Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salutare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
rasmerita
Va salut. Probleme am ca toti posesorii de dacii. Nu`i o noutate dar curand ne vor matura astia de pe strada cu tot cu masini si nu vom mai avea probleme ca nu vom mai avea ce conduce (daca nu ne cumparam alt autoturism, de preferant nu tot dacie smile.gif ). Voi urmari topicurile si unde voi putea interveni cu detalii o voi face sper sa`mi gasesc si eu raspunsurile la ale mele. Va salut (noi cei din linia`ntai) in vizorul politiei.
vi_escu
Si cam care ar "problema tehica" semnalata?
Bulldog
Las ca apar ele. Si la Dacia mea au aparut cam dupa inscrierea pe forum.
Adrian_Boy
puteai sa-ti faci intrarea cu niste poze la sectiunea "Daciile noastre" , cred ca era mai Ok !!!
gti98
Dupa ce m-am scarpinat un pic la neuroni si am pitrocit amintirile tineretii in Dacia mioritica, am ajuns la urmatoarele concluzii:
1 Dacia 1300/1310/1400, etc. tinde sa devina automobil "istoric", "de epoca", "de colectie". Daca priviti pe strazi, numarul lor a scazut considerabil, iar cele care se mai vad, majoritatea arata pe ultimii...km!
2 Deci, acest automobil devine, cu mare viteza, obiect de colectie!
3 Colectionarii vor trebui sa bage mult entuziasm (specific tineretii!) si parale (!) (Da, incepe sa fie deranjant de scump sa trec de ITP; la Nova de 10+ ani, am cheltuit peste 20 de milioane, si nici acum nu am frana perfecta, iar cutia de viteze nu mai sper sa o fac sa nu mai curga; iar mai mult de jumatate din banii astia s-au dus pe vopsire, chestie care nu prea rezista mai mult de 2-4 ani...Socru-miu mai are o berlina din 1989, care are ITP-ul expirat; are o problema "cronica" cu directia - un reglaj nu tine decat maxim 6 luni, iar masina aia nu parcurge nici 1000km pe an, sa spun ca se paradeste prin gropi, si iar trage, de obicei spre dreapta -; are nevoie de gume, nu stiu in ce hal sunt franele, ii trebuie o revizie pe la semnalizari, si oglinzi exterioare. Motorul e reparat recent (set acum 2 ani, parcurs vreo 2000-2500km) Naiba stie cum e cu noxele... Dar cel mai nasol e ca se cam jupoaie vopseaua care a fost data prin 2000 si nu stiu daca pot rezolva doar cu "dreptul" la persoana autorizata... iar de vopsit, nu prea se pune problema!
Nici bani de una noua, nici sa risc la un SH (si Loganul NU imi place DELOC!!!)
(Cu regret constat ca nu gasesc nimic atragator in gama Renault: ma intereseaza doar un model mic si economic, ca merg doar prin oras, iar asa ceva incepe sa nu se mai gaseasca; design-ul de la reno, pe acest segment, mie nu-mi place si in plus mi se par cam scumpe, si ma gandesc si la costuri de exploatare si la revizii)
Asa ca, deocamdata...

Numai bine!
PH-06-BOA
Renault-ul (si tot se-i Francez)N-as recomanda nici la dusmani. Am lucrat la toate masinile , si mai tampit construite n-am intalnit.
Ca s-au rarit, asa e. Ca nu arata si nu merge cum trebuie, e vina noastra, ca nu le intelegem cerintele, posibilitatile. Pui 1000 de chile pe ea, vi de la soacra-ta prin toate hartoapele, si ? Cat ai pus tu pe Logan? Dar tu pe Ford ? Si-ai mai dat si cateva zeci de mii de euro! Asta am , cu asta joc. Ce castig ai cu superlativa ta, daca maine ai botit-o ? Te mai urci in ea asa? Eu ii dau cateva ciocane (nu femeii) , o suflu cu ceva la culoare, si hai la treaba! Vrea cineva exemplu de Dacie care ar "face " pe multe din fitoase? Sunt sigur ca ati vazut . Va e rusine ca e Romaneasca? Faceti ceva bun, asa cum se facea altadata.
Orice masina vei avea, daca nu esti in stare de ea, ajunge rau. Acestia sunt cei care vor sa le scoata! Hotii, fitosii si puturosii ! Nu suporta, nu ca i-ar deranja . As mai continua, dar sunt sigu ca o parte din voi, le stiti , si v-as plictisi.
jews
din pacate chiar de azi se discuta o propunere de introducere a unei taxe de poluare la toate masinile si ghiciti ce.......cele care polueaza cel mai mult sa plateasca cele mai mari taxe.Daca se aproba s-a zis cu noi. Nu cred ca ii mai convine cuiva sa plateasca cateva mii de euro pe an pt dacia lui.Amarestenii nu mai au voie sa se plimbe cu masina ,doar bogatanii ,si eventual noi ceilali sa facem si o plecaciune cand trec pe langa noi cu mertanele lor de j..de mii de euro
baranga
daca pune astia taxa de poluare la dacie atunci vor vedea un nou 13 septembrie numai ca in loc de avioane va fi dacia mea si in loc de WTC va fi parcarea din sediul guvernului;tara lu basescu.....prost am fost ca am fost la vot....
Mr_Devil83
la cati suntem pe drum au pus-o. N-au armata suficienta sa ne doboare.

baranga poti sta linistit. Nu esti singurul care a luat m*** la alegeri.
ag02cws
Stati linistiti baieti ca vom mai circula cu ele mult si bine pe strazile patriei si nu numai.
Adrian_Boy
a spus cineva pe forum, destul de curand ca se "infuleca" bine din banii nostri statul, deci nu cred ca vor face taxe imposibile de platit, doar asa la limita biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.