, vopsea originala, revizie pana in 2010. Nu are aer.
Pretul este 3750 e, absolut fix. Se poate vedea in Bucuresti 0726 36 86 13

mugur
A fost lovita frontal? pt ca volanul nu e de fabia...si daca ma uit mai bine si capacul airbagului are alta culoare
internet
smile.gif) am specificat in anunt ca nu a fost lovita. hotaraste-te, caci daca-i schimbam volanul de ce ar mai fi capacul diferit? smile.gif
Masina nu a fost lovita, toate Fabia cu motor de 1000 au volanul asa. Stiu ca te-a surprins pretul, dar masina este 100% corecta. Are toate actele in regula si nici cea mai mica problema tehnica. Are vopseaua originala INTEGRAL, mai putin o aripa. Mai mult decat atat a stat in garaj pana sa il darame primaria.
Se vinde la pretul asta pentru ca trebuie sa achit o rata reziduala la cealalta masina, pana pe 1 dec.
internet
sus
internet
sus
Mihai San
airbagul a fost sarit
scuze daca influentez anuntul....dar poti confirma/?
internet
smile.gif chiar e prima masina la care capacul ala e diferit ca si nuanta de restul volanului?
Sa presupunem ca a fost sarit... de ce ar fi diferenta de nuanta atunci, pentru ca ori as fi bagat capacul la loc cu airbagul spart, ori as fi cumparat alt volan. nu inteleg de unde deductia voastra inteleapta?
Masina nu a avut nici macar accidente minore, repet, exceptand aripa stanga fata, singurul element revopsit al caroseriei.
bogdan_dsn
Scuze sa te anunt, dar capacul de la volan e de Skoda Octaiva, la Skoda Fabia capacul e altfel.
Ov
imi pare rau sa va anunt, dar fabiile vechi (2000,2001) au FIX volanul asta wink.gif

cautati si voi pe mobile.de si uitati-va la poze de interior. Intr-adevar fabia 2002-2003 are volanul in 3 spite, dar cele vechi au in 4

culoarea pare sa difere ca omu i-a dat cu silicon
internet
smile.gif) Uite si o dotare in plus, volan de Octavia... Domnilor, toate Skoda cu motor de 1000 au avut volanul asta frumos, standard. Nu i-am schimbat volan, nu i-a sarit airbag niciodata. E de ajuns sa cauti pe google "fabia interior" si o sa gasesti Fabia cu acest volan. Mai mult decat atat masina are casco de cand am luat-o, prin urmare daca as fi lovit-o as fi cerut si eu sa-mi puna un volan de fabia, nu smile.gif) .

3680 e pretul nou, pentru aceste vremuri de criza
mugur
Ce bine ca ai postat aceste poze in care se vede clar de tot"ca nu a fost lovita niciodata" De aici si airbagul sarit...este clar..multumim de poze...ideal era sa spui adevarul ,mai ales ca unii de pe forum chiar se pricep..nu am fost singurul care a sesizat acest lucru..e pacat sa ne mintim unii pe altii chiar aici pe forum, ma gandeam ca ne ajutam reciproc...
internet
m-ai prins istetule smile.gif). ahhh ce greseala am facut, m-am dat de gol singur. volanul luat de pe skoda octavia care avusese si ea un accident inainte de i se schimbase capacul si care a ajuns pana la urma la dezmembrari dupa un al doilea accident [de data asta cazuse un copac pe ea in timpul unei furtuni si airbagul nu s-a sesizat], barile revopsite, luftul prea mare dintre elemente, si pretul prea mic, coroborate cu priceperea ta in a descifra imagini... toate m-au tradat.


argon
culoarea e diferita pentru ca pe spite s-a decolorat(ros) de la maini, acolo e un loc bun de tinut mainile la drum, si la 100 000 km se vede, nu inteleg ce sunt unii asa 'banuitori' daca tot nu vor sa cumpere.
RadNoise
explicatia diferentei de nuanta intre covrig si airbag e banala si fenomenul e foarte des intalnit in grupul VAG. volanul propriu-zis e facut de catre un producator, iar airbag-ul de un alt producator. cand te uiti live la volan, diferenta e foarte putin sesizabila, dar in poze ea devine foarte vizibila.
nu bag mana in foc ca masina a fost botita sau nu, dar diferenta de nuanta dintre airbag si volan poate avea si o alta explicatie.
internet
ma bucur ca s-a lamurit.
Oricum, asa cum se vand masinile in perioada asta, ar putea sa fie si poleita cu aur ca tot nu s ar vinde


1 Dec 2008, 17:26:
sus
internet
vandut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.