Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: belea
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Bandit 81
Salutare baieti sunt nou pe forum si am si eu cateva intrebati am o daci pe injectie din 2002 1 Relantiul nu sta mai jos de 1000 niciodata 2 De cateva zile a inceput sa mi-se aprinda becul la injectie in timpul mersului, daca o las la renanti cam tremura si da in nas cand vreau sa plec dar si in timpul mersului se simte ca nu se infige , cand se stinge revine la normal adica nu mai da in nas si in mers se infige
freeman30
ai termostat? am avut un papuc cu motor pe injectie la care i-am scos termostatul vara si nu l-am mai pus nici iarna , si la fel ca la tine mi se aprindea becul de la injectie in mers si nici nu prea aveam caldura.l-am pus si dupa nu am mai avut nicio problema.
Bandit 81
da dar am observat ca nici caldura nu mai baga cum baga
badboy_marius
atunci verifica termostatul, poate e blocat pe deschis. il scoti si il fierbi in apa, in casa, si vezi daca se misca ceva pe acolo.
Bandit 81
cu siguranta am sa verific maine osa schimb si filtru de benzina si o sa dau si cu sprey de contact la toate mufele ,o sa curat sonda lamda, si filtru de aer poate rezolv ceva si cu relantiul. MULTUMESC MULT ORICUM

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.