Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sa invart de cheie ca ghiolbanul ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Probleme tehnice - Dacia Sandero
vic24
Va salut! Azi am incercat pt prima oara inchiderea/deschiderea usii de la sofer cu cheia (pana azi am folosit evident inchiderea centralizata cu telecomanda pe cheie). Posibila problema: nu am reusit. Adica am rasucit de cheie si butonul de pe interiorul usii a inceput sa se miste, dar nu s-a miscat decat putin si aparent nu a vrut mai departe. Acum recunosc ca din exces de meticulozitate nu am invartit cu forta de cheie, am preferat sa va intreb daca opune rezistenta (la primele utilizari). Daca fortez putin am sanse sa crap cheia sau ceva de genul?
Serje
Tehnologia asta ... te face sa nu mai sti deschide o usa. Noi de unde vrei sa stim ce rezistenta opune si cat ai invartit tu de cheie? Bagi cheia si o invarti, ca nu-ti trebuie doua facultati sa iti dai seama daca se deschide sau nu.
tester
primele dati se invarte mai greu ... nu-i problema... poti forta in limitele bunului simt... ca isi va da drumul... nimeni de cand se face yala pana la clientu final(care nici el nu o atinge daca are inchidere centralizata pe telecomanda) nu se atinge de ea si e normal sa intepeneasca...
bobo77
Nu se intimpla nimic, am patit si eu la fostul logan, am incercat dupa 1,5 ani si mergea greu, dar isi da drumul, deci fara frica.
vic24
multumesc
bogdan_90
acum sa vii cu noutati sa ne zici daca a mers.
didosdoru
S-a intepenit un pic ,da cu un spray degripant in butuc si o sa mearga usor.
vic24
Gata, gata ! (me = moron)
Stanga - dreapta de nu stiu cate ori in butuc cu cheia, din ce in ce mai apasat si si-a dat drumul. Acum merge. blush.gif
sorindsy
daca nu folositi cheia macar o data la 3 luni riscati sa nu o mai puteti deschide deloc din cheie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.