Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bistrita - Oradea sau Bistrita - Satu Mare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Forestman
As dori niste informatii mai recente referitor la rutele acestea.
Peste doua sapt. vreau sa ies din tara si nu stiu care varianta ar fi mai buna!


Multumesc anticipat!!!!
ursul-alb
Ca sa mai vada si altii:
Saratel-Dej-Petea: pana la Dej e pe E576, o bucata care e mai avansata la reabilitare, deci nu cred ca o sa ai probleme; de la Dej la Satu Mare e tot fara probleme; sper ca cei cativa km pana la Petea sa fie macar decenti.

Suceava-Bistrita: nu cred sa fie asa fara probleme cum spui tu, dar oricum nu mai este ca acum cateva luni, adica dezastruos.

Dej-Cluj-Oradea e sigur mai scurta si cu drumul in stare mai buna, dar ai cateva probleme (multe se rezolva daca alegi bine orele): traversarea Clujului, sectorul Cluj-Alesd si iesirea prin Bors (desi in septembrie eu am stat 2 minute in vama, deci...)
Forestman
Multumesc de raspuns!!

Suceava - Bistrita daca mergi pe la Radauti-Sucevita-Palma-Sadova-vatra Dornei- Bistrita drumul este aproape perfect, cei drept ocolesti cam 35-40 KM (dar merita). Cred ca sunt vreo 500 - 1000 metri mai putin buni, in rest este f. bun. (am fost acum o saptamana).

Numai bine!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.