Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Ford Focus 2 septembrie 2008 9000km
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
andu38
[VAND] FF2 sedan -culoare metalizata albastru deschis,cumparat in august 2008 de la Neco Motor si inmatriculat in septembrie.
Masina este pur si simplu NOUA ,are 9000 km facuti majoritatea la cateva drumuri lungi prin tara.
Ca dotari este un Trend 1,6 benzina 115 cp TI-VCT cu optiuni :climatronic,faruri de ceata ,pilot automat (pe care eu nu l-am utilizat inca),jante aliaj cu cauciucuri 205/55/16,senzor ploaie,oglinda interioara heliomata.Pret factura 15762 euro.In plus i-am mai pus:alarma PYLE cu senzor de perimetru si pager,senzori parcare ,aparatori noroi fata spate,paraguri inox,scut de plastic la motor,covorase cauciuc in interior care impreuna cu taxa de poluare au costat 1000 euro.Pret vanzare 15500 euro dar sunt interesat si de un schimb cu CLIO 1,4 pe benzina de 2-3 ani cu un singur proprietar si eventual pana in 30000km.Masina functioneaza impecabil .Consum de oras acum in decembrie 10,8 ,iar la drum intins ,mers lejer - pana in 110km/h ,5,8 .NU se mai pune in discutie faptul ca masina este 4 ani in garantie.
Imi pare rau ca o vand ,dar am nevoie de bani.
dan22y
Nu vreau sa te supar si fara sa fac reclama, dar cred ca nu ai vazut noua oferta de la Ford.
Exact modelul tau, motorizarea ta, dotarile tale incluse in pretul masinii, garantie 4 ani, la pretul de 13139 euro.
Vezi documentul pagina 16. [attachmentid=1627488808]

mauru007
Dan22y 13139 + tva = 15635 euro. De aici se vede cat de mult bull-shit este in oferta Ford cu reducerea lor "de criza", Mos Craciun etc. In septembrie masina costa 15762 si acum la oferta e 15635.
dan22y
Daca e asa imi cer scuze, bafta la vanzare.
solidconvert
Nu stiu ce sanse ai sa recuperezi banii pe taxa de prima inmatriculare... si mai stiu ca de obicei pierzi 10% la o masina noua in momentul in care ai iesit cu ea pe poarta dealer-ului... nu mai vb de 9K... So... 15500 blink.gif

Mult succes...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.