Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Temperatura oscileaza
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
danu_el
Masina abia am luat-o de la tata. Ce stiu de la el e ca a mai avut probleme cu temperatura ii fierbea apa in borcan. A schimbat garnitura de chiulasa cam acum 1000 km dar se pare ca mecanicul a scos si termostatul asa ca nu au mai fost probleme. Acuma de cand cu frigul am pus termostat dar au inceput si problemele. Imi oscileaza temperatura la apa foarte des si am si probleme cu caldura. Cand incepe sa urce nu baga caldura, se deschide termostatul scade si incepe sa mearga caldura. E posibil sa fie de la garnitura? eventual sa nu fie stransa cum trebuie?
vallyyy
Ori nu e aerisita bine ......ori e chiulasa deformata si trebuie planata .........ori nu e stransa bine garnitura incat sa etanseze , din cate imi aduc eu aminte se mai strangea chiulasa dupa vreo 500 de kilometri
danu_el
Am strans chiulasa si nu mai am probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.