Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SOLENZA TUNING SHOW
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ALO 30
cool.gif Haideti baieti,proprietari si simpatizanti sa stabilim o intalnire ,la nivel national ,a proprietarilor de Solenze biggrin.gif
Locatie,data etc ...bagati propuneri wink.gif
slider2
sa sti ca esti un pic prea entuziasmat. cel putin cu topicul asta nu o sa ai succes. eu nu cred ca daca propui sa va intalniti la constanta toti proprietarii de solenza de pe acest forum, acesti vor veni. probabil ca vor veni cei din orasul respectiv sau din apropriere, ceea ce inseamna ca va fi o intalnire locala, intalniri care deja au loc, vezi ca exista un topic separa pt asta.
Banu1974
QUOTE(ALO 30 @ 5 Jan 2009, 14:45)
cool.gif Haideti baieti,proprietari si simpatizanti sa stabilim o intalnire ,la nivel national ,a proprietarilor de Solenze  biggrin.gif
Locatie,data etc ...bagati propuneri wink.gif
*


Foarte greu ce spui tu...totusi....succes!
puiu82
@ ALO 30,nu te agita degeaba......
Frumoasa initiativa,dar sanse minime de reusita
Bafta!
Claudiu35
cool.gif Haideti baieti,proprietari si simpatizanti sa stabilim o intalnire ,la nivel national (eventual planetar), a proprietarilor de ... Solenza... biggrin.gif
Locatie,data etc ...bagati propuneri wink.gif Si ce sa vedem? Cum si-au imbracat unii volanul in rosu cu arta si maiestrie?
Mari scule suntem noi ca avem Solenza. Parca am avea OZN-uri si trebuie sa stabilim misiuni galactice!
Apropo... propun o intalnire la nivel national a proprietarilor de televizoare si masini de spalat.

Nu te supara pe mine ca ti-am scris astea dar cand am vazut ca ai luat-o pe aratura... nu m-am putut abtine... oare ce a fost in capul tau cand ai facut propunerea asta? Nu vezi ca pe forumul asta se discuta de pe vremea lui Stefan cel Mare? Nu vezi ca Solenza nu se mai face de la razboiul de independenta? Si tu ai descoperit acum apa calda si vrei intalnire la nivel national... in ritmul asta maine-poimaine o pui si de o revolutie cu entuziasmul tau. Oricum, succesuri... pe mine cel putin m-ai amuzat.
benkenobi
QUOTE(ALO 30 @ 5 Jan 2009, 15:45)
cool.gif Haideti baieti,proprietari si simpatizanti sa stabilim o intalnire ,la nivel national ,a proprietarilor de Solenze  biggrin.gif
Locatie,data etc ...bagati propuneri wink.gif
*




si le dai tu bani de benzina tuturor?
si bani de cafea?
si timp liber?
incearca sa fii mai realist.
no offence.
abc
astia dupa forum te mananca cu fulgi cu tot ...asa ca ai grija ce mai postezi laugh.gif god_hand.gif
BoomPunk
Hei,hei...lasati frate omul....desi merita putina caterinca....totusi ce spune el nu e chiar asa imposibil de realizat.Sa luam spre exemplu...vacanta de vara.Daca sa zicem ca ``proiectul` propus de el prinde,eu n-as avea nimic impotriva sa-mi iau concediu mai tarziu cu cateva saptamani sau poate mai devreme,dar asta daca se hotaraste intalnirea pe litoral.Avand in vedere ca oricum,mare parte dintre noi vin vara la mare...Hm,acum parca nu mai pare asa SF,nu? smile.gif
ALO 30
Phui...ce mi-am luat-o... sad.gif
Nu credeam ca toti sunt asa stramtorati...criza criza da chiar ASHEA wink.gif
Ma refeream la o intalnire a tunerilor adevarati nu la cei cu masina lu tata si bani de alocatie...ma gandeam la cei care au bagat un minim de 2000 euro in cotetze laugh.gif
Banu1974
QUOTE(benkenobi @ 5 Jan 2009, 19:05)
si le dai tu bani de benzina tuturor?
si bani de cafea?
si timp liber?
incearca sa fii mai realist.
no offence.
*



mai ales de cafea si de cola radmasa.gif
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 19:21)
astia dupa forum te mananca cu fulgi cu tot ...asa ca ai grija ce mai postezi  laugh.gif  god_hand.gif
*


il vrem epilat....

