Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Dacia 1300 - '69-'76
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
SlimSlick
[Cumpar] dacia 1300, an 1969-1976, ITP valabil, stare de functionare, acte in perfecta stare (nu masini care au taloanele pierdute, pe la vecini plecati in Spania, etc...).
Ma intereseaza in special caroseria.... linie dreapta si sa nu fie luata de rugina. Partea mecanica este mai putin importanta deoarece se schimba cat de curand. Astept oferte, poze aici sau PM. (eventual pe mail la adresa: slimslickmike@yahoo.com)

Multumesc anticipat!
SlimSlick
Nimic nou la orizont? Chiar au disparut toate Daciile vechi?
driverx
Dacie din 77 te intereseaza? Probleme de rugina mare nu are, dar a inceput la buzele aripilor

E pe numele meu, acte ok, doar ca nu are ITP. Franele is varza. Deci ar trebui sa vii la CJ cu platforma.
SlimSlick
Caut ceva mai aproape. Stau foarte rau cu timpul liber. Ar fi fost buna.... Multumesc de raspuns si bafta multa la vanzare....
KTC
Are un prieten una din anii 70, nu tin minte exact anul ... daca nu ma insel e chiar primul propietar smile.gif
Si-a luat Logan si o tine intr-o curte, vroia s-o dea la programul rabla. E alba si nu cred ca a fost lovita vreodata. Daca are probleme cu rugina habar am. Daca te intereseaza imi spui si vb cu el.
SlimSlick
QUOTE(KTC @ 24 Jan 2009, 13:21)
Are un prieten una din anii 70, nu tin minte exact anul ... daca nu ma insel e chiar primul propietar smile.gif
Si-a luat Logan si o tine intr-o curte, vroia s-o dea la programul rabla. E alba si nu cred ca a fost lovita vreodata. Daca are probleme cu rugina habar am. Daca te intereseaza imi spui si vb cu el.
*




Ma intereseaza. Intreaba, te rog, cum se prezinta tabla si daca are ITP-ul valabil, un pret si unde poate fi vazuta.... Multumesc!
alex-mun
Uite aici daca te intereseaza DACIA 1300 an de fabricatie 1976

25 Jan 2009, 19:09:
Alta , din 70, serie de caroserie 2579 neumblata , nesudata 82000 km reali , pret 3000 de europeni nr de tel al propietarului 0744 555 816
catalin_p6
Pe asta verde cat vrei Alex?
Un schimb cu una din 95 te intereseaza?
alex-mun
Catalin eu caut cat mai veche wink.gif mai am o masina, nu stau in loc . oricum multumesc de oferta
Pretul la verzica este de 10.000 de lei
SlimSlick
Adica 100 mil vechi..... Sunt absolut bestiale, ambele masini. Din pacate, muuuult peste bugetul meu. Imi pare bine insa ca mai exista astfel de Dacii 1300. Este un fapt destul de rar sa vezi asa frumusete. felicitari si bafta la vanzare.
dacialover
Ce frumuseti... imi plac mai ales sticlele de semnalizatoare transparente la cea verde 38.gif
deceneu32
QUOTE(catalin_p6 @ 25 Jan 2009, 19:58)
Pe asta verde cat vrei Alex?
Un schimb cu una din 95 te intereseaza?
*

Presupun ca e o gluma!Cum sa dai masina din 1976 pe una din 1995?Arata superb MUN-ul.
catalin_p6
QUOTE(deceneu32 @ 25 Jan 2009, 22:32)
Presupun ca e o gluma!Cum sa dai masina din 1976 pe una din 1995?Arata superb MUN-ul.
*



Oricum era si o diferenta din partea mea nu schimb pe schimb.Dar 10000 ron e cam mult.Cu vreo 13000 mi-am cumparat Solenza full.
SINOK
daca te intereseaza vand o dacie din 1987 modificata CN4 47000 km reali bine intretinuta {garaj} rosu imperial pret 2300 fix
tel.0723 924 932
deceneu32
QUOTE(catalin_p6 @ 26 Jan 2009, 11:19)
Oricum era si o diferenta din partea mea nu schimb pe schimb.Dar 10000 ron e cam mult.Cu vreo 13000 mi-am cumparat Solenza full.
*


Bine,dar astea sunt masini clasice,tocmai asta e diferenta.
SlimSlick
QUOTE(SINOK @ 26 Jan 2009, 11:57)
daca te intereseaza vand o dacie din 1987 modificata CN4 47000 km reali bine intretinuta {garaj} rosu imperial pret 2300 fix
tel.0723 924 932
*




Multmesc de oferta. Nu se incadreaza in cerintele mele... bafta in continuare la vanzare!
claudiucondrea
am o dacie din 1977, talon, carte, luni obtin si certificat fiscal. din pacat prin 2003 cand am reparat cate ceva pe la caroserie nu am gasit piesele potrivite (fuste si aripi spate) asa ca acum are stopuri duble si pe fata bara cu flapsuri de cauciuc.
SlimSlick
QUOTE(claudiucondrea @ 31 Jan 2009, 21:36)
am o dacie din 1977, talon, carte, luni obtin si certificat fiscal. din pacat prin 2003 cand am reparat cate ceva pe la caroserie nu am gasit piesele potrivite (fuste si aripi spate) asa ca acum are stopuri duble si pe fata bara cu flapsuri de cauciuc.
*




Da-mi un mesaj pe YM, poate ai niste poze sa vad si eu cat damege e facut... Multumesc!
SlimSlick
Se poate inchide. Nu am gasit ce doresc, iar preturile sunt de-a dreptul ridicole. Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.