Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caldura putina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bobita
la dacia mea din '85 am o problema cu caldura,in sensul ca este prea putina.daca fac aerisirea numai desfacand robinetul de sus care iese din calorifer,este suficient?...vreau sa specific ca am desfacut de tot clapetele care distribuie caldura sus si la picioare....am pus si sub calorifer carpe,poate,poate sa am caldura.
mai vreau sa specific ca si radiatorul este spart foarte putin.(am radiator din acela mai mare,mai lat de dacie papuc,nu este de dacie din 85.
Mr_Devil83
ai radiator lung si clasica problema a daciei. Citeste forumul, s-a mai discutat.
deceneu32
Si care e problema cu radiatorul lung la Dacie?Asta e cauza de nu baga caldura?Eu am scurt,frantuzesc,SUC,cu ventilator clasic de metal.Nu mi-a fiert niciodata si baga caldura.
za_kristake
da a incercat cineva sa renunte la elicea de pe fulia pompei de apa sau sa-i scurteze lungimea pe timp de iarna? pt o incalzire mai rapida a motorului
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.