QUOTE(ALO 30 @ 5 Jan 2009, 19:34)
Phui...ce mi-am luat-o... sad.gif
Nu credeam ca toti sunt asa stramtorati...criza criza da chiar ASHEA wink.gif
Ma refeream la o intalnire a tunerilor adevarati nu la cei cu masina lu tata si bani de alocatie...ma gandeam la cei care au bagat un minim de 2000 euro in cotetze laugh.gif
*


Si acum te intreb eu pe tine?ai bagat tu ,,minim2000" mellow.gif euro?in ce?in husa aia de volan pe care nici nu ai cusut-o ca lumea?mare atentie ca suntem cativa pe aici care chiar am bagat bani in masinile noastre.cate mii? nu conteaza.dar, ce e mai important,tot la fel de multi am investit si foarte mult SUFLET.BAFTA MULTA,se pare ca ai nevoie.... rolleyes.gif
BoomPunk
Sa stii ca unii poate au bagat si mai mult de 2000 de euro in masina asta de kko.Problema e ca unii au facut asta cu sacrificii mari si asta in timp,nu au bagat o data toti banii,din salariul destul de romanesc pe care-l au.Si ca sa aiba parte de acest salariu,trebuie sa presteze la job.Asa ca nu prea au timp sa faca intalniri la sute de km.Nu cred ca lipsa benzinei e adevaratul impediment,cred ca de fapt nu mai sunt chiar toti dispusi sa faca chestii destul de nebunesti,unii au trecut deja de varsta la care tot ce zboara se mananca,nu conduc nici masina lui ``taticu`` si nici pe banii lui ``taticu`` nu o intretin.Daca era alta situatia,alte masini aveam acum,nu dacii....
metrix4you
hai ca daca la invitatia ta m-am gandit un pic ... ca ar fi fost o chestie interesanta , vara undeva intr-un loc de vacanta , la al2-lea post ai fost chiar magar ... auzi ... cei care au bagat 2000E in cotetze.
Si care e faza daca au bagat 2000E ?nu sunt tot solenze ?sau cumva a ta are si aripi , motor V12 si alte alea?
Tot solenza este , si tot la face zdrangane la mersul pe piatra cubica , tot la fel se mototoleste la impactul cu o alta masina mai rasarita ... si pot sa mai continui.
Mai bine ti-ai face un alt topic ... ceva de genul ... "Hai sa ne strangem toti basinosii cu solenze"
Ar fi un topic super.Spor la treaba
BoomPunk
QUOTE(metrix4you @ 5 Jan 2009, 21:11)
"Hai sa ne strangem toti basinosii cu solenze"
Ar fi un topic super.Spor la treaba
*




worship.gif aplauze.gif
Boris08
Eu sunt de acord cu intalnira atat timp cat se face in capitala....
Noi totusi ne intalnim mereu si mai multicei,spre deosebire de alte orase car se vad numai la ocazii mari si 4-5 insi.Sunt de parere ca cine vrea cu adevarat sa participe la intalnire sa vina la noi,ca suntem mai multi.
abc
sa vina un tip din oradea de exemplu in buc ? e aiurea ..
Boris08
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 20:19)
sa vina un tip din oradea de exemplu in buc ? e aiurea ..
*


