Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pompa benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kato
salutare!!!! scuze ca am deschis topic nou da m-am pierdut printre atatea topicuti!!! pe scurt, am ridicat azi capota masinii si am avut neplacuta surpriza sa vad cum sarea benzina de la pompa!!!! mentionez ca sunt atehnic asa ca sincer chiar am nevoie de sfaturile voastre!!!! trebuie alta pompa? cat costa una? se poate repara? se mai merita reparata? multumesc anticipat si chiar am nevoie de sfaturile voastre! blush.gif
DaciaPower
Daca ai pompa dintr-aia capsata (tip nou) nu se poate repara, daca ai pompa tip vechi cu codita de amorsare se poate repara.
Pe unde iti arunca benzina mai exact?
kato
pai pe la garnituri!!!!! si nu stiu daca pompa e tip nou sau vechi blink.gif , masina e din 94 daca te ajuta cu ceva!!!! am ramas prost cand am vazut cum sarea benzina( si nu mi-am revenit) daca turam masina iesea un jet de parca arunca careva cu siringa (cu ac)benzina!!! bafta mea ca nu a sarit pe motor ci pe aripa ca mai ajungeam si la stirile de la ora 5!!!! icon_mrgreen.gif
djasu82
si aia capsata se repara fara sa o desfaci tongue.gif
kato
ma bucur biggrin.gif !!!!! ce ar trebui ca sa o repar????? ceva desene , sfaturi, lincuri??? mai trebuie sa mai cumpar ceva????
ovidius max
Cu siguranta are pompa tip vechi si e fisurata o garnitura. Tasneste pe la distantierul dintre cele doua garnituri. Cumpara garnituri (cu tot cu ax) pentru pompa de benzina - era vreo 10 lei - iar modalitati de montare gasesti pe aici. Poate esti atehnic dar search-ul nu-i dificil de accesat.

La Multi Ani
kato
multumesc mult baieti!!!! smile.gif la multi ani si voua!

<span class='edit'>29 Dec 2008, 23:27:</span>
baieti am reusit sa schim membrana de la pompa de benzina!!!! biggrin.gif concluzia???? daca am reusit eu, inseamna ca treaba e chiar facila, totul e sa vrei blush.gif !!!! in aproximativ 30 de minute am reusit sa schimb membrana (recunosc ca sunt atehnic, deci nu aruncati cu pietre, ok???) si sa ma declar fericit!!! smile.gif nu mai arunca bubulina mea benzina aiurea!!!!! multumesc mult baietilor care au raspuns si dacia club!!!!!! sarbatori fericite si la multi ani! happy.gif
p.s. toata afacerea a costat 5 ron si 30 de minute!!!!! icon_mrgreen.gif
DaciaPower
QUOTE(djasu82 @ 28 Dec 2008, 21:23)
si aia capsata se repara fara sa o desfaci tongue.gif
*



Pai eu unul n-am auzit pe cineva care a reparat acele pompe.
Nu vad cum ai putea sa o desfaci......


La multi ani !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.