Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Blocul de lumini
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Hacker
In seara asta, de nervi pe un sofer am facut o gafa. Am tras de maneta ca disperatul sa ii fac fleshuri. Bun.

Ideea e ca in disperarea mea am rupt bucata de plastic ( cea cu arculet ) care tine maneta pe pozitie. Este cea care se vede cu ochiul liber.
Daca are cineva pe acasa un bloc de lumini varza, ars, asi fi fericit daca mi l-ar dona, sau contracost. Nu vreau sa schimb blocul, este reparat cu multa raspundere de mine, si de cand l-am reparat ( 2 ani ) nu am avut nici o problema.

Pls help me... unsure.gif
nelu_1985
este kit de reparatie la piese auto cu plasticu respectiv e mai putin de 5 lei
Hacker
Credema, am cautat.. Nu exista asa ceva, bloc de lumini nou .
nelu_1985
cauta pe la un electrician auto, trebuie sa aiba o plasa de blocuri defecte/incomplete...
Hacker
Ai pe cineva ?
Poti posta intr-un fel sa ma ajuti. Asa vb sunt satul.

Multumesc..
nelu_1985
plastic dela si eu am prin garaj, si am si un prieten electrician, te-as ajuta cu cea mai mare placere, dar distanta...
da-mi o idee cum sa facem si eu te ajut; eventual prin posta ti-as putea trimite, e mic plasticul oricum. Lasa-mi un measj pe PM daca vrei.
ydaniel
am eu unu.e ars pe faza scurta.iti dau rn de tel pe pm
Hacker
Va multumesc mult de tot. Asta e, tin mult la blocul ala de lumini, l-am facut dintr-un bloc de lumini frantuzesc parca. Si sa dau 50 lei pe o facatura sau 100 lei pe original dacia suna umpic cam urat. Asta cel putin stiu ca nu imi va ace probleme la partea electrica.

Inca odata multumesc mult.
DAJ
Hacker, eu sunt din Bucuresti ca tine. Banuiesc ca ai blocul de lumini cu tija metalica (nu cu maneta din plastic) si cu mufe mari patratoase cu papuci. Am eu pe acasa unul din asta (Dacia mea era din 11/1985) care are defect intrerupatorul general (acela actionat prin rotirea manetei). Eu am patit acelasi defect la 2 blocuri asa ca in final am montat un intrerupator general basculant pe cochila volanului langa blocul de lumini. Daca esti interesat da-mi PM ca sa ti-l caut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.