Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ValiSukru
Mi sa rupt un fir de la relu si nus de unde venea ......Nu imi mai merge decat avariile......Am releu cu 4 lamele de contact .....poate ma ajutati
iulian.bisty
ce culoare are firul?
si de unde s-a rupt?
ValiSukru
Nus de unde sa rupt..k daca stia il legam la loc..(ramasesm cu firu+papuc pe el in releu si de la capatu celalat era rupt)...de culoare nu mai stiu k mi-am facut nervi si l-am aruncat mad.gif
Minel
QUOTE(ValiSukru @ 17 Nov 2008, 15:58)
Nus de unde sa rupt..k daca stia il legam la loc..(ramasesm cu firu+papuc pe el in releu si de la capatu celalat era rupt)...de culoare nu mai stiu k mi-am facut nervi si l-am aruncat mad.gif
*





Daca nici tu nu sti despre cei vorba wacko.gif , ce sfat ai vrea de la noi ph34r.gif
bygy007
pai cele 4 fire sint + , - , iesire becuri si iesire martor bord
ValiSukru
Sc poate nu ma exprim eu cum trebuie....Poate sunt mai explicit asa......... icon_mrgreen.gif
bygy007
nu am un releu la indemina , nu le stiu pe dinafara dar daca il desfaci si ii faci o poza incerc sa iti zic dar in principiu iesirea este pe contactul releului din interior iar martorul de bord se leaga la releul REED (chestia aia de sticla cu 2 contacte in interior pe care sint bobinate ceva spire)
ValiSukru
Nici io nu am unu la indemana dar maine fac o poza si o postez ...poate ma ajuti..am vazut k esti priceput cool.gif
ValiSukru
Am rezolvato...firu era de la Bord...becu indicator Semnal/Avrie ...OFF topic:D
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.