Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme usi fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ocnareasa
Salutare , detin o dacia 1300 si de cand am luat-o am probleme cu geamurile la usile din fata , tot timpul cand le deshid si trebuie inchise trebuie sa le imping cu palma ca sa se inchida ermetic, daca nu iese geamu putin afara dupa rama si intra mai greu in locul acela.Ce trebuie sa fac sau sa schimb. (am schimbat macaralele si la fel).
flioshc
Salut, problema asta am avut si eu la usa din partea soferului. Geamu initial se inchidea bine dar tot auzeam un zdranganit in usa cand luam gropi, ashadar am decis sa dau fata de la usa jos si sa remediez problema . Mai rau , am stricat manivela aceea zimtata care ridica macaraua. Am cumparat una noua ( 50 ron ) si am montat-o. Surpriza a fost sa nu se mai inchida geamu etans. Cum macaraua este prinsa de usa in 3 piulite, trebuie sa mai ai pe cineva in ajutor . Slabesti piulitele pana ce macaraua isi face putin joc in usa ( jocul sa fie la piulitele din usa ). Ridici geamu sus cat permite macaraua apoi cu palmele de-o parte si de alta, il mai ridici tu pana iti intra etans , apoi strangi piulitele. La mine a mers, bafta. Lucian
restromania
si eu am problema asta dar voi incerca la primavara sa o repar pt ca acum e prea frig. oricum e bine ca am aflat ce ar putea fi
ocnareasa
Eu zic ca e cauciucul din rama de unde intra geamul ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.