Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu ce personalitati v-ati intalnit?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
vis-a-vis
Am clocit de mult topicul asta, dar am tot uitat sa-i dau drumu'.
Vineri am fost in carfur cu un nene sa-si ia niste boxe si mi-am adus aminte de facut topicul asta, cand l-am vazut pe Vasile Muraru, care statea dupa noi la standul de probe.
Am mai vazut-o pe Teo prin vara anului trecut, intra cu "domn profesor" in selgros.
L-am vazut pe George Dinica acum mai multi ani, pe la universitate. Abia l-am recunoscut. Avea un pardesiu cu gulerele ridicate, ochelari mari de soare si o sapca.

Mai mi-aduc eu aminte pe cine am mai vazut biggrin.gif
vijelie
Adevarul ca prin Bucuresti e cam dificil sa intalnesti astfel de oameni.
l@u
Mai eu ma intalnesc in fiecare dimineata cu unu in oglinda mare personalitate ...nu ii dau numele
autom
Cu Pitis m-am intalnit.........
radian
Si acum te-ai intros sa ne bantui pe forum? biggrin.gif

13 Dec 2008, 20:39:
QUOTE(vis-a-vis @ 11 Dec 2008, 22:57)
L-am luat cu 6 milioane de la unu care-i ardea buza... io zic ca merita biggrin.gif
*




QUOTE(vis-a-vis @ 13 Dec 2008, 20:26)
...Vineri am fost in carfur cu un nene sa-si ia niste boxe...
*



Bre, alauia ii ardea buza, dupa ce l-ai pleznit si i-ai luat boxele proaspat cumparate din Carreofur??? radmasa.gif
vijelie
vizavi spala bani =))
Arhimede
M-am intalnit cu Sisu in Billa.Era in pauza de racoare.Cred ca trasase ceva ca era si cam confuz.E o personalitate nu?

vijelie
Eu vreau sa ma intalnesc cu Nikita la raionu de carne.
vis-a-vis
QUOTE(radian @ 13 Dec 2008, 20:37)
Bre, alauia ii ardea buza, dupa ce l-ai pleznit si i-ai luat boxele proaspat cumparate din Carreofur???  radmasa.gif
*


Nu, ii ardea buza sa-si ia boxe la noul sistem wink.gif

13 Dec 2008, 20:49:
QUOTE(vijelie @ 13 Dec 2008, 20:28)
Adevarul ca prin Bucuresti e cam dificil sa intalnesti astfel de oameni.
*


Poti exemplifica, ca de dat cu tifla sunt si eu in stare, mult mai bine ca tine wink.gif
testike
M-am intalnit cu Boc intr-o frizerie mica si ieftina, pe cand era primar ales de putin timp. Mi-a placut de el, s-a comportat ca un om normal, la iesire s-a intamplat sa iesim in acelasi timp si s-a purtat frumos mi-a deschis usa.
S-a urcat apoi intr-o Solenza parca, daca tin bine minte.
eXtenSion
Deci nu orice om de rand care apare la tv e personalitate.
vis-a-vis
L-am mai vazut p-ala de la Taxi (Dan Teodorescu?) trecea prin fata pe la Bucur Obor.
C@talin
lam vazut si eu pe jugaru la politia de la carol si pe adela popescu statea in fata mea la rand la KFC plaza biggrin.gif
vis-a-vis
A... l-am mai vazut in trafic pe Cornel Dinu, era in spatele meu cu un Audi A6 parca, si tragea tare dintr-o tigara de foi. biggrin.gif
radian
Pai ce facusi bre C@taline de ajunsesi la politie?
vis-a-vis
Pe Esca cu copiii si cu barbac-su, eram la un magazin cu biciclete pe la biserica Capra. Eu am stat ca prostu sa imi schimbe aia 2 rahati si toti au sarit s-o serveasca pe madam.
M-a cam secat ca vorbea cu copiii numai in franceza...
Bine, pe Esca am mai vazut-o la primul concert "Generatia Pro", era plina de pistrui pe spate, asta am retinut biggrin.gif
vijelie
In liceu nu avea pistrui pe spate.
Serje
Io m-am impiedicat odata pe strada de Boc poc, ca nu l-am vazt si era sa mai faca odata poc, ii oleac mai mare ca un chistoc numa.
L-am vazut pe Mihai Stoica in aeroportul Otopeni, pe Becali in aeroportul din Cluj, o intrat cu tigara aprinsa fara nici o jena si scruma pe jos.
Si l-am mai vazut pe draga Stolo pe langa ambasada Angliei se plimba cu o carte in mana.
Si pe Ando si pe jucatorii de la CFR la o manastire de langa Cluj, iar pe jucatori destul de des in Polus Center.
vijelie
Am beut cu Basescu la o receptie, pe la Giurgiu.
Bine, el e profesionist...
Serje
Adica vrei sa zici ca nu i-ai facut fata? radmasa.gif
vijelie
Era o masa festiva, nu concurs. Dar oricum nu ma omor dupa baut.

