Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Promotia Vodafone - Un Golf pe Zi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Fratzica
Am niste nervi in mine.. Imi vine sa sparg monitorul mad.gif

Particip la marea promotie vomafone, aia cu un golf pe zi, un touareg pe luna.
Pana acum am acumulat vreun milion si ceva de puncte, deci o gramada, dat fiind ca un mesaj = 10 puncte la inceput (desigur s-au adaugat si puncte bonus pe parcurs). Pana acum toate bune si frumoase. Mai nou, de cand am acumulat marea avere in puncte, primesc mesaje de genul: "1 raspuns corect=esti in extragere + x puncte extra". Inainte, cand eram sarac, primeam mesaje doar cu "pentru x puncte, intrebarea".. WTF??!
De curiozitate intru pe site sa ma uit peste regulament.
Se pare ca punctele stranse de mine sunt valabile la extragerea zilnica doar daca trimit un sms la concurs in acea zi! Deci oi avea eu tzaspe milioane de puncte, dar daca nu trimit "un sms" intr-o zi, nu particip la extragerea din ziua aia.

Mi se pare doar mie teapa? De ce nu au mentionat asta clar de la inceput, nu au toti net acasa ca sa poata citi regulamentul lui peste..
einstein1984
Mie mise pare teapa sa iei 1 puncte cu un euo la inceputul promotiei si 30 000 de puncte cu un euro acum.
Inca un motiv sa-mi iau jucariile si sa plec la cosmote.
M i h a i
Hai mai Fratzica..nasol ca ai crezut in treaba asta....toate ''actiunile'' de genul sunt tepe...sau cel putin asa cred eu..Singurul castig este un maree cost suplimentar....am primit si eu un mesaj azi de la Altex cica...eram castigatorul unui tv panasonic si 1000 E''' pe moment am vrut sa dau reply cu un text legat de rude...etc...dar am zis ca nu se merita... tongue.gif bine...este altceva ceea ce zici tu...dar eu nu cred in nimic de genul..
tzavalau
Eu dupa 12 ani (vreo6-7 in connex) la astia am cerut un telefon pe puncte +bani .Buuuuun:asta intr-o vineri seara ....("rabla "mea Nokia 7260 avea fo' 4 ani ,proaspat decedata din cauza de "no sim" desi ala era la locul lui) sunat *222 ,vorbit cu nenea la vodafone ,cerut tel nokia e 51,spune nenea:prelungire abonament ,vechime cacalau 64 de euroi cu tva .Pina aci toate bune..........Luni dimineata se prezinta subsemnatul la reprezentanta vodafone,vinzatorul spune :...avem tel. pret 800 roni!!!!!!!!.sunam la bucuresti vodafone iar ....tel :800 roni (greseala de comunicare intre(operator) cel de vineri si mine)
-pina la urma le-am dat ultimatum :ori telefon la pretul comunicat anterior ori renunt la contract(deja expirat)
rezultat? nema telefon si i-am bagat undeva cu vodafone cu tot
asa ca sa se duca unde a dus mutu iapa si ........................
Fratzica
da, si mie mi s-a intamplat chestia asta, un pret la tel, altu la fata locului, avantajul meu e ca am 5 numere la ei si de fiecare data i-am amenintat cu plecarea si s-a rezolvat (daca apuci sa primesti un consilier personal de la ei se rezolva aproape orice). Mai nou te poti muta si pastrezi si numerele de telefon, asa ca ar trebui sa fie mai atenti.
rtBK
daca nu ma insel la concursul asta cu golf e o tipa care a castigat 4 golfuri icon_mrgreen.gif.
DrK
Ofertele pentru telefoane de la vodafon trebuie comunicate printr-o scrisoare oficiala.. Pana atunci nu va bagati la cumparaturi pentru dati peste tot felul de idioti... Am luat parte la o teapa de genul asta dar in defavoarea vodafone.. Respectivul client avea vechime de 2 ani in VF dar client platinum cu aproape 10 mii de puncte. El a "scos" de la operatorul VF o reducere de 200 de euro la orice telefon doreste cu conditia prelungirii abonamentului pe 2 ani.. Guess what? In mod normal suma de 200 euro reducere era cu tot cu punctele acumulate pana atunci in abonament. Avand in vedere ca in hartia de la vf nu se spunea ca acea reducere era cu tot cu punctele de fidelitate magazinul a dat reducere de 300 euro la un nokia N95 8gb radmasa.gif
In discutia de la telefon operatorul a spus ca reducerea este de 200euro cu tot cu puncte! Deci, cel mai bine este sa aveti hartia la voi pentru ca altfel nu se stie cine are dreptate.
romanvs
Hoti...,ce sa mai zic.
Pai in fiecare zi cate 1E se ajunge doar la un cost suplimentar masiv.Degeaba ai enspe mii de puncte ca daca nu trimti in ziua respectiva le ai degeaba.
sorin1983
pe mine unul m-a mancat undeva sa dau cateva sms-uri si de atunci ma freaca la melodie in fiecare zi cu intrebari stupide ca sa fac puncte... si prostimea da mesaje... stiu pe unu care are 70 euro de plata pana acum de vreo 2 saptamani:))
eu unul de asta sunt ofticat. oricum o sa renunt la ei... am cent 500 de nu mai stiu cand si nu am primit nici macar o guma gratis:) sau un minut la oferta...nimic! o sa ma mut la cosmote si cred ca daca continua asa vodafone nu mai are viata lunga...
Fratzica
http://www.gardianul.ro/index.php?pag=nw&id=124153&all=1

