Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] DACIA 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
radu_stanus
Dacia 1983 are gpl omologat,vopsea originala,aripile fata sunt noi schimbate si nevopsite, merge foarte bine, are toate taxele platite,itp valabil, gpl omologat, cauciucuri bune, proprietar. pret 2500 ron
....cam asa suna anuntul asta:
http://www.daciaclub.ro/-VAND-DACIA-1983-CU-GPL-t65970.html
Am cumparat-o in martie 2007 si am mers cu ea cam 15000 km. Intre timp mi-am luat un logan si sunt nevoit sa o vand.
N-am avut probleme cu ea, accidente sau alte belele. Intre timp masina a primit un spray de vopsea pe aripi, pompa de apa noua, baterie noua, 2 cauciucuri noi, o bieleta de directie si in rest gaz, filtre si ulei.
Masina a fost ingrijita, si-a primit mereu portia de vaselina si ulei asa ca nu sufera de rugina. Vopseaua este originala si din pacate este cam matã. Tabla este f.f. buna si dreapta, un pasionat ar putea reconditiona-o cu bani putini….o vopsea si mici retusuri. Masina are ITP pana in noiembrie 2009 si poate fi vazutã in Giurgiu. O sa incerc sa-i fac niste poze noi… oricum in afara de aripile vopsite, este cam aceeasi din anuntul initial. Inca o precizare, masina nu-i pregatita de vanzare, motorul este murdar si nu am timp sa o cosmetizez.
Pret 1900 ron negociabil.
CriSTI68
se poate ceva mai multe poze ?
radu_stanus
Poze o sa fac dupa sarbatori... plec intr-o minivacanta.
Mai adaug niste detalii cu unele minusuri ale masinii, pentru cine vrea sa-si faca o imagine.
Dupa cum am spus in anunt, cand am luat masina anul trecut avea aripi noi, nevopsite. Nu au fost montate ca la carte si din pacate nu prea vin in ton cu linia masinii.
A suferit 2 mici evenimente "de parcare". Una, reparata, in aripa spate dreapta, pe colt- langa stop, de marimea unei palme, si alta pe usa soferului este o urma lasata de un spoiler... nu-i zgariata, decat usor indoita.... se observa din lateral. Cam aste este, in rest masina are tabla originala.
Ar mai fi o problema, care promit sa o rezolv eu, garniturile de la pompa de frana.
Cam atat... nu-i o masina de muzeu, dar nici un "cazan". Poate folosi unuia care are nevoie de o masina de sacrificiu, fara alte investitii, sau unui pasionat pentru reconditionare.
radu_stanus
Dupa cum am promis, revin cu foto.
Intre timp pe masina s-a pus ceva praf.
shi
Pui te rog poze cu interiorul si compartimentul motor? Fara instalatia GPL cat vrei pe ea?
radu_stanus
Nu dau jos instalatia gpl, mai ales ca este omologata.
O sa pun si poze cu interiorul.
Mai trebuiesc schimbate centurile de siguranta, care nu arata tocmai bine.
Adrian Ax
Buna seara! Actele sint pe numele tau?
radu_stanus
Salut! Da, actele sunt pe numele meu si dupa cum se vede in foto, masina este inscrisa in Prahova. Am domiciliul in Ploiesti, insa in prezent locuiesc in Giurgiu.
Alex1300BV
Saraca Dacie... era atat de dragutza inainte sa o cumperi...(vazusem si eu anuntul)
De ce nu ai avut grija de ea...? sad.gif

Atasez poze de "epoca"
borkanel
Stiu masina....a fost a unui vecin de al meu si vroiam sa o cumpar eu. Acum 1 an merita insa acum nu stiu in ce stare e....ce n-as fi dat sa ajunga la mine.
radu_stanus
Incep sa le dau dreptate samsarilor care dau cu crema de ghete pe cauciucuri.
Masina nu a fost spalata. Este trasa pe dreapta in fata curtii unei cunostinte, nu este abandonata, doar ca nu o folosesc. Ar fi culmea sa las loganul pe dreapta si sa merg cu ea, mai ales pe vremea asta. Am spus de la inceput ca nu am timp de cosmetizari.. si la -10 grade. Duminica incerc sa-i schimb garniturile de la pompa de frana, ii fac o spalare (inclusiv motor), apoi o aduc in Bucuresti. Facem niste poze aici (ca pe drum o sa se murdareasca de la sare) cu alt peisaj (trebuie sa caut o vila cu un gard mai frumos smile.gif ) si de luni se poate vedea la userul "raszvan" (nu va percepe comision smile.gif ).
borkanel
ar fi interesant...adu-o in Buc.
Adrian Ax
As fi interesat. Nr de telefon?
radu_stanus
masina s-a vandut. Se poate inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.