Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: VAND FORD MONDEO GHIA 2.2 TDCI 155cp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Meghitzanul
Voi incerca sa fac o prezentare cat mai detailiata a masinii:

FORD MONDEO GHIA 2.2 TDCI
Putere: 155 CP la 3500 rot/min
Cuplu motor: 360Nm disponibil de la 1800 rot/min si 400Nm disponibil de la 2500 rot/min
An fabricatie: 2005
Carburant: motorina
Capacitate cilindrica: 2198 cm3
Acceleratia 0-100 km/h (s): 8,7
Viteza maxima (km/h): 220
Consum mixt (l/100 km): 6,1

Dotari:
cutie manuala 6+1;
ESP+ASR+IVDC (controlul dinamic al traiectoriei, controlul tractiunii, control interactiv al dinamicii vehiculului);
4 geamuri electrice;
oglinzi electrice incalzite;
servo-directie;
6 airbaguri;
climatronic;
computer bord;
xenon;
senzori lumina/ploaie;
parbriz atermic si incalzit;
oglinda interioara electrocrom;
cotiera centrala;
jante aliaj 16 inch;
proiectoare ceata;
inchidere centralizata;
alarma.

Kilometri efectuati: 149.690 km - reali !!! (din care 80% extern)
Revizi efectuate la zi, carte service; unic proprietar; condusa de catre o singura persoana; inmatriculata Ro.
Masina este in garantie pana in mai 2009.

S-a schimbat recent: kit ambreiaj+volanta+rulment presiune, pompa injectie+injectoare, componente tren rulare, discuri frana fata+placute fata-spate (mai toate astea fiind in garantie reprezentanta pana in noiembrie 2011)

S-au pus anvelope vara (Michelin Primacy HP), aceste fiind rulate 2-3 saptamani
Se ofera BONUS: 4 anvelope iarna f putin rulate + Set bare transversale pavilion.

Inca ceva: masina a fost intretinuta pe firma si nu s-a facut rabat la absolut nimic. Motivul vanzarii este inlocuirea cu alta masina noua.

Pret: 12500 euro; Se poate oferi si factura deci tva-ul poate fi deductibil.

Tel: 0744.654462

Poze:
[attachmentid=1627486478][attachmentid=1627486479][attachmentid=1627486480][atta
chmentid=1627486481]
Meghitzanul
up

pretul e negociabil iar masina f buna, componentele care de obicei se uzeaza in timp fiind noi pe ea... se poate testa si verifica totul... am acte doveditoare pt tot!!

in plus, masina nu a suferit nici un fel de accident
Meghitzanul
Pret nou: 12000 euro - NEGOCIABIL!!
Meghitzanul
up
MihaiGSm
7000 euro?
Meghitzanul
iau oferta ta ca pe o gluma bineinteles... din politete!!
daca pe langa ce am scris la inceputul topicului mai pun in calcul si ultima revizie, cred ca 7000 euro am bagat numai in ultimele 6 luni in masina asta.. sau undeva pe aproape... am facturile!
iar tot ce s-a facut si s-a inlocuit la ea nu s-a facut la service-ul din spatele blocului...in fine.

pret nou 11900 euro neg
nr1_gogon_1979
schimb cu un megane 1.5 dci 85 cp an 2007?
atomicool
unde ai bagat 7000 euro ?.....in ce?.....poate ai bagat bani ,nu contest dar 7000 euro nu crezi ca e cam mult?.....
PVF
masina super, am avut ocazia sa conduc un mondeo.

Daca dai factura la pretul asta se mai aduga si TVA.ul?

Bafta la vanzare.
Meghitzanul
QUOTE(atomicool @ 14 Dec 2008, 13:31)
unde ai bagat 7000 euro ?.....in ce?.....poate ai bagat bani ,nu contest dar 7000 euro nu crezi ca e cam mult?.....
*



te intereseaza masina? cred ca nu...

vrei sa-ti dau doar un exemplu de pret de la Romcar Motors?... kit ambreiaj+rulment presiune+volanta+manopera=2500 euro ... mda ohmy.gif .. asa am facut si eu

mai am multe asemenea exemple.. multe piese (uzabile sau semiuzabile) sunt noi pe ea dupa cum am spus, pt cumparator am si dovezile

deci cand m-am legat de cei 7000 euro ofertati mai sus, am exagerat putin pt ca in realitate au fost doar vreo 5-6 mii wink.gif si asta pt ca pe de o parte banii s-au decontat pe firma.. deci nu prea au fost o problema wink.gif iar pe de alta parte pt ca atunci nu se punea nici pe departe problema vanzarii

@PVF: pretul e final (include tva)

@nr1_gogon_1979: nu fac schimburi.. masina este doar pt vanzare... merci de oferta
nr1_gogon_1979
ok.un up din partea mea!bafta la vanzare!
Meghitzanul
merci!
11800 noul pret... negociabil!
Meghitzanul
up
clr
Ceva mi-e neclar: spui ca masina e in garantie, de ce a trebuit sa platesti ambreiajul?
AdrianMC
Kitul de ambreiaj se schimba si el pe la un anume nr de km...
Daca este specificat in "cartea masinii" atunci il vei schimba pentru a beneficia in continuare de garantie.
Meghitzanul
da, e in garantie un anumit nr de km... dar la 145 000 km rulati la momentul inlocuirii, nu mai poate fi vorba de garantie... ambreiajul ala si-a facut treaba cu varf si indesat

oferta de sarbatori: 11700 euro negociabil.. noul pret
Meghitzanul
de Craciun smile.gif : 11600 NEGOCIABIL
Meghitzanul
11500
Meghitzanul
pret nou 11400 euro... credeti-ma la cum a fost intretinuta face toti banii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.