cititi aici, inclusiv comentariile
kog
aia chiar daca au cumparat 100 de golfuri(desi nu cred) si-au scos parleala de 10 ori la cate sms-uri s-au trimis. Taicamiu m-a tot stresat vreo saptamana sa trimit mesaj la aia de pe telefonul lui ca el nu vede bine, si i-am spus ca nu are rost, dar el batman, batman. Am dat mesajul ala (ca de cat sa ma streseze el pe mine, mai bine aia pe le) si acuma ma distrez de numa ca tre sa isi goleasca memoria de mesaje in fiecare zi... he he he
argon
Nu am trimis nici un mesaj la escrocii astia, copilu' din mine nu a solicitat
QUOTE(gardianul)
Copiii sunt cei mai expusi la acest tip de joc de noroc
biggrin.gif


Ce ma irita pe mine, telefoanele chiar la promotii si prelungiri au preturi enorme, efectiv aproape ca pot lua la liber de altundeva telefon la pretul lor cu promotii si fidelizari. La altii nu trec pentru ca am abonament pe firma cu muulte minute, si nu platesc nimic din buzunar.
einstein1984
Nefiind abonamentul tau, chiar ar fi ciudat sa renunti la el.
argon
ba e al meu, pe numele meu, dar nu platesc eu, am avut altul pe care il plateam eu si am renuntat tocmai din cauza fidelizarilor inexistente, si aveam 5 ani...mictionez pe alea 40 de minute in retea....am vrut sa-mi iau un Nokia cu puncte si diferenta, si cand mi-a zis cat mai trebuie sa dau cu prelungire chiar pe 2 ani mi-am bagat picioarele. La orange in aceleasi conditii il luam aproape gratis...macar la jumate de pret.
vijelie
"Vechimea dvs in reteaua noastra va este recompensata prin calitatea serviciilor oferite."
(raspuns Vomafone)
CGB
au preturi mari la telefoane astia la voda. io i-am facut un abonament lu' taica-miu pa numele meu (mai am un abonament la ei de fro 7-8 ani) si-am dat p-un 2610 130 lei (la abonament de 7.5 euro). la cosmo luam modelul asta moca la cel mai mic abonament. kknari astia cu vodafonu'.

cat despre concursuri d-astea prin sms, mi se par nejte tepe prea evidente ptr a participa.
Batrânul
Cat sunt eu de reticent si precaut la promotii din acestea dubioase si tot m-a impins pacatul sa trimit un SMS pt. "1 VW Golf pe zi". Bineinteles ca de atunci (cam de o luna) sunt bombardat zilnic cu mesaje de la ei, doar-doar sa mai ciupeasca ceva... Ce ma deranjeaza este nu faptul ca am aruncat 1 Euro in vant, ci faptul ca mesajele de la ei vin exact dupa ce adorm ... si e o mare placere sa fii trezit din primul somn... Am fost nevoit sa pun alarma de primire mesaje pe modul silentios, desi in felul acesta risc sa pierd mesaje poate importante pentru mine.
vijelie
Eu am scapat de deranjuri nocturne invocand legea 677/2001. A mers.
Batrânul
QUOTE
Eu am scapat de deranjuri nocturne invocand legea 677/2001