LE Ahhh! Gabi Firea era sa ma execute prin Dorobanti, pe trecerea de pietoni, avea un RAV bej.
vis-a-vis
Vara trecuta, eram la Medias, acum ii zice Intermacedonia... Erau Viorica si Ionita de la Clejani... chiar la masa din fata mea. Pare-mi-se ca era ziua ei... ca-i aduceau tuciuriii din formatie flori. Dupa ce s-a fardat vreo 10 minute, a inceput sa manance o ciorba, la stilul ca s-a aplecat pe masa si a lipit buza de farfurie si bascula in gura din pozitia aia cu sorbituri. Am ramas masca, dar mi-am revenit repede...
El e mai in regula, dar vocabularul lasa de dorit...
vijelie
Solistul de la Sarmalele Reci, nu ii stiu numele.
La un seminar legat de analiza cost-beneficiu in proiectele cu finantare europeana. ohmy.gif
bulan
Eu am intrat o data la carul cu bere si nu era liber decat la o singura masa.Am intrebat daca pot sa iau loc pe cel aflat la masa si m-am asezat.Am comandat o halba cu bere si cand a venit berea a venit si Florian Pitis de la toaleta.Ne-am salutat reciproc ba chiar a dat si noroc cu mine si cu celalat mesean si am baut berile.Ca sa nu-i inoportunez cu prezenta mea pe cei doi ca se cunosteau eu am platit berea si am plecat.Am uitat sa spun ca eu am fumat o tigare Snagov iar Florian Pitis avea degetele galbene de la nicotina si fuma Carpati fara filtru.Bineinteles ca in timpul cat am stat la masa mi-am vazut de berea si tigarea mea si nu m-am holbat si mai ales nu m-am amestecat in discutia celor doi.
neumann
QUOTE(testike @ 13 Dec 2008, 21:51)
M-am intalnit cu Boc intr-o frizerie mica si ieftina, pe cand era primar ales de putin timp. Mi-a placut de el, s-a comportat ca un om normal, la iesire s-a intamplat sa iesim in acelasi timp si s-a purtat frumos mi-a deschis usa.
S-a urcat apoi intr-o Solenza parca, daca tin bine minte.
*



acu boc merge cu limuzina de lux, e prejedinte de partid, si are frizer personal...
usile i le deschid bodiguarzii. radmasa.gif
FireChief
in 1989 fiind soldat la pompieri in casa poporului il vedeam in fiecare sambata pe ceausescu,cind venea in vizita...distanta de citiva metri
in 1990 la atacul guvernului tot soldat fiind a dat mina cu mine ,chitac,ministru de interne
la craciunul dintre turul 1 si turul 2 alegerilor ,la spectacolul de craciun am dat mina cu base ,era primar si la citeva zile de a fi presedinte
mai departe
piedone,liviu negoita primarul de la 3,chiliman primarul de la 1,victor paul dobre,becali la sediul clubului si la stadion,argaseala ,adi ilie etc(am facut multi ani misiuni pe steaua)
ambasadorul taubman la o prezentare,oprescu la o aplicatie cind era la spitalul municipal,arafat,nicolaescu,directorul spp pahontu
etc
multi in virtutea prerogativelor de servici
vis-a-vis
Chiar, cu Raed Arafat am intrat putin in vorba cand stateam si asteptam amandoi la politie, ca ne busisem masinile, nu reciproc, stateam la rand biggrin.gif
N-am fost convins ca era el, pt ca la televizor nu parea atat de inalt. Butona de zor un telefon d-ala cu taciscrin, cu un betisor. Imi pare rau ca n-am fost convins ca-i el, ca as fi vrut sa-l felicit pt tot ceea ce face.
Victorine
Frate Chief smile.gif cum i-ai scris pe toti asa cu minuscula le-ai taiat jumate din personalitate smile.gif

