Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 2 SENZORI PRESIUNE LAGUNA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
catanexus
Dupa vanzarea masinii mai am 2 senzori de presiune folositi pe Laguna 2.
Cine este interesat pret 130 RON bucata !
bodox2
Salut,

Spune-mi te rog ce dimensiune aveau jantele pe care au fost montati senzorii.
si daca stii pe ce roti (spate/fata - stanga/dreapta) sau culorile garniturilor.


Merci.
catanexus
au fost pe jantele originale Laguna Privilege de 205/55/ R16.
legat de culori o sa-mi arunc un ochi.
bodox2
Salut,
nu cred ca mai e nevoie,

am nevoie de senzorii pentru 17"

Merci !
catanexus
pai eu nu cred ca fie diferiti senzori ce naiba valva e la fel
bodox2
Cand am intrebat la reprezentanta pretul m-au intrebat de dimensiune si au spus ca aceasta conteaza.

mai multe detalii nu stiu...
ovib74
vreau sa cumpar un senzor, ma poti contacta pe mail la ovib74@hotmail.com, sau la 0723354935.
catanexus
ai mesaj pe hotmail
ovib74
Ceea ce am primit pe hotmail era doar un anunt precum ca "am un mesaj de pe forumul Reno", adica postul tau de pe forum.."ai mesaj pe hotmail." Nu stiu care e protocolul intre site-uri, dar, ca sa nu pierdem timpul, mai ai vreun senzor disponibil, iar daca da, cum facem ca sa pot cumpara si eu unul?
catanexus
te-am sunat aseara de 2 ori dar nu ai raspuns.o sa-ti retrimit si mesajul pe hotmail care ti l-am trimis anterior de pe yahoo deci nu are legatura cu forumul reno.
intudose
salut!vezi te rog daca vreunul din senzorii tai are culoarea verde si daca are il cumpar eu,,,asa ca daca ai ce-mi trebuie astept un p.m cu nr tau de telefon
catanexus
unul e negru si unul rosu. dar oricum cred ca pot fi "reprogramati"
bodox2
oricum trebuie mers la reprezentanta pentru reprogramare.
sau la cineva care are instrumentele necesare.
catanexus
oricum din cate stiu se poate face o "reinitiaizare a lor" la renault deci se pot folosi pe orice roata indiferent de culoare, dupa resoftare.
catanexus
unul se vinde. a mai ramas doar unul.
antifizic2
il cumpar eu pe cel ramas daca are culoarea albastra, sory acu citii mai sus ca albastru nu ai sad.gif
uiop
care s-a vandut? pe mine ma intereseaza cel cu garnitura neagra! daca il mai ai da-mi nr tau de tel. pe adresa razvan_v_99_1999@yahoo.com!
merci!

11 Dec 2008, 16:35:
sorry ca revin! culorile negru si rosu sunt la cutiuta de senzor sau la garnitura? daca e la cutiuta, eu vroiam pe albastru, daca e la garnitura vreau pe negru! nu stiu la ce se refera culoarea si de aceea intreb!
Astept raspuns,merci!
catanexus
razvan ai mesaj pe yahoo
uiop
am primit! multumesc si ptr poza! la mine e albastru si inca nu am reusit sa ma lamuresc cu culorile la senzorii astia! normal ar trebui sa mearga orice culoare ptr ca ei sunt reprogramabili! va trebui sa ma intreb pa topic despre ei! dupa ce ma lamuresc, daca il mai ai, ti-l cumpar! (sper ca in max 2 zile sa ma lamuresc)
inca o data multumesc!
catanexus
da sunt reprogramabili. te astept cand te hotarasti.
catanexus
up
catanexus
up
catanexus
sus
catanexus
120RON
catanexus
up
catanexus
up
giani03
Am si eu un set de senzori de presiune si daca vreti si pe bucata

10 Jan 2009, 13:13:
sunt de pe jante de aluminiu de 17 toli
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.