Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu caldura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
daniel.ionut
Stiu ca sunt foate multe topicuri pe acest subiect , insa nu am gasit nimic asemanator cu ce am eu la masina....am o dacie din 97..cu bord CN, problema pe care o am este urmatoarea....cand stau cu masina la semafor imi baga aer rece cand sunt in mers si am peste 2000 de ture baga aer cald...nu inteleg de ce.....cum o scot la puctu mort cum baga aer rece ...cum merg cu ea putin cum se incalzeste aerul bagat......nici indicatoru de la temperatura nu cred ca merge bine niciodata nu trece de jumate. Ce mai pot spune furtunul care intra in caloriferul intern frige...cel care iese e doar caldut.....am facut aerisire, termostat schimbat ... nu stiu ce sa aiba.....mai mentionez faptu ca oricat as face aerisirea pe la busonul de sus nu iese apa fiarta decat daca turez motoru , cand il las la relanti nu iese apa deloc......pe la busonul de jos de langa elice iese cu presiune si cand e la relanti si cand e turata!!!! Astept raspunsuri ...va multumesc!!!
Minel
Calorifer de incalzire infundat !
daniel.ionut
hiuuuu da-mi te rog si ceva solutii ca sa scap de problema asta....
Minel
QUOTE(daniel.ionut @ 12 Jan 2009, 11:38)
hiuuuu  da-mi te rog si ceva solutii ca sa scap de problema asta....
*




http://www.daciaclub.ro/Supape-directionar...d-CN-t4812.html


Mai sus ai un topic in care se discuta pe larg despre bordul CN, capsule vaccumatice, schimbare radiator incalizire , spor la citit .... smile.gif
daniel.ionut
Minel topicu asta nu ma ajuta cu nimica, nu am de ce sa schimb supapele care directioneaza aeru...etc....mie imi intra aer in masina peste tot imi functioneaza aeroterma bine...cu tot cu levier............la mine problema e alta aerul rece pe care mil baga cand masina nu e turata....
Mr_Devil83
Si e greu sa vezi pe unde iti baga aer rece?
daniel.ionut
Pai cand este la relanti peste tot imi baga aer rece devil ...nu ai inteles care este faza......cand merg constant cu masina si turatia motorului depaseste 2000 de ture imi baga aer cald indiferent pe ce pozitie se afla levierul....cand sunt la semafor la relanti baga aer rece .......
Mr_Devil83
Pai atunci eu zic ca nu e bine aerisit circuitul de racire al masinii.
daniel.ionut
Am aerisit de mam saturat!:(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.