Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Muzica la volan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
axabrt
muzica mai veche de obicei ( anii 80 ) ... exista niste melodii care parca sunt facute pentru drum deschis si pedala la fund.

Muzica ne influenteaza sofatul sau in functie de cum sofam punem muzica? Vi s-a intamplat ca atunci cand auziti o "anumita" melodie sa apasati pedala, sau din contra, sa mergeti mai incet ?

Singurul moment cand am lasat-o incet de tot, a fost cand am dat (din greseala) pe Radio Trinitas si un popa canta ceva de genul .... Cumplita este trecerea, dar toti printr-insa vom trece. ... Asta mi-a taiat chefu pentru vreo luna de zile.
AndreyIan
mie unu mi s-a intamplat faza asta! dar nu mai ascultati muzica deloc sa vezi ce linistiti mergeti:D:D
Lostboy
Da, când îl aud la radio în perioada de crăciun pe fuego - merg șerpuit, nu mai răspund la comenzi.
argon
prefer sa ascult muzica la boxe, nu cred ca s-ar auzi bine la volan.
kog
io nici nu am radio in masina, deci nu am treaba, prefer sa ascult motorul tongue.gif
bucatzel
Radio: never-ever-ever. din trei motive.
1. e plin de emisiuni sforaitoare, fara cap si coada. care jeneaza, ca oricum nu sunt atent la ce prostii debiteaza a,b sau c
2. Muzica are sanse mari sa nu-mi placa.
3. daca e post cu muzica pe gustul meu (europa FM) melodiile se repeta la aceleasi ore ale zilei. (am stat cateva luni acasa doar cu un radio, si stiam deja secventa la melodii)

Si am testat si eu efectul muzicii.
Hard-rock: Pe AC/DC cautam loc de depasire pe o banda, sens unic. bababa_rock.gif

Blues: "Da' care-i graba..." pe asta:


Dar la mine intotdeauna muzica a fost factor care influenta viteza de deplasare. Intotdeauna incercam sa gasesc un ritm pe care sa calc si care sa fie in sync cu melodia.
Lostboy
la relanti ce asculți?
bucatzel
QUOTE(Lostboy @ 19 Jan 2009, 15:29)
la relanti ce asculți?
*





Sunt curios cine recunoaste "zi orijinal artist" fara functii de cautare.
Lostboy
mă gândeam că poate


dar dacă tu zici....

LE Dacă snoop dogg a luat-o de la altcineva (cover) ...n-am nici cea mai vagă idee..
bucatzel
Tre' sa recunosc ca melodia lu' Maricica e f potrivita pentru' statul pe loc... ca io n-am prea gasit ritmu'.

Da, e melodia lui Snoopy. Tre' sa recunosti, ca melodia unui negru, cantata de un alb, pe ritm de country, care se aude dintr-o Dacie are o mica nuanta de "je-ne-sais-quoi".

Si ca sa raman on-topic, ultima melodie pe care mi s-o lipit dreptu' de podea o fost Nickelback - Rockstar
bmwh548
In general nu ma dau in vant dupa radio decat dimineata sau daca printr-o mare minune a inghetat cd-playerul in timpul noptii (o singura data am patit-o, dar si-a revenit rapid). In rest house, trance...ma relaxeaza. Daca vreau sa o calc opresc muzica sau dau mai incet (imi place mai mult sa aud motorul in situatiile de genul asta).
marksman
Eu aveam propriile compilatii, le numeam "Drive". Cred ca ajunsesem cu numerotarea la sase. Acum nu ma mai chinui, sigur gasesc ceva pe un post de radio. Daca nu prind radio sau nu gasesc nimic sa-mi placa mai am si vreo 10 CD-uri ratacite prin masina
SiloS
Eu cu cat tin muzica mai tare cu atat merg mai incet .
craciun.mihai
Ascultati asta
bolidu
La drumuri lungi muzica de club cu basul la maxim, dimineata Morning Zu iar la plimbarile prin oras le iau pe toate la rand si frec rdc de in 20 min am terminat un mp3 tongue.gif
xcss
QUOTE(Illusi0n @ 19 Jan 2009, 16:46)
Eu aveam propriile compilatii, le numeam "Drive". Cred ca ajunsesem cu numerotarea la sase. Acum nu ma mai chinui, sigur gasesc ceva pe un post de radio. Daca nu prind radio sau nu gasesc nimic sa-mi placa mai am si vreo 10 CD-uri ratacite prin masina
*


Culmea... Si ale mele tot Drive se numeau smile.gif Eu am reusit sa ajung la 8...
C@talin
Gutza e maestru wub.gif
l@u
bai , ne lesi cu avortonul ala......
C@talin
shhhhh canta gutza pe ritm de vibe fm tongue.gif
marksman
QUOTE(xcss @ 19 Jan 2009, 21:59)
Culmea... Si ale mele tot Drive se numeau smile.gif Eu am reusit sa ajung la 8...
*



GMTA blush.gif

@C@talin: wacko.gif
koldun





sofer2.gif succese!
ArtVandelay

BoomPunk
Allah akhbar,mai e cineva in ziua de azi care asculta billy idol...dope,se pare ca mai exista speranta! blush.gif
bogdan_dsn
De obicei la drumuri lungi am un cd cu jive bunny&the mastermixers si chuck berry. Oricum in general oldies-uri.
SiloS
Si eu voiam sa "il spun" pe Billy Idol cu Speed, dar vad ca mi-a luat-o cineva inainte .

Adaug :
ArtVandelay

Mihay_88
in oras mafia/parazitii/M&g si ceva hip-hop & RnB strain
la drumuri lungi..ceva de genu enigma sau Budha bar..ma linistesc si conduc mai relaxat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.