Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Logan 1.5 dCI, predare leasing
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
padre
Cedez contract leasing RCI Leasing pt Dacia Logan Ambiance 1.5 dCI 70 CP, albastru, stare excelenta, este ca nou, 5700 km parcursi, nici un incident. Au mai ramas de plata 56 rate a 174 euro rata (TVA si CASCO incluse) si rata reziduala 1012 euro.
Dotari suplimentare adaugate: boxe + radio-casetofon SONY cu telecomanda/joystick langa volan, presuri cauciuc, aparatori noroi.
Pret 1500 euro.
Tel contact: 0722270050 / 0742224422. Se afla in Breaza, jud Prahova, pt cei interesati se poate veni si in Bucuresti.
padre
up
morpheus2kro
spor la vanzare tongue.gif si mie imi trecea prin cap sa o dau pe a mea dar mi a trecut gandu asta smile.gif
padre
multumesc, masina e ca noua, rata e f mica lunar, numai buna wink.gif
Sacalo
HMM RATA MICA... aprox 6 mil pt inca 5 ani, spoR sa ai... deci ratele is 10.000 + inca 1500.... 11.000 euro pe logan... fara dotari... mai bine tine de ea:) fara suparare rolleyes.gif
argon
la aia mai pune 1012 euro, ca ai uitat de rata reziduala 04.gif
adriamm
numai carcotasi din astia care nu au ce face , Bani ii dai in 5 ani nu maine luminatilor ce sunteti daca nu-ti permiti nu iei ,vezi sa faci si prostia sa te duci tu la ala care ar ''vrea'' sa o cumpere sa te mai plimbe de idioti si sa-ti dea bani pe benzina pina acolo
padre
Sacalo, fara suparare, esti penibil. Crezi ca eu nu stiu sa fac adunari si inmultiri? Am chiar si scadentarul ratelor de leasing, ma ajuta si ala daca uit aritmetica.

Rata nu este mare daca te gandesti ca in 174 euro intra si TVA si CASCO. Daca mai pui si consumul infim de 4-5-6 l/100 km... suna chiar bine.

Pe de alta parte, nu te obliga nimeni sa o cumperi wink.gif sau ma rog, sa preiei leasingul.
Hypo RS
Cat e valoare de nou a masinii... X da? Boon, la cat se iese cu leasingu' preluat, Y da ? Acum calculam valoare de nou a masinii inclusiv tva si scadem cam 15 % pt primul an si 10% pt fiecare an consecutiv. Iese valorea Z. Z fiind valorea actuala a masini. Acum, Z + dobanda leasingului este mai mic dacat Y nu e bine daca este mai mare da. Corect ?

Ca si masina de romani fara pretentii mi se pare ok. Consum mic, spatiu cat intra, portbagaj mare, garda mare la sol, suspensii numa bune pentru gropile Bucurestiului.

Sa auzim de bine.
padre
Nu am inteles exact ce ai vrut sa spui cu calculele astea dar multumesc pt up wink.gif .

Vad ca toata lumea uita ca s-a platit si o taxa de inmatriculare la stat, si niste taxe la firma de leasing, si o asigurare RCA... si astea costa bani cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.