Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Codec mp2-mp4
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
os
Dragi colegi,

caut un codec fara bani (open source si/sau freeware) pentru streamuri video mp2/mp4. Platforma: WinXp (daca se gaseste si pentru Ubuntu e bine, dar nu-i musai).

Are cineva informatii?

Cu multumiri,
os.
marksman
Daca nu e tarziu, cred ca te-ar ajuta asta: https://help.ubuntu.com/community/Restricte...36b3ecc98f01796
os
Mersi. Am instalat acasa destule din ceea ce arati tu, dar inca nu le-am testat. De fapt "problema" nu-i a mea ci a unui coleg care e in plin proces de digitizare (sau se zice "digitalizare"?) a arhivei personale de filme (formatul original: Video8).

Colegul lucreaza cu XP, dar o sa-i cer o mostra sa vad ce pot face pe Ubuntu cu sculele de care zici.
logan1.5dci
Si eu am atatea casete si VHS si mini dv dar nu am rabdare sa le fac. Dar daca le-as face, le-as face cu un recorder standalone (parca asa-i zice).
Stiu o sa ziceti de zgomot, vant si ploi... bla bla, dar nu am rabdare sa stau atata linga calculator si sa inceapa: n-am de aia, nu-mi ajunge memoria, sau nu inteleg.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.