Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu sistemul de racire
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lexu123456
buna am si eu o dacia 1310 si cand o spritui imi creste apa din vasu de expansiune si tot odata imi creste si temperatura dar numai cand o spritui de ce?va rog ajutatima garnitura schimbat de o luna , caldura imi baga nu consuma apa etc nici un semn sa fie probl la garnitura va rog astp
ydaniel
ce inseamna ca o spritui?
cand ai schimbat garnitura-ai verificat planeitatea chiulasei?
ai strans corect si cu cheie dinamometrica>??
lexu123456
da ii indreptata ghiuloasa si ii stransa cu trebuie ca ii mecanic batran si stie cum sta treaba si cu sprituitu ma refer ca accelerez si tot asa la relantiu oare ce o fi ca cand o accelerez.... creste apa imi vas si ii dau drumu la acceleratie imi trage apa si scade si temp. in acelasi timp ajutama plz
Hacker
Ciudat. NU e in regula. MA gandesc sa nu fie termostatul, dar nu prea are legatura. Ori nu e aerisita cum trebuie ( iar nu prea are legatura ) ori garnitura de chiuloasa.
lexu123456
nu cred k ii garnitura ca nu are simtome adik nu baga ulei in apa sau invers caldura baga nu consuma nici apa nu pot sa imi dau seama la drum intins nu am probleme nu stiu ma tot stresez oare ce are cred k o sa imi iau o chiuloasa ca cu chiuloasa asta mia ars multe garnituri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.