Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]dacia 1310 fabricatie 87 inmatriculata 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
scarlatdan
Masina a stat in garaj din 87' pana in aprilie 2005. In toti acesti nu a facut decat 303 km. Cand am luat-o eu inca avea foliile pe scaune.
A urmat o reconditionare la sange cu teresonat podea, schimbat tot ce inseamna cauciuc, schimbat pompa frana(se blocase) schimbat radiator( curgea) si curatat instalatie racire.schimbat placute+saboti, reglat directie, reglat motor,etc. Intr-un cuvant a fost readusa la starea initiala de functionare.
Itp-ul si indentificarea am facut-o la rar-ul din voluntari unde a trecut cu brio.
Masina a fost folosita de mine pana in 2007 cand intre timp a facut aproximativ 26.000km
De atunci a stat o perioada in garaj, vreo 4 luni, ma mai plimbam rar cu ea. Ultimul drum a fost de vreo 700 de km , o plimbare de-un weekend. Cam de juma de an sta degeaba si e pacat sa se aleaga praful de ea.
Ultima oara am schimbat la ea: pompa apa(toata), filtru aer, ulei+filtru, antigel(completat), schimbat placute fata, schimbat furtune de la etrieri+o conducta care se sparsese, schimbata bateria+verificat releu incarcare.
Itp valabil pana in 10.04.2009(luat pe bune).
Ar avea nevoie de: verificare generala inainte de iarna, schimbat ulei neaparat ca e cam vechi, verificat bucsaraie+ pivoti( am impresia ca pivotul dupa partea stanga(original) e dus. Cel dupa dreapta este schimbat.
alte detalii va astept pe forum. In speranta ca o sa ajunga pe maini bune si nu la remat.
Poze aici PS in poze chestia neagra dupa caroserie este jeg dintr-un plop.
Ca pret 800E negociabil la fata locului



19 Nov 2008, 10:22:
revin cu un id de messenger la contact. PM-ul nu merge pentru ca am mai putin e 25 de posturi : scarlatdan@yahoo.com
Modific si pretul un pic, 700 de euro negociabil la fata locului
Alex1300BV
Daca masina are cu adevarat 26.000 km e discutabil...
Oricum, pentru o masina care ar avea doar km asta, arata ingrozitor...
Pai am vazut Dacii 1300, care aveau 88.000 km, si aratau ca scoase din fabrica...
scarlatdan
Ma rog dc e discutabila treaba cu kilometrii? Pot demonstra ca prima inmatriculare a fost in 2005.
Eu vand o masina in proportie de 95% originala, asa cum a iesit ea din fabrica.
Dc zici ca nu arata bine? ca e murdara? Nu fi pueril. Asa ceva ai sa gasesti f rar.
Acest anunt se adreseaza celor care vor o masina originala, sa o reconditioneze si sa o foloseasca asa cum a fost ea proiectata.Decat sa ajunga alta bomba pe sosea mai bine la reamat. Motorul este boboc. Am mai avut dacii si niciuna nu se compara cu asta. Nu poti cumpara un motor care a fost folosit n ani de zile cu unul nou radmasa.gif indiferent de marca/putere
Aceasta dacie este o bucatica de istorie intr-o stare f buna
sorin1983
QUOTE(scarlatdan @ 20 Nov 2008, 01:00)
mai bine o daui la remat pe 5 milioane:))
*


ai toate sansele smile.gif care ar fi pretul la care esti dispus sa o dai? de ce e revopsita in unele locuri?
scarlatdan
sorine fa o oferta si discutam. Inainte sa intre pe mana mea a fost a bunicului meu care inainte de a da coltu l-a cam mancat sa umble.... Capota este indoita intr-un loc pentru ca am luat o ditamai pitra care a sarit din rotile unui camion cand mergeam undeva pe transfagarasan.....
Alex1300BV
Daca efectiv este o Dacie deosebita, de ce nu o pastrezi? O dai pt. o suma destul de mica... huh.gif
scarlatdan
pentru simplul fapt ca mi-am luat alta masina si asta de vreo juma de an sta pe loc. Cum astia de la primarie au ras garajele nu are rost sa stea degeaba in ploaie frig sa se aleaga praful de ea. Asa macar ajunge pe mana cuiva care o va folosi.
Later Edit: azi de dimineata am facut rca-ul ca expirase si va ajunge si la infrumusetare tongue.gif
scarlatdan
pana la sfarsitul lunii pret special: 2000 lei. Am sa revin si cu poze noi
scarlatdan
pentru Cristi1980 care mi-a dat pm. NU pot sa iti raspund ca nu am numarul de posturi necesare. VEzi pozele din primul post, sunt in format .rar, le dai jos si privesti. Este vorba despre o berlina, cutia de viteze are 4 trepte.
scarlatdan
up, mai sunt 6 zile smile.gif
Minel
Nu vinzi carcasa filtrului de aer si capacul de la culbutori ???
huh.gif

Chiar ma intereseaza si inca cum !!!

Multumesc si un UP si de la mine !!
scarlatdan
minele mai asteptam pana pe 1. Daca nu se gaseste vreun pretendent pana atunci o dezmembrez. Apropo capacul de la culbutori si carcasa filtrului sunt cele originale, asa a venit ea. Nu am mai vazut pe nici o dacie asa ceva:))
Liviu-Florin
Poti sa pui poze cu masina in starea in care este ea acum? Am incercat sa deschid folderul de mai sus si nu merge.... wacko.gif
scarlatdan
da-mi ad pe mes. id-ul meu este scarlatdan si ti le dau acolo, Sau lasa o adresa de email.
scarlatdan
inca 4 zile dupa care ajunge bucati sad.gif
scarlatdan
nimeni nimik?
scarlatdan
ultima zi cu pret special
q_boboq
iti pot oferi 10 milioane ( n'o lua ca pe o insulta)
Minel
QUOTE(scarlatdan @ 24 Nov 2008, 20:08)
minele mai asteptam pana pe 1. Daca nu se gaseste vreun pretendent pana atunci o dezmembrez. Apropo capacul de la culbutori si carcasa filtrului sunt cele originale, asa a venit ea. Nu am mai vazut pe nici o dacie asa ceva:))
*




Deci domnule , te-ai hotarat huh.gif ? , suntem in data de 02.12.2008 , astept oferta de la tine referitor la capac si carcasa filtrului .

Cu respect !!

P.S. O sa introduc id-ul tau de mess si discutam acolo daca doresti !!
scarlatdan
q_boboq - trebuie sa bati o oferta de 300 euro si e a ta.
minel - vorbim pe mes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.