Si sa mergem noi 20 pt unu??????????
Nu e aiurea?
abc
claudiu a fost tare smile.gif) ..cu intalnire planetara ..eu incan u am voie sa ies din tara si asta vrea pe planete radmasa.gif ..glumesc
Boris08
Apropo abc u ai venit vreodata la Carol?
abc
inca nu urmeaza sa vin si eu .emotionat.gif
Mihai San
Uite eu am venit la intalnire cu baietii la Carol si sunt din curtea de arges biggrin.gif radmasa.gif
ma puteti lua ca exemplu icon_mrgreen.gif
ramsen
si eu miine vin in bucuresti cu SLZ mea
AAA...era sa uit pentru toti care sint proprietari de SLZ si totusi vorbesc aceasta masina romaneasca de rau ...mai fratilor de ce mai conduceti o SLZ daca voi o laudati numai cu rele,RUSINE sa va fie???
kaspersky
QUOTE(BoomPunk @ 5 Jan 2009, 19:28)
eu n-as avea nimic impotriva sa-mi iau concediu mai tarziu cu cateva saptamani sau poate mai devreme,dar asta daca se hotaraste  intalnirea pe litoral.Avand in vedere ca oricum,mare parte dintre noi vin vara la mare...Hm,acum parca nu mai pare asa SF,nu? smile.gif
*


hmm, care litoral, care mare? wink.gif)
Banu1974
QUOTE(Boris08 @ 5 Jan 2009, 20:17)
Eu sunt de acord cu intalnira atat timp cat se face in capitala....
Noi totusi ne intalnim mereu si mai multicei,spre deosebire de alte orase car se vad numai la ocazii mari si 4-5 insi.Sunt de parere ca cine vrea cu adevarat sa participe la intalnire sa vina la noi,ca suntem mai multi.
*


grouphug.gif worship.gif
Solenzul
Lasati capitala ca loc de intanlire pentru ca nu toti cunosc. sad.gif Intram noi in Bucuresti, sa zicem ca prin minune ajungem si gasim si locul de intanlire dar cum mai iesim? blush.gif Cum mai ajungem acasa? huh.gif Purtati de valul de masini din Bucuresti cine stie unde ajungem? mellow.gif Ideea mea este ca pentru o intanlire nationala sa ne intanlim intr-un loc cunoscut la care poate ajunge cu usurinta toata lumea. De exemplu ne-am putea intanlii in parcarea din refugiul de pe autostrada Bucuresti-Pitesti la kilometrul X. sleep.gif Voi ce credeti?
alinushy
las-o dracu ma ca nu vine nimeni, vreau sa vad si io cateva din dotarile de cel putin 2000 de iepuroi ale lu' domnu' de mai sus, ca poate ma inspir si io si scot alocatia lu' tata si m-apuc de tuningareala wink.gif
Banu1974
QUOTE(alinushy @ 5 Jan 2009, 22:43)
las-o dracu ma ca nu vine nimeni, vreau sa vad si io cateva din dotarile de cel putin 2000 de iepuroi ale lu' domnu' de mai sus, ca poate ma inspir si io si scot alocatia lu' tata si m-apuc de tuningareala wink.gif
*


viseaza ,,omu"....lasati-l in pace...voi nu v-ati prins?e nou....
slider2
QUOTE(B-33 -SAC @ 6 Jan 2009, 00:30)
viseaza ,,omu"....lasati-l in pace...voi nu v-ati prins?e nou....
*


e nou din ala rau de tot, am fost toti noi, inclusiv eu, dar parca nici chiar asa...
andr3y_yoo
si eu am fost nou de curand si nu eram chiar asa
parerea mea rolleyes.gif
romanvs
S-ar putea face o intalnire nationala,dar e greu.La mine in oras abea se poate face o intalnire Dacia Club o data la un an cu maxim 3 membrii.
Un loc de intalnire bun pt toata lumea ar fi undeva in mijlocul tarii,sa fie cald ,sa fie o zona turistica,ca sa se poata face o "distractiune". wink.gif
nenestean
doar cei care au bagat peste 2000 de parale europene au voie sa mearga la intalnirea asta "galactica" a vostra ???? sad.gif
mno ......eu am bagat in ea ..ceva mai putin ... big_wheel.gif
deci nu ma duc ...
Banu1974
QUOTE(nenestean @ 6 Jan 2009, 18:46)
doar cei care au bagat peste 2000 de parale europene au voie sa mearga la intalnirea asta "galactica" a vostra ????  sad.gif
mno ......eu am bagat in ea ..ceva mai putin ... big_wheel.gif
deci nu ma duc ...
*


