Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
codrin_1300
salut!
am probleme la bordul de dacie 1300! am masina de ceva timp si pana akm nu am bagat de seama spre rusinea mea ca tot timpul am becul aprins la faza lunga, cand aprind luminile pe faza scurta nu se aprinde becul verde ci tot ala albastru si cand semnalizez tot ala licureste?!?! am vreun scurt pe instalatie, nu am verificat inca becurile e posibil ca daca becurile sa fie arse sa nu mearga?? astept pareri si indrumari .parerea mea e sa ajung la un electrician foarte bun

multumesc anticipat
mihai1677
Verifica Blocul de Sigurante, e posibil sa se fi largit un suport si siguranta sa atarne pe acolo.
codrin_1300
am verificat si becurile si sigrantele dar nimic, becurile toate ok sigurantele la fel
bygy007
mai degaraba bordul pe acolo este posibil sa fie ceva , faci urmatorul lucru : faci toate probele de lumini (faruri semnalizare , e.t.c.) si daca merge bine e din bord , daca ai scurt nu merg bine
codrin_1300
merge absolut tot pe masina nu am proleme cu farurile sau cu semnzlizarile! la bord ce ar putea fi??zilele astea primesc un jaeger si cred ca ar trebui sa ma duc la un electrician voi ce ziceti

14 Jan 2009, 08:46:
multumes OV nu am stiu imi cer scuze
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.