Eram la Costinesti in tabara pe cand eram student si stateam la coada la agentia CFR sa-mi iau bilet de intors si in fata mea s-a bagat cu mult tupeu Ducu Bertzi si cu o expresie de eu_sunt_vedeta_nu_pot _sta_prea_mult_cu_voi_la_coada (era coada, nu gluma) faza e ca dupa mine mai erau vreo 2, 3, putea sa mai astepte, dar nah, a suntat randul macar partial, si-asa eram toti numai niste putoi de studenti si elevi... nu mi-e prea simpatic de-atunci si au trecut ceva ani.
daniM
In Timisoara,acum cativa ani buni,pe Mitica Popescu,Stefan Banica jr,si acum vreo doua zile pe.....Fernandoooooo!!!
migabryel
eu am vazut-o pe elena udrea in iasi, in fata hotelului unirea
FireChief
frate victoire
mereu scriu asa
imi e lene si imi vine greu tongue.gif sa apas caps...serios
lasa ca ai inteles ce am vrut sa scriu si cu litere mici dry.gif
brigada_diverse
pe "dezbracatu" de la carcotasi in trafic
si pe Luminita Anghel in New York in aeroport
Victorine
Lasa Fire Chief, ca unii din aia de i-ai mentionat nici n-ar trebui scrisi altfel...
vis-a-vis
Aaaa, l-am vazut pe Banel prin magazinul Dunarea din Braila... in ajun de un craciun... Era cu inca doi de aceeasi culoare, cred ca lua cadouri la frati biggrin.gif
D-FENS
Pe Ceausescu il vedeam aproape sambata la fosta Casa a Republicii,cand eram in armata.Pe Jean Constantin intr-o seara la Neptun,demult,nu mai stiu anul,pe timpul lu' Ceashca.A luat o sticla de coniac dintr-un magazin si a sarit repede intr-un BMW,nu conducea el.La mare,pe Florin Calinescu.Cand a intrat el in magazin nu au mai dat voie la nimeni sa intre dupa el,m-a scarbit chestia asta.Pe Constantinescu,cu putin timp inainte de a deveni Presedinte,l-am salutat dar n-a schitat nici un gest,mai era cu cineva.Pe Angele Similea am vazut-o la Metro.Pe Gainusa l-am vazut acum cativa ani la SIAB,am vrut sa fac o poza cu el,dar a disparut imediat.
Pe Tuca si pe Sergiu Nicolaescu i-am vazut pe la Scanteia.
Mi-am mai adus aminte de cei de la Akcent,la Sinaia,intr-un magazin de mobila.Inca nu se lansasera,mi-a ramas in minte mecla lu' ala blondu,mai tarziu i-am vazut la tv si am realizat cine erau.
neumann
e lunga lista.. una din cele mai interesante faze a fost marius tuca shou in telecabina.

Era in iarna 2004-2005, cam doar ce se terminase cu alegerile si copos era in PC pe vremea aia, PC care tocmai "tradase" intrand in coalitie cu DA.

Tuca era impreuna cu Geoana, am dedus ca fusesera de revelion oaspetii lui copos. Si avand chef de shou, incepe sa vorbeasca: haideti domnu geoana, va credeam om serios domnule... toata seara ati stat numai pe langa domnu copos si ati baut cot la cot cu el... - in timpu asta nu se auze nici musca acolo, parca eram in platou la tv.

Inainte de asta, m-a luat gura pe dinainte, si cand ma urcam in cabina, ii zic unui amic: uite-l si pe-asta, marele politician nu e in stare sa stea la coada si intra pe la iesisi... pai cate cozi n-am facut eu cu melescanu si sotia lui pe-aici pe vremuri (melescanu era pe linie moarta la vremea aia)... da' astia de-acum sunt baieti finuti, nu se amesteca cu plebea - dupa care, nu stiu cum am intors capul si era in spatele meu, foarte probabil ca a auzit discutia, da' foarte bine.
maryus_83
Chivu si Falemi prin Carrefour.

