Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Serviceuri (ne)autorizate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
hirschpek
O maaarrree,mareee rugaminte. Stie cineva un service autorizat sau nu,un meserias bun pentru o Dacie berlina? As vrea o recomandare,poate sa fie firma sau un singur om,dar sa faca treaba buna. Multumesc anticipat.
CriSTI68
ce vrei sa ii faci ?
hirschpek
...reparatii la frine sa pot lua itp-ul si am un stergator pe dreapta care are ceva rupt in mecanism ca nu mai baleiaza.
Kojak
Apropos de problema service-urilor (ne)autorizate:

excl.gif Cau si eu un mecanic ok (eventual cu rampa sau service unde sa-si poata desfasura activitatea, de preferat in berceni) care sa-mi faca o revizie destul de usoara ca grad de dificultate (in principal schimb de consumabile), si anume:
- schimb ulei motor, schimb filtre (ulei si aer), schimb bujii, curatire motoras pas-cu-pas, curatat sau inlocuit (daca e cazul) saboti spate, gresat diverse, verificat jocuri in articulatii, directie, strangere (verificare) suruburi si coliere...si cam atat.
cu alte cuvinte cam ceea ce se face la revizia de 60k, mai putin inlocuirea kitului de distributie si a placutelor de frana.
Platesc ok, nu-i problema. smile.gif

Multumesc anticipat.
bobu
Salut,
dupa ani de zile de inghitit in sec de la franele breakului meu, ma declar invins. Ca atare, caut o persoana(care intradevar sa stie ce face) cu recomandare de la utilizatorii forumului pt a rezolva problema. Inlocuiesc orice este necesar si doresc garantie pe lucrare(cu sau fara acte).
La fel, platesc ok.
Multumesc.
CriSTI68
vecine sar putea saptamana care vine sa ma duc la service acolo sa ii faca astia cateva teste la masina smile.gif
Kojak
okei.
CriSTI68
Foarte nemultumit de Meridian, Dacoserv (nesti este exclus din discutie, nu va pupa service-ul asta nici valva de la roata la ei)
Foarte multumit de Adras
StefanT
Si pe mine ma intereseaza un service neautorizat sau un meserias cu garaj pentru operatii usoare-medii la 1310.

Daca stiti vreun mecanic in zona Iancului-Muncii-Dristor-Stefan cel Mare- Obor....

Multumesc
CriSTI68
operatii de genul ?
soferul
Nu stiu service autorizat sau NE, dar eu am un mecanic bun la dacioara mea si o repara la preturi accesibile pentru un student ca mine.
Si pentru ca am fost atent la fiecare piesa schimbata am invatat sa le schimb si eu.
Deci care vretzi nr. de mobil pm sa vi-l dau.
Am dacia de un an si nu a fost nevoie decat de 3 ori sa trec pe la el.

P.S. Singura problema este ca trebuie sa va deplasatzi pana la el in Glina (De la Cora Pantelimon 6km) caci el nu se deplaseaza la domiciliu.

19 Dec 2008, 03:20:
QUOTE(bobu @ 22 Nov 2008, 22:33)
Salut,
dupa ani de zile de inghitit in sec de la franele breakului meu, ma declar invins.  Ca atare, caut o persoana(care intradevar sa stie ce face) cu recomandare de la utilizatorii forumului pt a rezolva problema. Inlocuiesc orice este necesar si doresc garantie pe lucrare(cu sau fara acte).
La fel, platesc ok.
Multumesc.
*



Bobu eu mi-am schimbat singur placutele de frana si un etrier de pe partea dreapta ca se blocase roata si /sau se incingea. E simplu! Si sunt mandru de franele mele cu care am fost si la mare si la munte. tongue.gif
ydaniel
@ bobu de unde esti?>
Adrian_Boy
Asta e un topic pentru oameni comozi sau care sau saturat de mirosul de ulei/vaselina de la masina personala numita dacie.
Cat de greu vi se pare sa faci o aerisire la sistemul de franare sau multe alte chestii destul de minore unde chiar nu ai nevoie o rampa, gropa sau elevator si asta in lumea internetului si a multor ale cai de a te documenta !

In fine, am mai zis ca una e cand faci cu mana pentru ca atunci cand vezi ca merge tot ce faci la masina ta personala ai o satisfactie mult mai mare si faci si ceva economii si alta cand o lasi pe la vr`un mecanic care nu prea stii ce-i face.

Nu cred ca vrea nimeni sa i se blocheze etrierul si sa nu stie ce sa-i faca in drumul lui spre cine stie ce vacanta, oricum succes la cei ce vor sa vada cum procedeaza un mecanic, dar e bine sa fure cat mai mult de la el, nu scule ... ci meserie wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.