Te rog, spune-mi si mie cum ai procedat, concret.
einstein1984
A sunat la relatii cu clientii .
$$ilvviu
Si eu am cazut in pacat.
De atunci ma omoara cu mesajele. 251.gif
vijelie
Pai le-am scris una bucata scrisoare (trimisa cu confirmare de primire) prin care, in conformitate cu prevederile LEGII nr. 677 din 21 noiembrie 2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date, Art. 15: Dreptul de opoziție, solicit incetarea prelucrarii datelor personale in vederea transmiterii de mesaje cu caracter publicitar pe motiv de boala nervoasa cu apogeu nocturn.
In caz contrar, ii reclam la Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.
Acum e liniste, Rompetrol nu ma mai cheama NOAPTEA sa bag pompa in rezervor, Pampers nu ma mai invita NOAPTEA sa cumpar noile modele de servetele umede, iar Vodafone nu ma mai imbie NOAPTEA sa trimit sms-uri dracu stie unde si de ce.
Acum pur si simplu dorm.
Batrânul
Multumesc vijelie, asa am sa fac si eu.
Bacu
eu am sunat pur si simplu la *8787 si le-am spus sa nu mai imi trimita, si s-au oprit..
argon
era un numar scurt, la care trimiteai gratis un SMS cu 'stop' sau asa ceva, si nu mai deranjeaza cu sms-uri de nici o natura.
DrK
Si totusi... Nu va baga nimeni mana in buzunar... Am dat sms intr-o singura zi.. Nu am castigat! M-am lasat de meseria asta. Totusi au probleme cu sistemul de taxare. Era un euro pe sms si eu am dat vreo 10 sms.. Total de plata 1.5 Euro biggrin.gif
P.S.: sms-urile cu tarif special teoretic nu supun extraoptiunii 30sms gratuit (sau alta oferta care include sms gratuit). Eu pana acum nu am de ce sa ma plang de vf. Si-au facut treaba, nu m-au furat la gramaj, au serviciul de voce foarte bun.
dantes
...si de date....
kog
eu am la telefon ceva setari privind receptia mesajelor trimise de retea. Daca o activez nu mai primesc nici un mesaj de la firma lor, doar de la numere normale
brvictors
Eu am patit alta timpenie cu ei, desi la faza asta cred ca e si vina mea. M-a sunat o tanti de la ei daca vreau internet pe mobil, gratuit pentru testare 2 luni. N-am treaba si zic "da", dar intreb daca ma obliga la ceva ulterior acceptul asta. Sigur ca nu, zice ea. Ok, mi-l activeaza si asta a fost cu internetul pe mobil, ca nu l-am folosit. Trece timpul si ma trezesc cu factura. Instant, incep sa-mi adun falcile, una de pe jos, una din cer. Sun la ei si-mi raspunde un suav de operator, care imi motiveaza ca, daca n-am sunat sa dezactivez, se factureaza. Zic, ba prietene, tu daca vii la mine sa faci un drive test cu o masina, nu esti obligat s-o cumperi. Neah, la noi nu e asa, zice el, figurati cu extraoptiunea activata. Ce poti sa zici? I-am evocat mama in gind si data viitoare zic pas la mocangeala de genu` asta..
vijelie
Asa va trebuie daca raspundeti la numere de telefoane care nu figureaza in agenda. tongue.gif
Fratzica
ultima zi de concurs si dupa ce ca am strans cum am strans punctele alea, azi primesc mesaj "Pana la ora x, fiecare mesaj valoreaza 500000 de puncte". Pai sa nu-ti vina sa le bagi antenele in ... ??? Da stiu, fraier sunt eu..
brvictors
QUOTE(argon @ 15 Jan 2009, 12:05)
era un numar scurt, la care trimiteai gratis un SMS cu 'stop' sau asa ceva, si nu mai deranjeaza cu sms-uri de nici o natura.
*


Se apeleaza *567 si apesi tasta 2 cind te intreaba daca esti de acord bla bla bla. Apelarea la *8787 este, dupa cum a zis tanti aia, doar pentru mesajele cu Golfu`.
Sony
Multumesc, brvictors!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.