Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becu injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
costica555
Dacie berlina, 1310, injectie, 2003. Nu am avut probleme niciodata cu ea. Am facut reviziile la timp. Dar se aprinde odata in mers becul de la injectie, ma uit in carte si scrie probleme la sistemul BOSCH. Am fost la tester la Dacia DEVA (SUNT VARZA, ĪNTRE NOI FIE VORBA), si mi-au zis ca e senzorul de temperatura, dar nu au vrut sa-l schimbe. Am plecat cu coada intre picioare. Am fost la un alt service Dacia, Alba, tot la fel de varya, nici nu avea tester pentru dacia 1310, asta a fost explicatia. Am fost la alt serice si ia ghici: TERMOSTATUL RAMANEA DESCHIS si nu mai baga nici caldura foarte bine. Si se aprindea becul in mers. Asa reyolvai problema.
nmarinae
Salut!

Cam aceeasi problema am avut-o si eu....Am reusit sa o rezolv prin verificarea instalatie electrice, mai exact schimband blocul de sigurante cu unul care are sigurante ca la dacia nova.....De atunci nu s-a mai aprins...

Incearca sa verifici toate contactele innainte sa te apuci sa schimbi senzori si altceva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.