Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intreruperi enervante dupa incalzirea motorului
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
yon
mad.gif de aproximativ o saptamana am sesizat niste intreruperi ciudate ale motorului dupa ce acesta ajunge la temperatura de 80 de grade. ele se manifesta cam asa, atunci cand se trece dintro treapta inferioara in una superioara (2-3) se simte una doua smucituri ca si cum motorul s-ar opri. am incercat mai multe variante de remediere( schimbat bobina veche cu una de sf. gheorghe , am reglat culbutori am dat avansul putin mai mare si am schimbat furtunul cu duza dar nu am sesizat nici o imbunatatire in acest sens. intrebarea e unde ar trebui sa incerc sa mai umblu?

cagulaa
exact asa pateam si eu, dar la mine am curatat carburatorul adica am suflat jiglerele am cumparat si un spray de la petrom pt curatare carburator am suflat cu pompa prin toate gaurelele si dupa asta nu am mai avut nici o problema. doar ca din cand in cand mai trebuie si ele curatate.
mentionez ca la mine cred ca apare aceasta anomalie din cauza mucilor din ulei
brigada_diverse
dupa ce rezolvi si carbul.....
verifica si platina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.