Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Difuzoare fata Logan Facelift
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
razv_an9
A desfacut careva masca aia care ajunge la difuzoarele din fata la loganul nou ? Am vazut ca nu mai e la fel ca la logan faza 1.. cu masca aia care se trage. Ce difuzoare incap inauntru ?
Intreb pentru ca doar ce am dat jos boxele pe 16" de pe berlina pe care o duc maine la casat ..si as vrea sa le pun pe masina care urmeaza sa ii ia locul
Costi.88
Am dat eu jos masca aceea. Cu o surubelnitza merge fara probleme. Plasticul acelei masti e foarte flexibil si sare afara. Acolo nu mai sunt adaptoare. Ceea ce inseamna ca acolo incap doar difuzoare de 13
razv_an9
Dar pe spate la fel ? tot pe 13"? poate macar aici am noroc..

vreau sa le dau maine boxele si cd-playerul sa mi le puna ei in service..
am un panasonic, mp3.
Vineri seara.. sau cel tarziu luni dimineata.. mi se face livrarea la masina, de asta intreb cat icna se mai poate biggrin.gif
AR-18-MOS
Tot de 13".
robbie_ro
Daca imi permiti, nu de 13", ci de 13 cm. 13" = 13 inch = ~33 cm !!!
razv_an9
pff.. asta inseamna ca pentru a pune poxele pe 16 trebuie sa tai pe spate din tabla.. nu ? oare e asta o problema cu garantia ?
robbie_ro
Cauta pe forum, mai sunt care si-au montat boxe de 16cm pe spate (vezi topic "montare boxe"). Oricum, de taiat tabla nu scapi.
razv_an9
Ok. Multumesc mult.. Se poate inchide
Costi.88
Din cate stiu ca sa pui difuzoare de 16 cm pe spate e suficient sa demontezi acele adaptoare, iar difuzoarele se potrviesc perfect fara sa mai tai din tabla. Eu parca asa stiam nedumerire.gif
ingerulol
Poti sa cumperi un set de inele MDF (un fel de lemn sau placi fabricate lemn) si poti sa montezi si boxe de 16 . Pe spate sigur , fara sa tai tabla
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.