Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pierdere de putere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bam13sept
Salut, am o dacie din '81, si pana la Craciun nu am avut probleme cu ea. La drumul de intoarcere din Bucuresti, la mers constant nu am simtit nimic, dar cand vroiam sa depasesc sau daca urcanm o panta, incepea sa intrerupa( sa dea in nas) Am fost la un atelier de reglare a carburatorului, dar nu mi-au gasit nimic...carbul e ok, aprinderea la fel. Am fost sa reglez tachetii, si dupa aceasta operatiune, nu mai da in nas, dar la urcare (drumul din Brasov spre Poiana Brasov) NU mai are "vlaga " care o avea inainte...
Nu stiu ce sa-i mai fac sad.gif
Sorin_18
bobina se incalzeste ???
bam13sept
Sincer n-am verificat, mecanicul n-a zis nimic de bobina.
ArtVandelay
pompa de benzina ?
Merced
Compresie are?
kog
mie imi facea exact asa cand s-a dus o bujie, la viteza constanta era ok dar daca o acceleram sau urcam facea ca naiba si dadea sa se innece
PH-06-BOA
Vezi tu ce si cum ti-a reglat ala (culbutorii), ca sa nu fie nevoie sa schimbi chiulasa. Tachetii, nu se regleaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.