Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spoiler fata Logan (original sau import)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
alexcry
Hi.....Ar cam trebui sa-mi cumpar in viitorul apropiat un spoiler nou fata .AM fost la un magazin de piese auto(la service-ul Dacia nu am mai avut curaj sa intreb biggrin.gif ) si mi-a spus ca are 2 tipuri: original la 7,5 mil si "import" la 1,5 mil ....Acuma intreb ..care poate fi diferenta la calitate ,si ce ma sfatuiti ? Ms mult.
klaus
Pai de ce nu le-i cerut sa le vezi cum arata?
bobo77
Si eu as fi curios sa-l vad pe cel de import, ti-as zice daca te duci sa-i faci niste poze dar nu cred ca-s edificatoare.
ABRAKAX
eu am cumparat faruri pt logan si mi s-a zis tot cam asa 250 original si 100 de inport si cand le-am vazut pe alea de import sad.gif am fost dezamagit .
Geox16v
Vezi ca alea de import sunt foarte casante E un plastic care se sparge la o atingere destul de usoara mai ales pe timp de iarna. Cauta mai bine unul din dezmembrari original.
alexcry
Poze nu am putut face pt ca nu le aveau la magazin..doar la comanda ...
Spoilerul meu e crapat in 2 locuri -se poate lipi (repara cumva)?
A..inca ceva...e rupta si o bucata din grila de plastic in forma de fagure) din partea de jos a spoilerului..se poate inlocui doar acea parte?
daciafan
spoilerul poate fi lipit
iar grila fagure poate fi inlocuita
bobo77
Poate fi lipit, dar e o solutie de compromis, nu vad cum ar putea sa iasa fara sa se cunoasca.
Serje
Daca se vopseste poate sa iasa frumos sa nu se vada nimic.
Lord Hades
Bara fata noua 550 RON la Dacia - Sicaro Brasov. Am avut reparatie acum 2 luni. Aripa fata 250 Ron. Total 1700 RON. Ia incearca la o reprezentanta ca nu se stie tongue.gif
GOLAN 91
Mai bine iei una din dezmembrari,cele de import sunt nasoale sunt ff casante se zgarie repede si nu se potrivesc(asa am patit eu).
bucurjunior07
intrebare pt bucuresteni; unde gasesc dezmembrari logan in bucuresti da ceva ca lumea nu sa aiba si el o masina. tre sa-mi cumpar o bara, un proiector si o capota
Serje
Da in targ in vitan ai cautat? Ca acolo nu au preturi prea mari.
RobinHood
si eu as vrea un spoiler de MCV .. am vazut in targ (de berlina) pe la 200-250 RON, dar am auzit ca unele spoilere nu se pot vopsi.. o fi adevarat?
Mihai.D.G.
Se vopsesc foarte usor. Primer + vopsea ca la orice plastic. La magazinele de pise de pe pantelimon (vre-o 4 unul langa altul), 450 bara romaneasca si 350 import. Le aveau pe amandoua dar nu am vazut vre-o diferenta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.