Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine-i tare in Windows Mobile ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
StefanT
Salut!

Cine stie sa imi expice sau exemplifice un program de sincronizare sau ceva, care stie sa-mi duca tot ce am in Phonebook, in Contacts?

Sa detaliez:

Am Phonebook si Contacts, ok?

Cand vreau sa dau Forward la un SMS, imi da sa aleg doar din Contacts, si acolo nu le am pe toate.


Stie cineva, se poate rezolva acest BUG? Eu ma gandeam ca eventual sincronizat cu vreun program ceva cu calculatorul) si sa ia si din Contact si din Phonebook, apoi sincronizat iar si sa puna totul la un loc, in Contacts.

Multumesc.
bygy007
exista programul ACTIVE SYNC care face sincronizarea intre (PDA sau telefon) cu calculatorul

la tine cred ca ai unele numere in SIM si unele in MEMORIA TELEFONULUI ca sa le ai pe toate la un loc le copii intr-o parte sau in cealalta
contacts=> menu=>SIM manager=>menu => save to contacts sau contacts to SIM
StefanT
Merci bygy, insa contactele nu sunt pe sim. Ma rog, unele dintre ele ca am si pe sim. Dar ce ai scris la final esti sigur ca e valabil pentru WM?
bygy007
am un HTC TITN II si am win mobile 6.1 ceea ce am scris, am scris uitindu-ma in telefon
pskint25
eu am doar contacts.... incearca pe xda-forum.com ...
koldun
Posibil ca "phonebook"ul sa fie ceva branduit de Samsung ca nici eu nu am (pe un i-mate cu 6.1).

Succese!
CataOlar
Ma bag si eu in vorba: cine ma poate ajuta sa inteleg diferenta dintre Win Mobile si Win CE?
In speta am un Toshiba G710, imi spune ca are WM 6, dar cand sa instalez aplicatii imi spune ca nu e aplicatie pt Win CE.
koldun
Io-te!

QUOTE
Windows Mobile is just a particular customization of Windows CE done by
Microsoft with special UI and standard API set oriented on organizer type
devices.


Succese! wink.gif
CataOlar
Multumesc mult! I'm on it...
koldun
Se da un laptop (Vista SP1) si un s/phone WM6.1 conectate prin WI-FI (WEP security enabled cu pass). Pe lap un director share-uit. De ce nu pot vedea pe PDA (in Network) lapu'? Conexiune exista dar sculele nu se "vad" una pe alta. Nici in PDA si nici in lap in Network (unde se vede numai lapu/directorul share-uit) nu vad PDA-ul. Ma gandeam la ceva legat de workgroup, da' cum dreaq dau de asa ceva in WM?
Cineva...?

Succese! wink.gif
C a t a l i n
Ca idee, verifică setările din "Sharing and Discovery", la Network and Sharing Center din Vista.
koldun
Is ok... pe on. sad.gif
DragosP
Da' pe WM ai instalate chestii legate de smb/nmb, aka samba? Mă îndoiesc. Așa că nu prea văd cum le poți conecta altfel decât prin ActiveSybc over wi-fi.
koldun
Samba? Niet! Active Sync over WI-FI? Ia sa vedem....

LE: am ramas cu vazutu' ... sad.gif
nickey
Incearca sa instalezi Total Commander http://www.ghisler.com/ce.htm
pe pocket sau smartphone (nu stiu exact ce ai) si de acolo poti accesa share-uri de pe PC-urile conectate la Wi-Fi.
koldun
QUOTE(nickey @ 23 Feb 2009, 21:38)
...nu stiu exact ce ai...
*


Uite-te bine in postu #10.
Am deja instalat Resco Explorer care cred ca e cel putin la fel de bun ca si TC. Problema e ca legatura (conexiunea) se face dar sculele nu se "vad" una pe cealalta in Network! M-am impiedicat si de ActiveSync over WIFI ala... Unde-i?
Serje
Poate te ajuta ...
http://www.wifizard.com/tutorialsXP/sync/index.htm
koldun
Multumesc mult pt intentie. Nu mere. E pt XP si WM2003. sad.gif

Succese!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.