Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] [SCHIMB] golf IV sau schimb cu clio.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tzunoi
Golf IV 1.9 Tdi
- motor AXR 101 CP
- an fabricatie - decembrie 2002, trecuta in cartea de identitate ca si 2003.
- km ~96.000
- ABS
- ESP
- geamuri electrice
- AC manual
- 6 airbaguri (2xfrontale, 2xlaterale, 2xcortina)
- culoare - albastru perla
- casetofon - alpha.
- alarma afermarket (K9).

Istoria masini:
- nascuta in decembrie 2002 smile.gif
- decembrie 2005 este adusa in tara de fostul proprietar din Germania de la un cumnat de al lui (stiu ca suna a poveste dar chiar asa e smile.gif ). Fostul proprietar este un bun prieten de al meu, el cumparaind-o personal din germania pe la 65-70 km.
- eu am cumparat-o in iunie 2007.

Distributia e schimbata la 4 ani - anul trecut
- schimbata distributia (curea Conitech, curea AC, pompa Hepu, intinzator).
- Filtre (ulei, polen, aer - toate Mann).
- ulei motor - Castrol Edge
- ulei cutie de viteza
- ulei servo
- lichid de frina
- antigel.
- stergatoare fata - Bosh aero

Anul asta
- ulei castrol edge
- filtre aer/ulei/motorina - Mann
- bateria Varta Silver Dynamic

La toate am factura

Placutele de frina & discurile au fost schimbate de fostul proprietar la Augsburg.
Masina nu a fost lovita niciodata.

Cauciucurile sunt in stare ca si noi - cumparate acum 2 ani
- cele de vara Dayton 195
- cele de iarna Dunlop Winter Sport tot de 195
se dau amindoua seturile

Am carte de service la ea, istoricul din germania, actele din germania de unde a fost vinduta, talon nemtesc....

Ce probleme are
- zgiriata un pic pe aripa stinga fata (2 dire aproximatic 1 cm in dreptul roti) - deah bucuresti parcare.

Pret 8900 euro f putin discutabil

Pretul in germania al unei masini similare este de 8541

Poze..acum e putin mai mult murdara si neprezentabila. Zilele astea o sa ii fac o baita si le pun.
Contact
PM sau 0723.518.413
tzunoi
poze.. http://picasaweb.google.com/iceausu/Golf#
Phileas
f tare linkul asta cu picasaweb/home. incearca sa dai un logout din contul tau si sa vezi daca mai iti merg pozele. sau poate crezi ca avem fiecare in conturile noastre pozele de la masina ta ?

da si tu un link http://picasaweb.google.com/USERNAME


edit: ok, intre timp vad ca s-a rezolvat
planck
vrei la schimb un megane 1.2 classic 1,9 dti, 2001, 144000 km, schimbate filtre, ulei, bucsi, aortizoare, distributie, pompa apa, stare buna?

ce diferenta vrei?
planck
masina este un megane 1.2 adica megane 1 facelift sau phase 2, 2001, 144000 km, are motor 1870 dTi, 98 CP, dupa cum scrie mai sus, 4 geamuri electrice (pe fata macaralele sunt schimbate de mine), AC, 4 airbag-uri, 6 boxe, radiocasetofon, comenzi volan, ABS, volanul este un pic sters si de aceea cautam un alt volan, airbagurile sunt intacte.
Sunt al doilea proprietar pe cartea de identitate, primul este o cunostiinta si din cate stiu nu a fost lovita.
Are schimbate capete de bara, bielete directie, lei, filtre, kit distributie, amortizoare spate (am factura la ele). Daca vrei se poate testa la service Renault.
Pret in jur de 5500 euro.

tzunoi
8500 euro pina in 10 februarie. daca nu o vand pana atunci..nu o mai vand.
biscu
Salut, mai pune niste poze,....
tzunoi
QUOTE(biscu @ 26 Jan 2009, 20:34)
Salut, mai pune niste poze,....
*


cu ce, in mod special?
georgeand21
un logan plus diferenta-4000 euro?
tzunoi
detalii de spre logan an, km, accidente, model, optiuni, motorizare, stare. Ai rezolvat problemele cu rugina la chedere?
georgeand21
e modelul preferance.iunie 2005,47.000 km,fara AC,servo,2 airbaguri,factura p[e tot ce am schimbat,nu a fost lovita,pe capota 2-3 puncte unde a sarit vopseaua de la pietre...si cu rugina pe la chedere deocamdata nu..vreau pe la primavara cand da caldura....
tzunoi
mersi, dar vreau neapart cu AC....

29 Jan 2009, 14:13:
8500 schimb, 8100 banii jos.
mmid
Ms pt oferta, vreau sa o vand pt ca am laguna 2 si sotia pug 307 iar clio este in plus. Eventual o schimb cu o duba/camioneta si dau diferenta. o zi buna.
tzunoi
up
patronul_alex
nu vreau sa iti stric vanzarea ,dar si-a luat un prieten de-al meu golf 5 din 2005 cu 7700 euro si dotari destule,de la noi, deci inscris. Spor la vanzare.
tzunoi
E si cu 6000. conteaza foarte mult starea in care este masina sa nu fie "calarita". Depinde ce doresti de la masina...
twingo_buc
scuzati de off topic si acu si depinde si de motor la acel golf V m`as cam indoi sa fie motorina si peste 100 cp....conteaza foarte mult motorul la pret
obbis
Te intereseaza cu un schimb cu un megane II dar e inca in leasing si mai sunt 27 rate de plata a 275 Euro si valoarea reziduala este inclusa in rata??
tzunoi
Da-mi mai multe detalii te rog. Din ce an, ce motorizare, imi mai dai ceva, iti mai dau ceva, lichidezi creditul, vrei sa preiau creditul, mai e in garantie...

Mersi,
Ionut
tzunoi
8000 si sus cu el !!!!!!!!
obbis
E din 2008 ,negru metalic , vezi ca e si pe bursa , daca esti interesat vezi si lasa-mi mesaj, climatronic ,etc.......

19 Feb 2009, 17:24:
mai este inca un an jumate in garantie si bineineteles cu preluare leasing
Roberto$
un schimb cu o laguna 2 2001 decembrie berlina 1,9 dci 6 trepte 120 cp ,daca te intereseaza masina este la bursa de vanzare
tzunoi
Doar daca raman cu minim 3000 de euro, ceea ce cred ca nu te intereseza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.