Baietii de la Suie Paparude in metrou, foarte politicosi, eram cu un geamantan mare si m-au ajutat putin. smile.gif

Dan Mihailescu, realizatorul emisiunii "Omul care aduce cartea" tot in metrou.
namidee
Si eu am o listuta destul de lunga:

- lotul de gimnastica al Romaniei (baieti+fete+foste glorii) la CM 2006; cateva nume: Marius Urzica, Sandra Izbasa, Cristina Nistor, "Marocanu"
- echipa de handbal fete (toamna 2006), dupa ce-au castigat semifinala lor au venit in mijlocul "galeriei" (vreo 10 romani plus o gramada de pusti danezi) sa vada cealalta semifinala. Au avut ceva autografe de semnat smile.gif.
- loturile de ping pong ale Romaniei la CE 2005: fetele au luat aur la echipe, baietii "doar" bronz. Dezolant de goala sala la finala fetelor sad.gif.
- alte personalitati: Mihai Leu (la o expozitie auto)
- altii: Nichita (primarul de Iasi) in avion anul trecut, vreo doi deputati (mi-a zis taica-meu ca i-a recunoscut) in acelasi avion.
CriSTI68
zi de zi pe ioana de la paine smile.gif
namidee
Mea culpa, i-am inclus si pe aia cu care am schimbat cateva vorbe smile.gif. Raman atunci Leu, Nichita si vreo 2 deputati de Iasi. E bine acum?
bolidu
Eu am stat la masa la Eforie Nord cu Jean Paler ! mandru.gif
offroad39
Cu Florin Piersic in Tel Aviv pe plaja Marii Mediterane .A fost o mare surpriza .Eram mai multi prieteni,cam o ora am ris bine de bancurile spuse de dl Florin si de amintirile povestite. Cu Daniela Condurache,cu Sofia Vicoveanca cinta la o nunta ,Cu Anton Achitei pe tren spre Botosani
robyvol33
cu o fata "buna" cristina rus

14 Dec 2008, 00:47:
si "leu"
C@talin
QUOTE(radian @ 13 Dec 2008, 21:59)
Pai ce facusi bre C@taline de ajunsesi la politie?
*


ce sa fac asteptam sa imi dea dovada de reparatie ptr aripa gasita in parcare julita sad.gif
raqzvan
- Laura Andresan la plaja (nu stiu daca se pune ca personalitate);
- Dănuț Bitman (intr-un club, am stat langa el la bar), am constatat ca e mai inalt decat pare la televizor;
- Traistariu, Costi;
- Mazare (ultima oara intr-o pițerie in Miami, pardon Mamaia, era slab ca un maratonist kenyan si fara badigarzi);
- Viorel Lis, la piscina la IAKI;
- Talismani, inainte sa desparta (organizare balu' bobocilor): libidinosi, penibili si plini de aere, dar au cantat dumnezeieste;
- Adi de Vită Minune (la o nunta) smile.gif
- Cabral (cred ca are 2 metri), Laura Cosoi (blonda aia care aparea in La Bloc) - seara, intr-un beach-bar langa Rex.
Zippy
Pe Elena Udrea am vazut-o vara trecuta in Mamaia. Desi mie nu mi se parea la tv cine stie ce, e chiar MILF!
Acu vreo cativa ani mergeam la mare doar in Venus si era prezent Gheorghe Gheorghiu mereu acolo (are o terasa pe plaja), am fost "colegi de cearsaf".El statea totusi pe sezlong.
Pe Dan Petrescu il aveam intr-o zi in fata la coada de la popcorn la Multiplex. La tv parea mai inalt. Si am mai observat ca era imbracat foarte prost (nu ca as fi eu vreun critic de moda).
La semafor la Victoriei in stanga mea era in noaptea de Paste, Geoana cu fii-su intr-un A6 negru, veneau de la biserica, luasera lumina.
Pe Grasu XXL il vad mereu, e vecin de cartier cu mine, umbla mereu cu unu mic si sfrijit si grasu are un mers apasat si leganat "dă cartier".
vis-a-vis
Anda Adam era cu inca doua pitipoance pe la Romana mai de mult, intr-o Opel Tigra...

