Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme turatii
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ZTV
De vreo 2 zile a aparut o problema la berlina mea, cateodata cand apas ambreajul scade turatia pt 1 sau 2 secunde, indiferent ca franez sau iau piciorul de pe acceleratia si apas abreajul, apoi revine la normal. Eu suspectez avansul vacumatic, am dat jos furtunul de pe carburator si aproape nu se simte deloc, adica merge aprox la fl cu sau fara furtun de la capsula vacumatica, am suflat ( si am tras si aer prin furtun ) in furtun si nu e sparta, eu stiam ca daca problema e de la capsula atunci pot sa trag aer sau sa suflu. Oare de la asta imi scade turatia pt 1 sau 2 secunda? Daca dau jos de pe carburator, motorul nu ar trebui sa trepideze? Cum pot sa verific daca e buna sau nu capsula?

20 Jan 2009, 08:54:
nimeni? biggrin.gif
Minel
Dai nene cu "searciu" ca aceasta problema a fost arhidiscutata , reglari , verificari avans vaccumatic ,etc

Cu rabdare sigur o sa iti gasesti o rezolvare la problema ta,spor la citit ! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.