Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Supernova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
cosmin_2300
Pe data de 11.12.2008 am avut un accident tare neplacut ... un "domn" cu un Logan MCV nu a respectat semnul "cedeaza trecerea" si a intrat in intersectie fara a-mi acorda prioritate .... rezultatul se vede in poze ...
Asigurarea lui imi da 5400 ron ... prea putini pentru a-mi cumpara o alta masina sau pentru a o repara ... asadar vand "epava" ( as prefera sa vand "epava" ) sau pe bucati ( inca nu m-am decis ... )
Motorul , cutia si compresorul de aer conditionat nu au fost atinse !

Preturi ... va rog pe voi sa propuneti ...
Ca sa fiu in "legalitate" voi pune un pret SIMBOLIC de 1 RON !

Marianssg
salut.un prieten de al meu cauta H-ul,adica suportul pentru motor tot pentru o dsn avariata,sper ca m-am exprimat bine.daca al tau e bun,imi poti spune un pret sau un numar de telefon?ms
sergiu-iulian
pe mine ma interesaza jantele!!!!dami un pret pentru ele

15 Dec 2008, 21:04:
dar sper ca sunt in stare buna...si de aliaj sa fie..ca vad ca pe o parte ai de aliaj si pe cealalta de tabla...sa fie de aliaj.astept un raspuns
cosmin_2300
Nu ma apuc inca sa o demontez ... mai astept un pic poate o cumpara cineva pe toata ...
H-ul de la motor nu cred ca e atins ... o sa verific maine !
Jantele sunt DE ALIAJ ... roata de pe fata freaca pe prag si n-am vrut sa stric janta ( mai ales ca , cauciucul s-a taiat ) smile.gif
Spune tu un pret te rog ...
sergiu-iulian
deci pe o janta iti dau 50 ron..ce zici?facem targul?chiar daca nu o dezmembrezi facem schimb de jante numai.am si eu o supernova,iti dau jantele mele de tabla + diferenta.si u imi dai jantele tale.ce zici? dami id tau de mess si mai vorbim acolo. dj_s3rgiu id meu si mai discutam.daca vrei.salut
electric
daca te apuci de dezmembrat sa imi lasi si mie un mesaj . multumesc.
cosmin_2300
Spun PASS la oferta cu jantele smile.gif Mersi oricum de oferta smile.gif


Treaba sta cam asa ... daca vand motorul si cutia ma apuc de dezmembrat ... daca nu ... incerc o vreme sa o vand pe toata si apoi daca nu reusesc o dezmembrez smile.gif
jailbreak
motorul un pret te rog?
cosmin_2300
Ai PM !
jailbreak
nu pot sa dau pm (prea putine posturi) ma intereseazadoar un pret pt motor
cosmin_2300
Motorul vreau sa-l dau impreuna cu CV ... sau macar sa am 2 clienti in acelasi timp ...
Motorul 650 euro si cutia 300 smile.gif Cumparate amandoua de acelasi om le las la 900 smile.gif
turturel
suportii de plastic ai politei spate ii dai? bratele de la stergatoare de asemenea. dami te rog un pret cu ele. Imi pare rau de accidentul tau.

off-topic: in legatura cu valoarea dal in judecata pe el..pe asigurator..pa ma-sa. intereseaza-te si vezi ce poti face. Iti doresc succes.
cosmin_2300
Cu exceptia partii frontale ( radiatoare , aripi , capota , grila , spoiler ) masina este INTREAGA ... am spus ca astept sa vad poate vand masina cu totul ... sau motorul si cutia apoi o demontez ( sa nu vand bucati mici si sa stau 1 an sa vand cutia si motorul ) smile.gif

Multumesc !
S_E_F_U
Poti sa imi zici si mie un pret pentru instalatia de aer contitionat?
cosmin_2300
Ai PM !
sebastyan
Un pret pentru baterie ? Eventual ti-o dau si pe a mea care mai tine ceva ca sa nu dai masina fara baterie deloc.
cosmin_2300
Bateria s-a spart ...
BoR
M-ar interesa si pe mine instalatia de aer conditionat.Multumesc.
uscatu83
cosmin_2300 ai PM de la mine
Executron
In primul rand imi pare rau pentru accidentul suferit.. sad.gif Sper ca esti in regula din punct de vedere fizic...

Apoi, cat vrei pe aripa avariata dreapta? smile.gif In afara de avaria evidenta mare are vreo problema?
Tossi
Supernova tatalui este Rapsodie(fara aer) deci m-ar interesa pretul pentru instatlatie, apropo, radiatorul de aer este spart sau indoit?

Multumesc,
vyalli
Salut ma abonez si eu la jantele de aliaj (macar 2) cu cauciucuri cu tot daca te apuci sa o dezmembrezi+ diferite piese smile.gif.....

spune un pret ....

soulraven
ma abonez si eu la alternator si volan daca este modelul asta
http://www.4tuning.ro/bazarimages/2007/7/Dox(131).jpg
alternatorul de cat este?eu vreau sa il montez pe dacia 1310
cosmin_2300
Inca nu m-am apucat de dezmembrat masina ... mai astept poate o dau pe toata ...
Eu inafara de un genunchi umflat ( am dat cu genunchiul stang in cutia de sigurante si cu genunchiul drept am dat in coloana de directie ) nu am absolut nimic ...
Va multumesc pentru mesaje smile.gif

P.s.: am 4 abonati la jante ... dar INCA nu dau nimic de pe masina ... mai astept smile.gif
vyalli
Eu pot sa iti ofer jantele de pe masina mea care tot sunt din aliaj ca sa nu ramana masina fara roti.


