Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]locomotiv electrica E 42 (142) Piko H0
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Prognosis
Depoul PanArin scoate la vanzare o locomotiva electrica E 42 (142) Piko H0.
Piesă de colecție (nu se mai fabrică) realizată de Piko în anii de aur. Vanzarea acesteia sustine continuarea lucrarilor la diorama pentru concursul din Ungaria.

Locomotiva este tunată și îmbunătățită. Are lumini pe leduri, roșu-galben în funcție de direcția de mers. Cabinele sunt amenajate și are mecanic în postul 1. Motorizarea este pe toate osiile. Cate un motor pe fiecare boghiu. Motoarele sunt cele originale dar sunt recondiționate și îmbunătățite de mine și lucrează perfect.

user posted image user posted image Pret 250 RON
dizzy
Salut!
Am si eu o locomotiva de genul asteia pe acasa pe la ai mei.
Ai putea sa o reconditionezi contra cost?
Din cate imi amintesc are urmatoarele probleme:
1) Motoarele merg aiurea, intra in scurtcircuit. Cand merg bine fuge de rupe.
2) Ii lipsesc piesele de detaliu: tampoane, pantografe
As vrea o reconditionare functionala, n-ar fi o problema daca de exemplu pantografele nu ar fi originale, daca ar arata bine.
Mai am si alte trenulete ce ar avea nevoie de ingrijire, roti, tampoane, pantografe, agatatori, m-ar interesa si o reconditionare a lor.
La fel mai am si niste macaze si niste bariere parca.
Daca te-ar interesa lucrarile astea, le pot cauta, fotografia, le-as aduce la tine si le-as prelua cand sunt gata, trec destul de des prin Slobozia.
Prognosis
Salut!
Le poti aduce si dupa studierea problematicii facem un calcul la ce trebuie cumparat si le bag in depou. Nu stiu insa in cat timp vor fi gata caci am mult de lucru.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.