Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme prindere chiuloasa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ValiSukru
Tot gasesc asa zisa pasta alba saw maioneza cum ii mai spun uni, pe capacul de deasupra culbutorilor....m-am gandit care ar fi problema si am si gasito...un surub de la chiuloasa nu se mai poate strange ( nu era strans)...Ce e de facut? :mellow:Se mai poate face ceva ..pls help
Mr_Devil83
Pai mai exact ai crapat blocu motor sau e doar terminat prezonul? Sau despre ce surub vorbesti?
ValiSukru
Era terminat prezonu ....dar sa rezolvat...ms oricum
za_kristake
Pe criza asta m-a lovit si pe mine ghinionul.
Mai exact surubul de stranegere al chiuloasei din dreptul delcoului nu mai strange deloc.
L-am scos afara si pe filetul surubuli erau cateva spire incarcate cu filetul din bloc.
Care ati mai avut asa ceva dati-mi o solutie rapida, ca nu stiu cat ma va mai tine
Mr_Devil83
ignora-l. Eu am facut aproape 5000 de km asa si nu a fost nici un bai.

Daca chiar te plictisesti: Gaura de 12 in chiulasa, tarod de 12 si fa-i un filet de 12 blocului motor. Pui alt surub de 12 acolo si strangi cu grija.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.