Ciuhuleasca, o femeie la care m-am uitat in sus, a trecut pe langa mine cand s-a lansat prima data Loganul, pe la Billa din Dr. Taberei. Mi s-a parut cam desirata, isi taraia picioroangele alea-n X si cam slabute, dupa ea biggrin.gif

Cand avea o fosta gagica, terasa in stadionul steaua (da, am scris intentionat cu litera mica radmasa.gif ), nu era Gigi actionar p-atunci, o gramada de fotbalisti, evident. Nu-i retin ca nume, decat pe Fahlemi, care a baut un suc si Iovan, care o ardea numai cu Korona... cam exotica pe vremea aia. A baut un suc si Lucian Viziru (venea la terenurile de tenis, ta-su mare a fost tenismen). O prietena cu care eram la masa era topita dupa el, dar ii era rusine sa se duca sa-i ceara autograf... Dupa ce am convins-o sa se duca, pe urma am facut misto de ea toata ziua biggrin.gif. Mi s-a parut cam slabut Viziru, avea niste manute precum grisinele...

George Grigorescu, campion la raliuri, actuala prietena e vecina cu mine si l-am vazut destul de des... (fara mustata arata jalnic radmasa.gif )

Deasemenea, Dorel Viorel Ursu, fost ministru de interne, a stat la mine-n bloc.

Victor Stanculescu a venit la nunta unui bun prieten. Are o nevasta tinerica, l-a dansat aia toata noaptea biggrin.gif

Marian Ionescu de la Directia 5, era calare pe un BMW cu o pitipoanca-n spate prin spate pe la Televiziune, l-am salutat (asa se saluta motociclistii) iar el s-a uitat de sus la mine, ca si cum... ia uite-l si p-asta ce se baga-n seama. Bineinteles ca am umplut casca de injuraturi.

14 Dec 2008, 06:19:
Cand lucram la jocuri, au venit sa cumpere cateva, Sile si Nutu Camataru biggrin.gif
Sile, baiat bun, mi-a lasat spaga o suta de parai (bani pe vremea aia biggrin.gif ) ca sa-i fac jocurile mai bine... Si acum am un video dublu, pe care-l tin sub monitor, adus de la un "client" care n-a mai platit una-alta tongue.gif

A luat cateva sute de jocuri si organizatorul "Miss Piranda", nu-i mai retin numele, oricum un basinos...
Victoras2001
QUOTE(robyvol33 @ 14 Dec 2008, 00:44)
cu o fata "buna" cristina rus

Deci pentru poza cu Cristina te urasc! tongue.gif

Prima "personalitate" pe care am vazut-o, a fost Tovarasu'. Il vedeam in fiecare dimineata cum trecea pe Calea Victoriei. Mai ales dupa ce-au inchis-o special pentru el. Jucam fotbal pe ea si ne alerga militia inainte de trecerea "personalitatii".
In rest, tinand cont ca am stat o gramada de ani prin zona, mi-ar fi mai usor sa spun cu cine nu m-am intalnit. biggrin.gif
baranga
personalitatile cu care m-am intalnit eu??
-pai eram pe langa intercontinental si m-am gasit cu Tariceanu,care fiind in campanie electorala mi-a dat o umbrela cu PNL,culmea cu o "teapa" in varf radmasa.gif
-la un depozit de faianta si gresie din bucuresti l-am vazut pe jugaru care si-a cumparat faianta....
-la aeroport la baneasa l-am vazut pe bucatarul de la "neata cu razvan si dani",dar pe moment nu stiam de unde il cunosc
manelisti:-vali vijelie l-am intalnit la un restaurant unde am lucrat si a vorbit o ora la telefon si a baut doar o apa plata CALDA;afara erau 40 de grade;a lasat spaga
-guta mi-a dat si autograf;pe vremea aia era indragostit de sorina;la concert a facut un gest ce nu mi-a placut:un betiv a urcat pe scena sa danseze cu sorina si el i-a dat una de l-a aruncat peste scena dupa care guta i-a dat replica:"asta nu e curva..."
IsNa
Pe vremea cand era presedinte m-am trezit odata ca stateam spate-spate cu Constantinescu la terasa Jazz club in Timi. Niciodata nu umbla cu coloana oficiala prin Timisoara. Ilici intotdeauna (rareori vine pe-aici) inchidea jumatate de oras.

La fel cu Virgil Iantu pe ceva terasa acum vreo 2 ani.

Cu Mircea Dinescu odata la teatru.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.