Sa te faci bine repede
sergiu-iulian
vyalli ce jante are masina ta de aliaj?cele originale din fabrica?daca le vinzi mar intersa pe mine
Tossi
QUOTE(b-45-wob @ 16 Dec 2008, 14:42)
Supernova tatalui este Rapsodie(fara aer) deci m-ar interesa pretul pentru instatlatie, apropo, radiatorul de aer este spart sau indoit?

Multumesc,
*



Imi poti da un raspuns?

Multumesc.
vyalli
QUOTE(sergiu-iulian @ 17 Dec 2008, 13:37)
vyalli ce jante are masina ta de aliaj?cele originale din fabrica?daca le vinzi mar intersa pe mine
*




Are jate de aliaj dar eu vreau decat 2 ( una e stramba putin si una lovita, atinsa ) si pt asta caut sa le schimb........ imi sta mie piticu pe creier cu ele asa .
cosmin_2300
QUOTE(b-45-wob @ 17 Dec 2008, 14:47)
Imi poti da un raspuns?

Multumesc.
*


Am totul la aer inafara de radiator smile.gif

QUOTE(vyalli @ 17 Dec 2008, 18:03)
Are jate de aliaj dar eu vreau decat 2 ( una e stramba putin si una lovita, atinsa ) si pt asta caut sa le schimb........ imi sta mie piticu pe creier cu ele asa .
*


Jantele sunt bune toate 4 ... astept sa vina 3 pers sa vada masina ... si vad daca o vand pe toata , pe bucati sau o repar ... sunt intr-o mare dilema sad.gif
vyalli
De reparat zic ca nu merita ca o sa te coste mult.Un prieten de al meu a intrat cu masina pe partea stanga in scarile de la universitate si a ales sa o repare .....factura finala a fost in jur de 6000 de ron blink.gif (si asta nu in service autorizat .

P.S. ai plafonul deformat?
lazargabi
Salut!m-ar interesa haionul ,usa stanga fata,o aripa..daca te hotaresti sa o dezmembrezi baga id-ul meu..Lazar_Lgo..ca ma intereseaza mai multe piese.Multumesc
cosmin_2300
Inca incerc s-o vand intreaga .... UP !
cosmin_2300
Bazandu-ma pe acest topic , vand calculatorul de injectie ( la mine functioneaza perfect ) cu 50 de mil si dau epava cadou radmasa.gif

UP !
soulraven
volantul si alternatorul?le mai dai?
razvan solenza
daca o dezmembrezi ma intereseaza blocu de lumini& semnalizare
cosmin_2300
Inca nu o dezmembrez ... as vrea sa o vand intreaga smile.gif

Astept propuneri de preturi pe PM smile.gif
eXistenZ_Tg
Salut , condoleantze pt masina si naspa de tine cu genunchii , ma intereseaza tot sistemul de aer conditionat , plu alternator daca e de 80 A si jantele daca o sa o dezmembrezi sau vyalli am intzeles ca vrea sa se scape de jantele lui
soulraven
la alternator m-am oferit si eu
cosmin_2300
DACA o dezmembrez , primul venit ( pe forum ) , primul servit smile.gif

Momentan am 2 persoane care vin sa vada masina smile.gif
cosmin_2300
up.gif
vyalli
QUOTE(eXistenZ_Tg @ 28 Dec 2008, 05:03)
Salut , condoleantze pt masina si naspa de tine cu genunchii , ma intereseaza tot sistemul de aer conditionat , plu alternator daca e de 80 A si jantele daca o sa o dezmembrezi sau vyalli am intzeles ca vrea sa se scape de jantele lui
*




Eu vreau decat 2 jante 017.gif
Valerika_str
un pret pt caseta de directie te rog!
cosmin_2300
Nu o dezmembrez momentan .. UP !
cosmin_2300
up.gif
Pret epava 1200 euro negociabil !
cosmin_2300
up.gif
Phileas
nu te supara, dar o CLIMA in stare de functionare se da cu 1500 euro aici pe forum http://www.daciaclub.ro/-VAND-Dacia-SuperN...ma-t131341.html si tu vrei pe una lovita 1200 ?

nu vreau sa par rautacios dar sunt patit ca si eu am vrut sa vand rapsodia mea (am avut si topic aici pe forum) dar vazand ca nu iau mare lucru pe ea mai bine o tin. in ideea asta m-ar interesa cateva piese de la tine, daca te hotarasti sa o dezmembrezi si faci un pret bun la ele:
-luneta (in caz ca iti mergea dezaburirea)
- oglinda dreapta fata (s-a inscris cineva mai sus la usa, dar in caz ca lui nu ii trebuie)
- parbrizul in caz ca nu a fost avariat ca din prima poza nu imi dau seama.
- butonul de avarii si de dezaburire ca la ale mele nu se mai vede lumina.
cosmin_2300
Masina aia a fost lovita mai rau ca a mea si reparata intr-un atelier la coltul strazii . Daca nu ma crezi , contacteaza proprietarul !
Phileas
ma miram eu de ce zice "in stare de functionare" la un anunt de vanzare supernova, a mea merge exceptional de cand am luat-o si pana acum, ca rulare, insa are mici probleme specifice.

oricum imi mentin oferta pentru piesele de mai sus in caz de dezmembrare si un free up de la mine
maryus_83
zice in stare de functionare pt ca pretul e suspect de mic. smile.gif
sebastyan
Cand te hotarasti sa o dezmembrezi as fi interesat de cele 4 arcuri dela amortizoare daca sunt ok si un pret pt ele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.