.,,Fratioare",termina cu ironiile astea ieftine.a zis cineva ca se pot intalni doar cei care au bagat o anumita ,,suma de bani"?sunt baieti pe aici care nu au bagat mari sume...poate doar ceva munca,imaginatie,si suflet.vad ca te cam dai....arata-ne si noua solnita ta te rog...
metrix4you
B-33-SAC , mai citeste odata fraza asta Ma refeream la o intalnire a tunerilor adevarati nu la cei cu masina lu tata si bani de alocatie...ma gandeam la cei care au bagat un minim de 2000 euro in cotetze
Nenestean avea dreptate cand intreba.Topicul a fost clar: o intalnire pt solnite cu imbunatatiri de cel putin 2000E.Ceilalti se intalnesc la Carol smile.gif
andr3y_yoo
dupa ce ca e greu sa aduni solenzari de peste tot trebuie sa mai fi bagat 2000 euro in ea
o sa vina 2 max max 3 daca...
Boris08
Sper sa nu o planificati prea curand ca eu trebuie sa-mi iau caucioace si jante acum pe 15 si pot veni ca momentan nu am bagat decat 1700 de euroi......si nu cred ca ma primiti tongue.gif
Serios vorbind mai bine mergem undeva in week-end,intr-o poienita sa facem un gratar eventual un pescuit sau chestii d-astea distractive ca deajuns ne certam aici smile.gif)
Brambus
QUOTE(metrix4you @ 6 Jan 2009, 21:28)
B-33-SAC , mai citeste odata fraza asta Ma refeream la o intalnire a tunerilor adevarati nu la cei cu masina lu tata si bani de alocatie...ma gandeam la cei care au bagat un minim de 2000 euro in cotetze
Nenestean avea dreptate cand intreba.Topicul a fost clar: o intalnire pt solnite cu imbunatatiri de cel putin 2000E.Ceilalti se intalnesc la Carol smile.gif
*



Printre "ceilalti" mai sunt si altii care au bagat aprox.2000 e in modificari. Asta nu inseamna ca cei care nu au investit un leu nu au dreptul sa vina.
curentat
ar fi frumos sa ne intalnim toata lumea cu masinile noastre
Banu1974
QUOTE(metrix4you @ 6 Jan 2009, 20:28)
B-33-SAC , mai citeste odata fraza asta Ma refeream la o intalnire a tunerilor adevarati nu la cei cu masina lu tata si bani de alocatie...ma gandeam la cei care au bagat un minim de 2000 euro in cotetze
Nenestean avea dreptate cand intreba.Topicul a fost clar: o intalnire pt solnite cu imbunatatiri de cel putin 2000E.Ceilalti se intalnesc la Carol smile.gif
*


nenea....fii sincer.tu ai bagat 2000eu in masina?fa o lista...daca nu:,,ciocu mic".Apropo"s, la Carol ca sa vii trebuie sa ai c..ie....mai ales pe frigul asta. se pare ca tu nu ai.
derivatdeelax
QUOTE(B-33 -SAC @ 6 Jan 2009, 22:57)
nenea....fii sincer.tu ai bagat 2000eu in masina?fa o lista...daca nu:,,ciocu mic".Apropo"s, la Carol ca sa vii trebuie sa ai c..ie....mai ales pe frigul asta. se pare ca tu nu ai.
*


eu am bagat mai mult in ea ... e drept ca doar prima oara atunci cand am achitat-o radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
benkenobi
QUOTE(B-33 -SAC @ 6 Jan 2009, 23:57)
nenea....fii sincer.tu ai bagat 2000eu in masina?fa o lista...daca nu:,,ciocu mic".Apropo"s, la Carol ca sa vii trebuie sa ai c..ie....mai ales pe frigul asta. se pare ca tu nu ai.
*




