Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sfaturi mp3 player logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
mardarg3
As vrea sa-mi cumpar un mp3 player pentru logan ambiance. Prefer un model mai ieftin (pina in 300 lei) sa nu ma doara inima daca ramin fara el (nu am de gind sa tot car dupa mine fata detasabila) si in primul rind as vrea sa nu am probleme cu potrivirea mufelor si fixarea in bord.
Va rog sa imi recomandati citeva modele.
Va multumesc.
free_fiber
Salut. Orice player cu mufe ISO se potriveste la Logan.
Iti recomand sa te orientezi catre marcile Pioneer, Clarion sau Alpine.
A grija cu lasatul fetei detasabile, s-ar putea ca un geam spart cu o piatra care loveste si bordul, sau o usa indoita cu ranga sa iti produca mai multe pagube decat amaratul de player.

http://www.car-sound.ro/mp3-player-auto/cd...eh-2900mpb.html
http://www.car-sound.ro/mp3-player-auto/cd...e-9870r-rm.html
mardarg3
Ai si tu dreptate. Multumesc mult de sfaturi. Mai era partea cu prinderea mecanica... Si daca tot e sa car dupa mine fata detasabila atunci ma cam maninca palmele sa-mi iau un din asta:
http://www.ideall.ro/magazin/Radio-CD/CQ-R...p33--p4771.aspx
bendix
Nu a vazut nimeni un radio pentru Logan ? (compatibil mecanic si cu lumina portocalie/rosietica) cu mufa USB pentru stick de memorie ( eu asa imi tin muzica). Momentan folosesc un modulator radio, din acela care se pune la bricheta, dar e tare greu accesul la el, cand conduc. Pe deasupra mi-ar place sa am un afisaj pentru melodii. Nu trebuie sa fie si CD-player (de fapt, chiar as prefera fara CD)
Prince of Persia
In ce suma vrei sa te incadrezi?
bendix
in jur de 200 lei
b34uen
incearca la metro daca mai au radio mp3 elta
erau pe la 230 lei cu mufa usb si slot memorie sd
eu am avut vreo doi ani un model dar i-am pierdut fata, apoi am mai cumparat un alt model ce l-am tinut pana am vandut masina si am fost multumit de ele

bendix
Multumesc !
Prince of Persia
Sau daca mai poti pune niste bani poti face o vizita la Domo si sa vezi mai multe modele de Blaupunkt(sunt cateva modele care nu au deloc cd,au: usb,card sd/mmc si aux).
free_fiber
Atentie la alegerea playerelor cu slot USB. Daca acesta se afla in fata detasabila, exista riscul ca la o palma data accidental in stick, sa se rupa si slotul si stick-ul.
bendix
Dar daca slotul USB nu este in fata, cum fac pentru introducerea stick-ului de memorie ?

Revenind la tipuri de radio: Blaupunkt Brisbane sd48 ma atrage foarte mult ca tehnica. Dar ca aspect exterior nu imi dau seama, poate ma ajutati. Am citit ca are 4068 culori pentru display. Nu imi dau seama insa din prezentarea de pe site. Daca schimb culoarea display-ului, de exemplu, daca pun culoarea portocalie, se schimba si culoarea butonului din stanga ? Sau acesta ramane albastru ?
Stefan
Tragi cablul usb undeva in torpedo de exemplu, sau la baza consolei centrale.
bendix
Aha, am inteles, in torpedo pare in regula.
thedrill
Am eu de vanzare unul care e ca nou (doar de cateva luni il am), e inca in garantie (la Domo) si stare impecabila. E Blaupunkt model Brisbane SD 48. Are 4x50 W. Suporta atat stick-uri USB (prin cablu), cat si card SD/MMC intr-un slot pe panoul frontal. Se potriveste perfect conectica pe logan atat mufa ISO cat si cea de antena (nu trebuie nici un adaptor). Are vario color la afisaj (se poate seta orice nuanta de culoare - exact portocaliul care il ai la displayul loganului). Cat despre sunet e fenomenal, are un egalizator avansat si multe alte facilitati printre care 2 intrari auxiliare, suporta interfata bluetooth, ipod. E perfect compatibil cu aprinderea farurilor si cu contactul. Daca te intereseaza tel meu este 0740 91 92 97.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.