Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoate abur!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
blade
Salut, am si eu o problema la Dacia mea break din 2002. Azi dimineata cand am plecat de acasa si dupa ce sa incalzit motoru am dat drumu la aeroterma. La un moment dat a inceput sa iasa abur pe la grila dintre bors si parbriz. La cateva ore cand m-am intors am lasata aeroterma inchisa si nam bagat nici caldura si nu a mai iesit abur. Oare de la ce poate fii?!!
bygy007
daca nu pierde lichid (caloriferul spart) este de la condens
Hacker
Iti curge din lichidul de racire.
tzepesch
ia miroase aburul ala, e usor dulceag?
daca da, e antigel. ai fie caloriferul fisurat, fie nu mai etanseaza vreun furtun.

la fel pateam si eu si fix in fata soferului iesea aburul ala.
CriSTI68
poate sa fie si de la un furtun ceva, la mine aburul vendea de la furtunul de apa de la flansa carburatorului, era "batran" si pierdea apa, care se strangea pe tavita de la carburator si imi scotea un abur de parca era locomotiva
tzepesch
scoti si cosu prin mijlocu capotei
PH-06-BOA
Fa rost de doua roti de locomotiva, goarna iti dau eu...
Daca nu mai iese, de ce te mai ingrijorezi? Poate a fost apa de la ploaie( ce te miri) s-a evaporat si gata.
tzepesch
miroase aburu ala. daca e antigel iti dai seam imediat. miroase dulceag.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.