si mai trebuie sa ai si bani pentru cafea si cola. radmasa.gif

7 Jan 2009, 10:04:
si daca baiatul este fata? icon_mrgreen.gif

7 Jan 2009, 10:07:
on topic- si daca totusi ne-am intalni in vara la munte- la gura diham de exemplu? cu corturi si stam vreo 2 zile,, un gratar, un sprit ? sau la balea lac sau in alta locatie pitoreasca? si o punem si de vreo 2 zile de vacanta? ce avem de pierdut?
si sa nu ziceti ca este prea costisitor financiar.
pskint25
se pune daca am bagat vreo 5000 de euro? (in benzina ) smile.gif
derivatdeelax
QUOTE(pskint25 @ 7 Jan 2009, 10:43)
se pune daca am bagat vreo 5000 de euro? (in benzina ) smile.gif
*


depinde ... benzina ai pus-o in rezervor sau a fost doar un hobby de-al tau sa cumperi benzina? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
curentat
mai bine ati zice sa stabilim o data la vara si locatia si ne vedem pe acolo asta cine doreste .........smile.gif
nenestean
acuma ....sa o luam asa....pe bune....ar fi tare wub.gif dar ....prea greu de indeplinit .... pt ce'i ce stau in apropierea"zonei de intalnire" ie usor ....dar ceilalti ??? sa vina de la cateva sute de km .... sad.gif ...dar in orce caz .....greu de indeplinit..dar nu imposibil

succes !
vlpvlp06
Eu deja am 2 pungi de popcorn,astept sa mai vina cineva cu o sticla de pepsi si sa urmarim aceasta telenovela ca se anunta interesant.

P.S. Sticla de pepsi poate sa fie si mai ieftina de 2000 de euro. tongue.gif
theundertaker
Abia astept sa vad autostrazile si drumurile romaniei pline de solenze indreptandu-se catre locul stabilit. Ne vedem cand ne-ntalnim!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
puiu82
QUOTE(vlpvlp06 @ 7 Jan 2009, 15:07)
Eu deja am 2 pungi de popcorn,astept sa mai vina cineva cu o sticla de pepsi si sa urmarim aceasta telenovela ca se anunta interesant.

P.S. Sticla de pepsi poate sa fie si mai ieftina de 2000 de euro. tongue.gif
*



Am venit cu pepsi tongue.gif
metrix4you
stai linistit ca am c***ie , dar nu pot sa vin dintr-un singur motiv : lipsa timpului.sa stii ca vin de la gr , nu este problema.
Bani multi nu am bagat in ea ( in afara de reparatii ) smile.gif , dar sunt mandru cu masinutza mea
O sa fac tot posibilul sa vin odata si la carol , sa vad cati din Buc au c**ie si vin
BoomPunk
In orice caz...mai multi decât vin la voi la Gr la întâlniri... tongue.gif
Păcat ca acolo la Gr nu prea misca nimic,orasul ala e plin de țărani fițosi,de cocalari,de rromi si romani țiganizati care nu viseaza decat bmw-uri,nu au ei de ce sa se prezinte la intalnire,chiar daca au solenza,le e rusine sa iasa cu ea....ce-ar zice pitipoancele rupte-n dos de foame,dar care viseaza la bani multi? biggrin.gif
Ar mai iesi oare cu ei la un suc pe la ``mall`` sau la ceas?....Hmm,eu n-as prea crede...biggrin.gif
pskint25
QUOTE(derivatdeelax @ 7 Jan 2009, 12:14)
depinde ... benzina ai pus-o in rezervor sau a fost doar un hobby de-al tau sa cumperi benzina? laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif
*




In rezervor

Acum eu tin cu majoritatea....ceilalti sa se dea dupa majoritate si hai sa fim seriosi ca de aia ne-am luat masini sa ne deplasam distante mai lungi in timp mai scurt.

Ia sa vedem cat am bagat in masina sa vad daca ma incadrez
muzica - 650
alarma - 250
folie - 120
portbagaj - 100
bord - 110
evacuare - 250
chip tunning - 100
detector - 100
etc...
merge ?

biggrin.gif

BoomPunk
Hai frate....omul vorbea de tiuning adevarat...stii tu,``true`` nu fitele astea....benzina de 10.000 de euroi,detector de 100....si alte chestii neinteresante.Adica....tiuning man!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.